غیرت و تعصب ایرانی باعث شد ژاپن را شکست دهیم
98526
کرمانی مقدم:‌ مقابل قطرمثل بازی با ژاپن باشیم به فینال می رویم
17 بهمن 1402 07:53
آرش جعفری - هافبک سابق تیم ملی فوتبال ایران عقیده دارد تیم فوتبال کشورمان از شانس بالایی برای حضور در فینال جام ملت ها بر خوردار است و حریف ایران را هم کره جنوبی می داند.  

روزنامه گل

آرش جعفری - هافبک سابق تیم ملی فوتبال ایران عقیده دارد تیم فوتبال کشورمان از شانس بالایی برای حضور در فینال جام ملت ها بر خوردار است و حریف ایران را هم کره جنوبی می داند.

مرتضی کرمانی مقدم هافبک سابق تیم ملی فوتبال کشورمان ابتد درباره پیروزی 2 بر یک تیم ملی فوتبال ایران مقابل ژاپن در مرحله یک چهارم نهایی جام ملت ها گفت: در مجموع بازی خوبی بود با اینکه در نیمه اول ترسیده بودیم و اصلا خودمان نبودیم. من عقیده دارم سخت‌ترین مسابقه تیم ملی در جام ملت‌های این دوره مقابل ژاپن بود. قبل از آن در مرحله گروهی و همچنین بازی با سوریه حریفان نسبتاً آسانی داشتیم اما مقابل ژاپن تیم ملی محک جدی خورد. هماطور که گفتم نیمه اول خوب نبودیم و در مقابل این ژاپن بود که با استفاده از ضعف و اشتباه خط دفاع گل اول بازی را زد و سوار بر بازی شد. اما در نیمه دوم با شناختی که کادر فنی از نفرات داشت توانست تغییرات خوبی در تیم ایجاد کند و کاملاً خوب و هجومی بازی کردیم و شایسته پیروزی در 90 دقیقه هم بودیم که خوشبختانه این اتفاق افتاد. من احساس می کنم بچه ها در نیمه دوموقتی دیدند چیزی برای از دست دادن ندارند و برای همین ترس را کنار گذاشتند و با برگشت به اصل خودشان موفق شدند بربازی سوار شوند و اجازه خودنمایی به ژاپن بدهند.

کرمانی مقدم در ادامه در مورد اینکه چه شد که تیم ملی در نیمه دوم به یکباره متحول شد، و کادر فنی چقدر در این موضوع تاثیر داشت گفت: پاسخ به این سؤال سخت است. کادر فنی باید پاسخ دهد. اینکه چگونه تیم ملی ما آنقدر خوب بازی کرد و متحول شد یا اینکه چرا ژاپن در نیمه اول خوب بود و در نیمه دوم تحت تأثیر بازی ما قرار گرفت واقعاً دلایل مختلفی دارد. اما مطمنا کادر فنی صحبت های لازم را با بچه ها انجام داده است و به آن ها تاکیده کرده باخت یعنی حذف و بروید هرچه در چنته دارید رو کنید. شما نگا کنید جهانبخش کاپیتان تیم بعد از بازی گفت بازیکنان در رختکن هم قسم شدند تا بازنده نباشند. بازیکنان عزم خود را جزم کرده بودند تا در این بازی به پیروزی برسند و بازی قابل قبولی هم انجام دادیم. این یعنی اصلا بحث فنی زیاد در میا نبوده بلکه بیشتر مسئله روحی روانی بوده است.

کرمانی مقدم در ادامه اشاره به غیرت و تعصب ایرانی داشت و گفت: انگیزه بازیکنان و تعصب و غیرت ایرانی که در این بازی از خود نشان دادند باعث شد تا پیروز شویم. تیم ملی اتحاد و همبستگی خوبی داشت و همین رفاقت و یکدلی یکی از دلایل موفقیت تیم بود. می‌دیدیم که وقتی تیم گل می‌زند بازیکنان چقدر یکدیگر را خوشحال در بغل می‌گیرند و به هم تبریک می‌گویند و وقتی طارمی اخراج شد چقدر ناراحت بود. اینها همگی نشان از یکدلی و رفاقت در تیم دارد.

مرتضی کرمانی مقدم در مورد نبود مهدی طارمی و اینکه در این بازی چقدر در عملکرد تیم تاثیرگذار بود، گفت: تمام بازیکنان حاضر در این دیدار هر کدام به نوعی در پیروزی تیم تاثیرگذار بودند، این بی انصافی است که تنها یک یا دو بازیکن را در برد این دیدار سهیم بدانیم. در این بازی از دروازه‌بان گرفته تا بازیکنان ذخیره روی نیمکت در برد ایران تاثیرگذار بودند و با عشق و علاقه برای تیمشان بازی کردند. عادلانه نیست که بگوییم چه کسی بهترین بازیکن در این دیدار بود. مهدی طارمی بازیکن بزرگی است اما سایر بازیکنان نگذاشتند که جای خالی او دیده شود.

کرمانی مقدم در مورد اینکه تیم ملی چقدر شانس قهرمانی دارد گفت: قبل از مسابقات همه می‌گفتند ژاپن، کره، ایران، استرالیا و حتی عربستان شانس های قهرمانی هستند اکنون با توجه به حذف بسیاری از این مدعیان می‌توان گفت که ما و کره جنوبی شانس بیشتری نسبت به دو تیم دیگر برای قهرمانی داریم و قطر و اردن بخت‌شان کمتر است اما نمی‌توان هیچ تیمی را در این رقابت‌ها دست‌کم گرفت و باید برای همه تیم‌ها احترام قائل بود همه تیم‌ها سرسخت و جنگنده در این رقابت‌ها حاضر شدند ولی روی کاغذ ما و کره جنوبی به احتمال زیاد در فینال بازی خواهیم کرد. اگر در باد پیروی با ژاپن نخوابیم و همان فوتبال ایرانی را به نمایش بگذرایم می توانیم با حضور در فینال حتی کره جنوبی را شکست دهیم و قهرمان شویم.البته من معتقدم بازی با قطر در نیمه نهایی حتی سخت تراز بازی با ژاپن است و به نوعی یک فینال زودرس قبل از رسیدن به فینال برای بازی با کره جنوبی است.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها