شجاع، گزینه جدی حذف از تیم ملی
99537
او هرگز کی‌روش را نمی‌بخشد!
26 اسفند 1402 15:40
فارغ از همه تحلیل‌های فنی، یکی از بزرگ‌ترین انتقاداتی که طی این ماه‌ها از امیر قلعه‌نویی صورت می‌گرفت، مربوط به میانگین سنی بالای تیم ملی بود. در شرایطی که خود امیر ابتدای حضورش در مسند سرمربیگری تیم ملی از سن بالای این گروه از بازیکنان در جام‌جهانی انتقاد کرده بود، در نهایت شخصا حتی تیمی پیرتر را راهی جام‌ملت‌های آسیا در قطر کرد!

روزنامه گل

فارغ از همه تحلیل‌های فنی، یکی از بزرگ‌ترین انتقاداتی که طی این ماه‌ها از امیر قلعه‌نویی صورت می‌گرفت، مربوط به میانگین سنی بالای تیم ملی بود. در شرایطی که خود امیر ابتدای حضورش در مسند سرمربیگری تیم ملی از سن بالای این گروه از بازیکنان در جام‌جهانی انتقاد کرده بود، در نهایت شخصا حتی تیمی پیرتر را راهی جام‌ملت‌های آسیا در قطر کرد! اطرافیان قلعه‌نویی در توجیه این اتفاق مدعی شدند فاصله کوتاه بین این دو تورنمنت و اهمیتی که کسب نتیجه برای ایران داشت، فرصت جوانگرایی را از او گرفت و به این ترتیب همه‌‌چیز را به بعد از جام‌ملت‌ها حواله دادند. در نهایت تیم ایران در قطر نتیجه لازم را به‌دست نیاورد اما حالا زمان عمل به وعده رسیده و قرار است تیم ملی در مسابقات بسیار سبک پیش‌مقدماتی جام‌جهانی جوان شود. در تیمی که با 13بازیکن بالای 30سال راهی قطر شد، حتما کلی گزینه برای حذف و جانشینی با نفرات جوان‌تر وجود دارد که یکی از جدی‌ترین آنها شجاع خلیل‌زاده خواهد بود.

گزینه دست به نقد

شاید فعلا برای حذف برخی بازیکنان بالای 30سال محدودیت‌هایی وجود داشته باشد. مثلا رامین رضاییان با وجود سن بالایش تا اطلاع ثانوی شانس حضور در تیم ملی را دارد؛ چرا‌که هم از فرم نسبتا مطلوبی برخوردار است و هم دفاع راست شش‌دانگی که در تیم ملی جای او را بگیرد، به چشم نمی‌خورد. داستان شجاع خلیل‌زاده اما متفاوت است. علاوه بر سامان فلاح که در فهرست نهایی جام‌ملت‌ها هم بود و به او بازی نرسید، فوتبال ایران هم‌اکنون مدافع جوانی دارد که انتظار می‌رود سال‌های طولانی بدرخشد؛ امین حزباوی. مدافع پیشین فولاد که ابتدای فصل با قراردادی سودآور به السد منتقل شد، در 20سالگی به بازیکن ثابت این تیم تبدیل شده. او در این فصل از مسابقات لیگ ستارگان قطر، 14بار برای السد به میدان رفته و یک گل زده است. حزباوی در لیگ قهرمانان آسیا هم 4بازی برای السد انجام داده و یک پاس‌گل به نامش ثبت شده است. حتی در همین جام‌ملت‌ها هم خیلی‌ها انتظار داشتند حزباوی جزو فهرست نهایی تیم ملی باشد و غیبتش با انتقادات زیادی همراه شد. دوران ملی او قطعا به‌زودی و برای مدت طولانی آغاز خواهد شد و طبیعی است که اگر قرار باشد جای یک نفر را بگیرد، آن بازیکن نه فلاح است، نه مجید حسینی یا محمدحسین کنعانی‌زادگان. مدافع خط خورده به‌احتمال فراوان همین آقای شجاع خلیل‌زاده خواهد بود.

هرگز کی‌روش را نمی‌بخشد

شجاع خلیل‌زاده از 15سال پیش با حضور در مس رفسنجان و بعد هم مس کرمان به لیگ برتر پیوست و اغلب مقاطع مدافعی شاخص و مهم بوده اما با وجود این استمرار فقط 39بازی ملی در کارنامه او به چشم می‌خورد که بیشتر آنها هم مربوط به همین 2، 3سال اخیر و دوران حضور اسکوچیچ و قلعه‌نویی بوده است. شجاع جزو بزرگ‌ترین مغضوبان کارلوس کی‌روش بود، وگرنه شاید حتی می‌توانست تعداد بازی‌های ملی‌اش را سه‌رقمی کند. اینجاست که می‌شود ریشه بخشی از خشم غیرقابل مهار او از مربی پرتغالی را پیدا کرد.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها