یک تفاوت ساده ایران و قهرمان جام
98622
قطر، جهانبخش و طارمی نداشت!
24 بهمن 1402 08:37
قطری که ۴ ماه پیش ۴ گل از ایران خورده بود، چطور توانست در نیمه‌نهایی جام ملت‌های آسیا ۳ گل به تیم ملی کشورمان بزند، به فینال برسد و قهرمان شود؟ فرق آن قطر با این قطر چه بود؟ البته که تفاوت‌ها زیاد هستند، اما حتما باید به تغییر سرمربی عنابی‌ها اشاره کرد؛ جایی که آن روزها کارلوس کی‌روش سرمربی تیم بیمار قطر بود، اما در آستانه آغاز جام ملت‌های آسیا، این مربی جای خودش را به مارکز لوپز اسپانیایی داد. این، یکی از کم‌سروصداترین جابه‌جایی‌های کارلوس در دوران سرمربیگری‌اش بود.

روزنامه گل

قطری که ۴ ماه پیش ۴ گل از ایران خورده بود، چطور توانست در نیمه‌نهایی جام ملت‌های آسیا ۳ گل به تیم ملی کشورمان بزند، به فینال برسد و قهرمان شود؟ فرق آن قطر با این قطر چه بود؟ البته که تفاوت‌ها زیاد هستند، اما حتما باید به تغییر سرمربی عنابی‌ها اشاره کرد؛ جایی که آن روزها کارلوس کی‌روش سرمربی تیم بیمار قطر بود، اما در آستانه آغاز جام ملت‌های آسیا، این مربی جای خودش را به مارکز لوپز اسپانیایی داد. این، یکی از کم‌سروصداترین جابه‌جایی‌های کارلوس در دوران سرمربیگری‌اش بود. با این حال نتایج ضعیف او و کیفیت بدی که این تیم داشت، در اخراج مرد پرتغالی بی‌تاثیر نبوده است.

بعد از قهرمانی قطر، برخی به شوخی نوشتند فرق ایران و قطر این است که ما در فاصله یک ماه به جام‌جهانی کی‌روش را آوردیم و ۶ تا از انگلستان خوریم، اما آنها در فاصله یک ماه به آغاز جام ملت‌ها مربی پرتغالی را برداشتند و به جام رسیدند! نکته جالب اما به کارنامه جانشین کی‌روش مربوط می‌شود. مارکز لوپز در حالی پیش از جام ملت‌های آسیا سرمربی تیم ملی قطر شد که رزومه فوق‌العاده‌ای نداشت. مرد اسپانیایی یک دوره کوتاه سرمربی اسپانیول بوده و سه سال هم در بلژیک روی نیمکت یوپن، باشگاه تحت تملک قطری‌ها نشسته بود. لوپز در زمان معرفی به عنوان سرمربی قطر، هدایت الوکره را بر عهده داشت، با آمار تامل‌برانگیز فقط ۴۳ برد در ۱۱۷ بازی! با این حال بازیکنان قطر به او اعتماد کردند و کسی نگفت چرا «سرمربی خونه‌به‌خونه» را بالای سر ما گذاشتید! متاسفانه یا خوشبختانه آنها بازیکنانی مثل مهدی طارمی و علیرضا جهانبخش نداشتند که خود را مختار به اظهارنظر در مورد کیفیت سرمربی تیم بدانند؛ بنابراین سرشان را پایین انداختند، کارشان را کردند و موفقیتی بزرگ برای تاریخ کشورشان به ارمغان آوردند.

#پیج رسمی روزنامه گل
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها