99600
لزوم اجبار لیگ و جام حذفی تا پایان خرداد ۱۴۰۳
15 فروردين 1403 15:35
مسئول برگزاری مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران می‌گوید چون تاریخ پایان لیگ به فیفا اعلام شده باید در خرداد ماه مسابقات لیگ و جام حذفی به اتمام برسد.

روزنامه گل

سهیل مهدی درباره فشردگی برنامه مسابقات لیگ برتر گفت: تعطیلات به ویژه در نیم فصل خودش را به برنامه لیگ تحمیل کرد. در تلاش هستیم با فرجه و زمان قانونی و نرمال با حداقل فشردگی باشگاه‌ها را به مسیر مسابقات هدایت کنیم. امیدوارم بتوانیم در این قضیه خدمتگزار باشگاه‌ها باشیم و سعی می‌کنیم با فشردگی منطقی و با یک مسیر نرمال مسابقات را به اتمام برسانیم.

وی در پاسخ به سؤالی در مورد زمان احتمالی پایان لیگ عنوان کرد: باید تا اواخر خرداد لیگ را به اتمام برسانیم. به خاطر پنجره نقل و انتقالاتی بین المللی به فیفا اعلام کردیم، نهایتاً پایان خرداد ماه مسابقات را به پایان می‌رسانیم. در این ایام (خرداد) یک پنجره فیفا دی داریم و نمی‌توانیم بازی برگزار کنیم. باید در این فضا مسابقات لیگ و جام حذفی را به طور همزمان به پایان برسانیم.

مسئول برگزاری مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران راجع‌به فرایند صدور مجوز حرفه‌ای باشگاه‌ها و فرجه‌ای که در اختیار آنها قرار گرفت، گفت: بنابر تجربه‌ای که در سال‌های گذشته داشتم، برنامه زمان‌بندی مجوز حرفه‌ای غیر قابل تغییر است. همکاران خوب و دوستانم خصوصاً آقای زارعی که در کمیته صدور مجوز حرفه‌ای حضور داشتند، مشغول تلاش هستند که باشگاه‌ها در زمان مقرر مدارک خود را ارسال کنند. می‌دانم این زمان غیرقابل تغییر و جابه‌جایی است. امیدوارم باشگاه‌ها بتوانند در زمان مناسب خودشان را برسانند.

مهدی ادامه داد: چون دیگر در کمیته صدور مجوز نیستم از ریز جزییات اطلاعی ندارم اما می‌دانم که این زمان‌بندی غیر قابل تغییر است. اگر گفتند که باشگاه‌ها مدارک‌شان را بارگذاری کردند حتماً فقط به بحث بررسی می‌رسد و امیدوارم در مرحله بررسی هم آن مدارک کفایت لازم را داشته باشد.

وی در مورد توجه به روز قدس در برنامه‌ریزی لیگ برتر، عنوان کرد: به احترام روز قدس به غیر از دو بازی معوقه که امروز داریم، بقیه مسابقات بعد از روز قدس برگزار می‌شود. مشخص است که سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال این ایام را می‌بینند و احترام می‌گذارند. خصوصاً در ایامی که در روزهای گذشته افتاد.

#سهیل مهدی
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها