به فرض بازگشت لوکادیا به پرسپولیس...
95843
با همه توان می‌آید؟
30 آبان 1402 10:36
روزی نیست که بدون طرح شایعه بازگشت یورگن لوکادیا به پرسپولیس پشت سر گذاشته شود. مهاجم هلندی و توانای فصل گذشته سرخپوشان، درحالی‌که با 6گل زده در صدر جدول برترین گلزنان لیگ برتر قرار داشت، در میانه‌های نیم‌فصل اول و درست در آستانه دربی تهران از این تیم جدا شد و قراردادش را به‌طور یک‌طرفه فسخ کرد.

روزنامه گل

روزی نیست که بدون طرح شایعه بازگشت یورگن لوکادیا به پرسپولیس پشت سر گذاشته شود. مهاجم هلندی و توانای فصل گذشته سرخپوشان، درحالی‌که با 6گل زده در صدر جدول برترین گلزنان لیگ برتر قرار داشت، در میانه‌های نیم‌فصل اول و درست در آستانه دربی تهران از این تیم جدا شد و قراردادش را به‌طور یک‌طرفه فسخ کرد. اقدام لوکادیا آنقدر غیرحرفه‌ای و عجیب بود که حتی سیستم حقوقی الکن و پرحفره فوتبال ایران هم موفق شد این بازیکن را در محاکم بین‌المللی محکوم کند. به این ترتیب فیفا برای لوکادیا حکم بریده که بیش از 300هزار دلار به پرسپولیس پول بدهد. این حکم، به نوعی سرنوشت مهاجم هلندی را به سرخپوشان تهرانی گره زده و شایعه قدیمی بازگشت او به تهران را قوت بخشیده است.

موضوع حالا پایه‌های منطقی هم پیدا کرده؛ اینکه به هر حال پرداخت این پول برای لوکادیا دشوار است و شاید او ترجیح بدهد به جای چنین کاری، با قرارداد سبک‌تر به ایران برگردد و برای پرسپولیس توپ بزند. سرخپوشان هم که با بحران بزرگ در خط حمله خود مواجه هستند و توانایی لازم برای جذب یک مهاجم خارجی خوب را ندارند، با این روش از حضور یک فوروارد زهردار برخوردار خواهند شد؛ کسی که قبلا توانایی‌هایش را در همین ظرف نشان داده است. با این حال اما این رؤیای شیرین تا مرحله محقق شدن فاصله زیادی دارد. به هر حال لوکادیا لابد برای خودش دلایلی داشته که تصمیم گرفته از ایران برود و مهم است که ببینیم آن دلایل پابرجا مانده‌اند یا نه. از سوی دیگر اگر او از سر اجبار به پرسپولیس برگردد، روشن نیست که انگیزه و اثرگذاری قبلی را داشته باشد. اینکه شما فقط قرارداد ببندی و در تمرینات و مسابقات یک تیم حاضر باشی کافی نیست. اگر واقعا لوکادیا به سرخپوشان نزدیک باشد، باشگاه باید قراردادی با او ببندد که بر پایه ثمردهی مهاجم هلندی استوار باشد و مثلا تعداد گل‌ها یا پاس گل‌های او نقش مهمی در درآمدش ایفا کند، در غیراین صورت ممکن است او صرفا به یک حضور رفع تکلیفی در تهران بسنده کند که قطعا به‌کار باشگاه نخواهد آمد.

#پیج رسمی روزنامه گل
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها