ژاپن را با فوتبال ایرانی شکست دادیم
98502
محمدخانی: بازی با قطر مثل  فینال است
16 بهمن 1402 05:34
آرش جعفری - مهاجم سابق تیم ملی فوتبال ایران و پرسپولیس عقیده دارد، تیم ملی فوتبال کشورمان  برابر ژاپن یک بازی حرفه‌ای و با برنامه به نمایش گذاشت و این نشان می‌دهد که بازی به بازی پیشرفت خوبی در تیم ما به وجود آمده بود.  

روزنامه گل

آرش جعفری - مهاجم سابق تیم ملی فوتبال ایران و پرسپولیس عقیده دارد، تیم ملی فوتبال کشورمان برابر ژاپن یک بازی حرفه‌ای و با برنامه به نمایش گذاشت و این نشان می‌دهد که بازی به بازی پیشرفت خوبی در تیم ما به وجود آمده بود.

ناصر محمد خانی مهاجم سابق تیم ملی فوتبال ایران و پرسپولیس در خصوص پیروزی تیم ملی فوتبال کشورمان در مرحله یک چهارم مقابل ژاپن گفت: نیمه اول اصلا خوب بازی نکردیم.ا شتباهات فردی در نیمه اول کار دستمان داد و دفاع وسط‌های ما به راحتی عمق دفاع را به حریف دادند و گل بدی خوردیم. اما نیمه دوم را خوب شروع کردیم و حتی بهتر از نیمه اول و توانستیم از نقطه ضعف ژاپن یعنی دفاع راست این تیم استفاده کنیم و به گل برسیم. درواقع وقتی از زاپن دیگر نترسیدیم و بازی خودمان را انجام دادیم موفق شدیم تیم برتر میدان باشیم. باید بگویم بازیکنان ما یک فوتبال ایرانی با ویژگی‌های فوتبال در دوره‌هایی که موفق بودیم برابر ژاپن ارائه دادند و برنده بازی حساس شدند.

ناصر محمد خانی در ادامه در مورد شرایط تیم ملی در این مسابقات گفت: ابتدا باید بگویم بازیکنان تیم ملی با بازی مقابل ژاپن نشان دادند که در مجامع بین المللی و آسیا حرف برای گفتن دارند و همه از ایران به عنوان یکی از بهترین‌های آسیا نام می برند و این باعث افتخار و غرور ایرانیان است، البته این غرور نباید ما را از مسیرمان منحرف کند و از خود بی خود شویم. درواقع این بازی نشان داد که فوتبالیست‌های ما از تکنیک بسیار بالا، برنامه ریزی خوب و شرایط بازی حرفه‌ای برخوردارند و مقابل هر تیمی به یک شکل بازی می‌کنند. این را هم باید اضافه کنم تیم ایران در این بازی یک تیم حرفه‌ای و با برنامه را حذف کرد این نشان می‌دهد که پیشرفت خوبی در فوتبال ما به وجود آمده است، البته ضعفی که بازیکنان ما دارند این است که زود عصبانی می‌شوند و خطا می‌کنند. در این زمینه باید مربیان شرایط قانونی بازی را به فوتبالیست‌ها خوب آموزش دهند تا خطاهای وحشتناکی انجام ندهند و بازی خوبی را ارائه دهند.

ناصر محمد خانی در ادامه در مورد امیر قلعه نویی و کادر فنی تیم ملی و اینکه در بازی با ژاپن چهره جدیدی از تیم ملی نشان دادند گفت: ابتدا باید به امیر قلعه نویی و سایر اعضای کادر فنی به خاطر تیم خوبی که دارند تبریک گفت که با برتری برابر چنین تیم بزرگی سبب خوشحالی مردم ایران شدند. این امتیاز بزرگی است که جامعه از چنین تیمی رضایت کامل دارند. تیم ما در این بازی ها رفته رفته کامل شد و درست در بهترین زمان موفق شد یک بازی خوب را به نمایش بگذارد و این نشان میدهد کادر فنی این مسابقات را به خوبی آنالیز کردند و با تمریناتی که برای بازکنان در نظر گرفتند بازی به بازی بهتر شدیم.

ناصرمحمد خانی در مورد نبود مهدی طارمی و اینکه در این بازی چقدر در عملکرد تیم تاثیرگذار بود، گفت: تمام بازیکنان حاضر در این دیدار هر کدام به نوعی در پیروزی تیم تاثیرگذار بودند، این بی انصافی است که تنها یک یا دو بازیکن را در برد این دیدار سهیم بدانیم. در این بازی از دروازه‌بان گرفته تا بازیکنان ذخیره روی نیمکت در برد ایران تاثیرگذار بودند و با عشق و علاقه برای تیمشان بازی کردند. عادلانه نیست که بگوییم چه کسی بهترین بازیکن در این دیدار بود. مهدی طارمی بازیکن بزرگی است اما سایر بازیکنان نگذاشتند که جای خالی او دیده شود.

ناصر محمدخانی در ادامه به نکته جالبی اشاره کرد و گفت بازیکنان تیم ملی به لحاظ بدنی هم بهتر شدند و خصوصادر بازی با ژاپن ما ندیدم بازیکنی خسته شود و بدن ها تحلیل برود. او بابیان این نکته در ادامه گفت: به لحاظ بدنی شرایط فیزیکی بازیکنان خیلی خوب شده، به طوری که تمام ۹۰ دقیقه بازی، بازیکنان در اختیار تیم بودند. به اعتقاد من در حال حاضر هیچ مشکل خاص بدنی در تیم ملی وجود ندارد.

مهاجم سابق تیم ملی فوتبال ایران در خصوص اینکه ایران چقدر شناس قهرمانی در این رقابت ها دارد گفت: سه تیم دیگر به غیر از ایران که به این مرحله رسیدند دنبال قهرمانی هستند و برای خودشان شانس بالایی قائل هستند خصوصا کره جنوبی و حتی قطر میزبان برای همین نباید هیچ تیمی را دست کم بگیریم.شما نگاه کنید ژاپن یکی از مدعیان قهرمانی و تیم‌های بسیار خوب این دوره بود، به طوری که تمام حریفانش را با برنامه و راحت شکست داده بود اما برابر تیم ما هیچ برنامه‌ای نتوانست پیاده کند تا از سد تیم ایران عبور کند. برای همین من عقیده داریم نباید هیچ تیمی را دست کم بگیریم تا مثل ژاپن بازنده نباشیم. اگر در باد پیروی با ژاپن نخوابیم و همان فوتبال ایرانی را به نمایش بگذرایم می توانیم با حضور در فینال حتی کره جنوبی را شکست دهیم و قهرمان شویم.البته من معتقدم بازی با قطر در نیمه نهایی حتی سخت تراز بازی با ژاپن است و به نوعی یک فینال زودرس قبل از رسیدن به فینال برای بازی با کره جنوبی است.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها