نقدی بر مرثیه سپاهان
99489
داور؟ پس خودتان چی؟
23 اسفند 1402 10:29
ابتدای فصل اینطور به‌نظر می‌رسید که سپاهان بخت اول و اصلی کسب عنوان قهرمانی است. همه‌‌چیز برای کامیابی این باشگاه فراهم بود؛ قراردادهای گران‌قیمت که با توجه به تمکن مالی مجموعه بدون یک روز تأخیر پرداخت می‌شد، ستاره‌های پرشمار و کادرفنی مجربی که دومین فصل حضورش در اصفهان را پشت سر می‌گذاشت.

روزنامه گل

ابتدای فصل اینطور به‌نظر می‌رسید که سپاهان بخت اول و اصلی کسب عنوان قهرمانی است. همه‌‌چیز برای کامیابی این باشگاه فراهم بود؛ قراردادهای گران‌قیمت که با توجه به تمکن مالی مجموعه بدون یک روز تأخیر پرداخت می‌شد، ستاره‌های پرشمار و کادرفنی مجربی که دومین فصل حضورش در اصفهان را پشت سر می‌گذاشت. مورایس و شرکا هر چه قرار بود قبلا تجربه کنند در فصل اول پشت سر گذاشته بودند و امسال زمان میوه‌چینی و ثمردهی بود. آن اوایل هم سپاهان شروع خوبی داشت و آنقدر امتیاز جمع کرد که هنوز هم جزو مدعیان جدی قهرمانی به شمار می‌آید اما این اواخر شرایط تغییر کرده است. غیر از 2باخت مقابل الهلال که منجر به حذف سپاهان از لیگ قهرمانان آسیا شد، زردها 5بازی پیاپی است که در لیگ هم شکست می‌خورند و حالا همین روند، منجر به صدور اطلاعیه‌ای علیه داوران شده است.

مدیران باشگاه اصفهانی متن بلندبالایی منتشر کرده‌اند که در آن 10مورد از اشتباهات بزرگ داوری در 5هفته اخیر لیگ برتر به ضرر آنها ردیف شده است. البته که برخی از آنها درست هستند، مثل گل سالمی که به شمس‌آذر زدند و مردود اعلام شد یا خطای پنالتی این تیم در نیمه‌اول بازی با پیکان که از چشم داور دور ماند. با این همه 2نکته مهم وجود دارد؛ نخست اینکه طبیعتا عوامل این باشگاه مثل همه تیم‌های دیگر اشتباهات رخ داده به سود خودشان را نادیده می‌گیرند؛ مثل تک‌به‌تک کاملی که در دقایق پایانی به اشتباه از شمس‌آذر گرفته شد یا حتی پنالتی منجر به برد سپاهان مقابل استقلال در بازی رفت که برخی کارشناسان داوری آن را نادرست دانسته بودند. نکته دوم هم این است که واقعا مطمئن نیستیم اگر این اشتباهات نبود، سپاهان نتایج بهتری به‌دست می‌آورد. در همین بازی با پیکان، زردها خیلی زود با یک گل بادآورده از حریف پیش افتادند و در خانه مقابل هواداران خودی بهترین فرصت را برای کسب یک پیروزی آسان به‌دست آوردند اما در نهایت شکست خوردند. این، همه‌اش به‌خاطر داور نیست.

تراکم شدید ستاره‌ها در سپاهان که باعث ایجاد نوعی سردرگمی شده، افت فردی برخی مهره‌های کلیدی و نیز فقدان تمرکز کادرفنی، ازجمله مسائل مهمی است که در بحران این تیم نادیده گرفته می‌شود. وقتی تیم در هر مسابقه گل می‌خورد و اخراجی می‌دهد، یعنی کادرفنی نتوانسته مشکلات بزرگ تکرار‌شونده را حل کند. گریبان داور را رها کنید. او آخرین متهم است.

#پیج رسمی روزنامه گل
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها