95849
گزارش سایت ازبکستانی: تیم قلعه نویی بیشتر از کدام نقطه گل می زند؟
30 آبان 1402 12:31
رسانه ازبکستانی در گزارشی از نقطه قوت ایران در خط حمله و بیشتر گل هایی که شاگردان قلعه نویی از آن نقطه گلزنی کردند، پرداخت.

روزنامه گل

تیم ملی فوتبال کشورمان امروز (سه شنبه) ساعت 16:30 به وقت تهران در دومین بازی خود در مسابقات مقدماتی جام جهانی 2026 در ورزشگاه ملی تاشکند میهمان تیم ملی ازبکستان است.

در همین رابطه سایت «چمپیونات» ازبکستان در گزارشی تاریخ بازی های این دو تیم پرداخت و نوشت: این تیم ها آخرین بار در 30 خرداد در فینال تورنمنت کافا به مصاف هم رفتند و سپس ایرانی ها در تاشکند با نتیجه یک بر صفر به برتری رسیدند.

پس از بازی فینال کافا، شاگردان امیرقلعه نویی 5 بازی انجام دادند و در همه آنها پیروز شدند. تیم ملی ایران در این دیدارها 16 بار گلزنی کرد و تنها یک گل خورد.

قبل از بازی ایران با ازبکستان به بررسی این موضوع می پردازیم که چگونه ایران در پنج بازی اخیر گل های بیشتری به ثمر رسانده است.

بلغارستان 0-1 ایران

ایران4 -0 آنگولا

ایران 3-1 اردن

ایران 4-0 قطر

ایران 4-0 هنگ کنگ

با بررسی 5 بازی گذشته متوجه می شوید نیمی از 16 گلی که ایرانی ها به ثمر رسانده اند، پاس مهاجمان به مرکز از بیرون یا داخل محوطه جریمه حریف یا داخل خط دروازه در فاصله 10-15 متری بوده است.

همچنین 3 گل در نتیجه فعالیت مهاجمان با رفتن به موقعیت تک به تک به ثمر رسیده است. 2 گل محصول پرسینگ فعال بوده است. دو گل دیگر در اثر یک ضربه کرنر به ثمر رسیده و یک گل با مهارت ضربه ایستگاهی به ثمر رسید.

#تیم ملی فوتبال ایران #تیم ملی ازبکستان #مقدماتی جام جهانی
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها