99591
زنگ خطر ناکامی
14 فروردين 1403 23:32
عملکرد قهرمان سه گانه فصل در این فصل قبل مقابل بزرگان جزیره چندان جالب نبوده است. 

روزنامه گل

منچسترسیتی فصل گذشته رقبای بزرگ خود را می‌بلعید. آنها تنها یک بازی را در برابر پنج تیم برتر لیگ برتر شکست خوردند (مقابل لیورپول) و 19 امتیاز از 24 امتیاز را به دست آوردند. یک ثبات در برابر نخبگان لیگ انگلیس که در این فصل از دست داده‌اند.

ناکام برابر بالانشین‌ها

توقف برابر آرسنال، بحران سیتیزن‌ها برابر بزرگان لیگ برتر را عمیق‌تر کرد: آنها برابر پنج تیم بالای جدول لیگ برتر حتی یک بازی را نیز برنده نشده‌اند. شاگردان پپ گواردیولا فصل جاری در لیگ برتر نتوانسته‌اند لیورپول، آرسنال، تاتنهام و استون ویلا را شکست دهند و هالند تنها یک گل به آنها زده است.

سیتی در هر دو بازی مقابل لیورپول مساوی کرد (1-1). آنها در اتحاد برابر آرسنال (0-0) مساوی کردند و در امارات (1-0) شکست خوردند. برابر تاتنهام 3-3 متوقف شدند و برابر استون ویلا که سیتی فردا میزبانش است، در بیرمنگام 1-0 شکست خوردند. شش بازی بدون برد مقابل بالانشین‌ها. و اگر به نتایج برابر شش تیم بزرگ انگلیس نگاه کنیم، آنها فقط همسایه خود یونایتد را شکست داده‌اند (0-3 و 3-1). آنها همچنین نتوانسته‌اند چلسی (4-4 و 1-1) را شکست دهند که الان تیم یازدهم است. کلوپ، آرتتا، پوستکوعلو، امری و پوچتینو قهرمان سه دوره اخیر لیگ برتر را متوقف کرده‌اند. البته که سیتی فقط یک شکست متحمل شده است، اما رنگ پیروزی مقابل بالانشین‌ها را نیز ندیده است.

خشکسالی برای غول نروژی

سیتی در نیمی از شش بازی خود مقابل بالانشین‌ها (دو بازی برابر آرسنال و برابر استون ویلا) موفق به گلزنی نشده و به جز مقابل توپچی‌ها در اتحاد، در پنج بازی دیگر گل دریافت کرده است. نمونه‌ای بارز از "فروپاشی" هالند که در شش بازی مقابل پنج تیم برتر تنها یک گل (در مقابل لیورپول، در اتحاد در ماه نوامبر) به ثمر رسانده است. گواردیولا پس از تساوی مقابل آرسنال گفت: «آنها خوب و فشرده دفاع می‌کردند و بازیکنان زیادی در اطراف ارلینگ داشتند. ما تلاشمان را کردیم. راه حل بازی در برابر حریفی با چنین بلوک دفاعی فشرده چیست؟ شاید یک نفر را باید بکشیم؟» دیداری که در آن سیتی به سختی یک شوت به سمت دروازه داشت. در مقابل توپچی‌ها سیتی بعد از 57 بازی موفق به گلزنی در خانه نشد. آخرین بار برابر اسپورتینگ لیسبون در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا در 9 مارس 2022 (0-0) بود. از 30 اکتبر 2021 مقابل کریستال پالاس (0-2) چنین اتفاقی در لیگ برتر برای آنها رخ نداده بود. سیتی تنها چهار امتیاز از 18 امتیاز ممکن را در مقابل پنج تیم اول لیگ کسب کرده است. لیورپول صدرنشین 6 از 18، آرسنال 9 از 18، ویلا نه از 15 و تاتنهام هشت از 15 امتیاز را گرفته‌اند. علاوه بر این، ویلا و تاتنهام باید در 9 هفته باقیمانده به مصاف لیورپول، آرسنال و سیتی بروند و در سرنوشت قهرمانی تاثیرگذار خواهند بود. آن‌ها بازیکنانی دارند که خیلی خوب هستند، اما بسیار مستقیم بازی می‌کنند و به همین دلیل است که در مقایسه با تیم‌‌هایی که بازیکنانی مانند گریلیش و گوندوگان دارند، توپ را بیشتر از دست می‌دهند و کمتر احتمال دارد آن را پس بگیرند. سیتی همچنان در بیشتر بازی‌های خود تیم بهتر زمین است، اما ضعفشان نسبت به فصل گذشته را می‌توان به وضوح در برابر تیم‌های بزرگ مشاهده کرد.

تقویم فشرده و دشوار

تقویم سیتی در هفته‌های پیش رو فشرده و سنگین است. آنها در ماه گذشته به طور متوالی مقابل یونایتد، کپنهاگن، لیورپول، نیوکسل و آرسنال بازی کرده‌اند و امروز با استون ویلا در اتحاد و سپس برابر پالاس در سلهرست پارک بازی دارند. بعد از این دو بازی باید برابر رئال مادرید در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا قرار بگیرند. تیمی که با 9 روز استراحت به این بازی خواهد رسید. برای پپ و تیمش ولی هیچ آتش بسی وجود ندارد. روندی که تکرار نمایش درخشان سال گذشته را با مشکل روبرو‌ می‌کند.

#منچستر سیتی
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها