فولاد، تیمی با دو مربی بدنساز و 7 بازیکن خارجی!
99534
پیشرفت به سبک رضاییان!
26 اسفند 1402 15:26
حواشی دست از سر فولاد خوزستان برنمی‌دارند. در روزهایی که شیب نزولی این تیم در جدول ادامه دارد و با شکست این هفته مقابل سپاهان به رده سیزدهم رسیده، انگار که از درون باشگاه به این اتفاقات دامن زده می‌شود و اوضاع مدیریتی فولاد به قدری آشفته است که بعید به نظر می‌رسد با این دست فرمان، تیم عاقبت خوبی داشته باشد.

روزنامه گل

حواشی دست از سر فولاد خوزستان برنمی‌دارند. در روزهایی که شیب نزولی این تیم در جدول ادامه دارد و با شکست این هفته مقابل سپاهان به رده سیزدهم رسیده، انگار که از درون باشگاه به این اتفاقات دامن زده می‌شود و اوضاع مدیریتی فولاد به قدری آشفته است که بعید به نظر می‌رسد با این دست فرمان، تیم عاقبت خوبی داشته باشد.

معمای مارتینز

تقریبا یک ماه پس از انتصاب بهرام رضاییان به عنوان سرپرست باشگاه فولاد، قرارداد ایگناسیو مارتینز با این تیم فسخ شد. آن زمان رضاییان ادعا کرد که در مدت 7 ماهه حضور سرمربی اسپانیایی در اهواز، هیچ پیشرفتی در روند تیم به وجود نیامده و این درحالی است که مارتینز در کل 5 ماه و 3 روز روی نیمکت فولاد حاضر شده بود! هرچند که اهوازی‌ها نتایج ناامید کننده‌ای نظیر کنار رفتن از جام حذفی را هم در این مدت تجربه کرده بودند اما مسئله اینجاست که میانگین امتیازگیری فولاد با ایگناسیو طی 11 مسابقه، 1.36 بوده که حتی از سال گذشته که جواد نکونام هدایت تیم را برعهده داشت هم بیشتر است. اما ابهام بزرگی که وجود دارد، مبلغ قرارداد این مربی است. رضاییان درحالی در یک برنامه تلویزیونی اعلام کرد مجموع دستمزد این سرمربی طی دو فصل حضورش به 1.8 میلیون یورو می‌رسد، طبق اسناد بدست آمده قرارداد کلی مارتینز به همراه دستیارانش برای فصل اول 600 هزار و سال آینده 770 هزار یورو بوده است.

دوستان در اولویت

اما ابهامات مدیریتی فولاد فقط به همین مسائل مختوم نمی‌شود. درحالی که ساسان انصاری اخیرا اعلام کرد که به دلیل فشارهای وارده دیگر قصد ندارد سال بعد در این تیم بماند، وی علنا در حضور احمد آل نعمه بی تجربه نقش سرمربی را هم بازی می‌کند و یکی از دلایل کنار گذاشته شدن سعید واسعی که این روزها در ترکیب مس می‌درخشد، اختلاف با ساسان بود. رضاییان که به سبب همشهری بودنش علاقه خاصی به انصاری دارد، قدرت زیادی به این بازیکن بخشیده و این اتفاق موجب دلخوری بعضی از بازیکنان و به تبع آن ایجاد چند دستگی در تیم شده است. این تنها رابطه خاص آقای مدیرعامل نیست که در فولاد تاثیر گذار بوده و الان قرمزها احتمالا تنها تیم ایران هستند که دو مربی بدنساز دارند؛ یکی از کادر فنی قبلی و دیگری حمیدرضا جودکی که به عنوان یار قدیمی رضاییان، به تازگی اضافه شده است.

فولاد، تیم خارجی

طبق قوانین، هر تیم لیگ برتری می‌تواند ۶ سهمیه خارجی شامل ۵ بازیکن غیر آسیایی و ۱ بازیکن آسیایی داشته باشد. امسال فولاد در ابتدای فصل ۵ بازیکن خارجی به نام کریستوفر کنت ، گادوین منشا ، موسی کولیبالی ، جفرسون باهیا و لوکاس کاندیدو داشت که در نیم فصل ابراهیم حصار بازیکن سوری آرژانتینی به عنوان سهمیه آسیایی به این تیم اضافه شد. در نتیجه سهمیه خارجی باشگاه فولاد تکمیل شد و لازم بذکر است که تمام بازیکنان تا انتهای فصل فصل آینده قرار داد دارند . نکته اینجاست که در روز آخر نقل انتقالات باشگاه فولاد با پرداخت ۱۰۰ درصد دستمزد این فصل گادوین منشا این بازیکن را از لیست خود خارج کرده اما قرارداد فصل آینده بازیکن به قوت خود باقی است. سپس مدیریت باشگاه با اقدامی عجیب شیمبا ۴۱ ساله را با قراردادی به مدت یک فصل و نیم به خدمت گرفت که این خود گاف مدیریتی باشگاه فولاد است که قطعا فولاد را در ابتدای فصل بعد دچار بحران می‌کند چون این تیم ۷ بازیکن خارجی ۶ غیر آسیایی و یک آسیایی خواهد داشت. انعقاد این قراردادها از سوی کسی که عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال است و هنوز با درخواست مرخصی بدون حقوقش برای مدیریت در فولاد از سوی وزارت نفت موافقت نشده، بسیار عجیب است. از آنجایی که رضاییان کارمند این وزارتخانه است، هنوز مجوز لازم را دریافت نکرده و به همین دلیل سمتش هنوز سرپرست مدیرعاملی است و مشخص نیست اگر سال آینده نباشد، چه کسی پاسخگوی این تعهدات خواهد بود. کسی که در زمان مدیریتش پارس جنوبی به دسته یک سقوط کرد و با وجود صرف هزینه‌های گزاف، بازهم از بازگشت به لیگ برتر ناکام ماند.

#پیج رسمی روزنامه گل
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها