95807
بازیکن سپاهان: می‌توانستیم بیش از یک گل به پرسپولیس بزنیم
29 آبان 1402 12:22
هافبک جوان تیم سپاهان نکات جالب توجهی از حضورش در باشگاه اصفهانی گفت؛ از گل‌های بین‌المللی تا برد مقابل پرسپولیس.

روزنامه گل

محمد قربانی در گفت‌وگویی در خصوص حضورش در ترکیب امسال ژوزه مورایس و عملکرد خوبش، اظهار کرد: در این ۲ سالی که در خدمت تیم سپاهان هستم، امسال شرایط بهتری دارم و طوری خودم را نشان دادم که در تیم مثمر ثمر باشم. سال قبل کم و بیش بازی کردم، اما امسال از هفته اول با اعتمادی که اقای مورایس به من کردند در ترکیب اولیه بودم. رفته رفته شرایط بهتری داشتم. در ۵ هفته‌ اول با پیروزی‌هایی که داشتیم و بدون شکست و تساوی شرایطم بهتر شد. در بازی‌های آسیایی نیز در ۲ بازی پشت سر هم گل‌زنی کردم که در عملکرد فردی و روحیه‌ام بسیار تاثیرگذار بود. امیدوارم این روندم همچنان ادامه‌دار باشد.

وی افزود: اولین گل من برای سپاهان در بازی با زنیت بود. تا کنون ۳ گل برای سپاهان زده‌ام که هر ۳ در بازی‌های بین المللی بوده (۲ گل لیگ قهرمانان آسیا و ۱ گل زنیت) و امیدوارم در بازی‌های لیگ نیز ادامه داشته باشد.

قربانی با اشاره به خوشحالی‌های خاص بعد گل‌زنی‌اش یادآور شد؛ مدتی است این نوع خوشحالی بعد گل را دارم و می‌خواهم آن را در گل‌های بعد هم ادامه دهم. پس از گل رضا اسدی هم خوشحالی کردم، رضا یکی از دوستان صمیمی در تیم است و وقتی گل مقابل پرسپولیس را زد واقعا خوشحال شدم. قبل بازی هم به او گفتم که در این بازی گل می‌زند.

بازیکن جوان طلایی‌ها در خصوص پیروزی ارزشمند سپاهان برابر پرسپولیس، تصریح کرد: بازی سپاهان و پرسپولیس همیشه سختی‌های خاص خود را دارد، رقابت جذابی است که هر بازیکنی دوست دارد در این ال‌کلاسیکو حضور داشته و عملکرد خوبی داشته باشد. هفته گذشته بازی خوبی داشتیم، هواداران آمدند و با جو فوق‌العاده‌ای که ساختند ما را حمایت کردند. برایم بسیار لذت‌بخش بود. می‌توانستیم پر گل تر برنده شویم، اما شرایط طوری پیش رفت که یک بر صفر شد و خداروشکر توانستیم تیم برنده باشیم.

قربانی درباره آمار خوبی که به عنوان بهترین پاس صحیح دارد، خاطر نشان کرد: وقتی در تیم بزرگی بازی می‌کنی، قطعا با بازیکنان بزرگی هم‌بازی هستی؛ پس مجبوری خوب کار کنی. مورایس همیشه می‌گوید بازیکن نباید توپ لو دهد و این همیشه در ذهن من بوده است.

او با قدردانی از سرمربی تیم ملی بزرگسالان برای دعوتش به اردو ملی، تاکید کرد: از قلعه‌نویی برای بها دادن به ما جوانان تشکر می‌کنم و تمرینات خوبی را در کنار بزرگترهای تیم ملی که در سطح اول فوتبال اروپا هستند، پشت سر گذاشتیم که قطعا به آینده ما کمک‌کننده است. امیدوارم این روند ادامه داشته باشد و بتوانیم برای تیم ملی افتخارآفرینی کنیم.

قربانی همچنین پست بازی‌اش را وابسته به نظر سرمربی دانست و گفت: در گذشته هم در دفاع وسط بازی کردم و امسال با توجه به نیاز تیم و مربی پستم را عوض کردم تا مصدومام به تیم اضافه شوند. در هافبک دفاعی هم خوب کار کردم. در هر دو پست راحت بازی می‌کنم، هافبک دفاعی را ترجیح می‌دهم‌؛ البته چیزی که مربی از من بخواهد را انجام می‌دهم.

این بازیکن سپاهان با اشاره به فشار حواشی بر تیم از ابتدا این فصل و انسجام تیم، توضیح داد: از ابتدا فصل فشارهایی بر تیم وارد بود و برخی مسائلی پیش آمد که فشار زیادی بر تیم آورد، اما مسئولان تیم و بزرگترهای باشگاه و تیم توانستند با برنامه‌ریزی درست ثبات تیممان را حفظ کنند و شرایط را مدیریت کنند.

قربانی هدف اصلی تیمشان را صدرنشینی در گروه اعلام و تاکید کرد: ۲ بازی سخت با نیروی هوایی و الاتحاد عربستان دارین که شرایطمان را سامان خواهد داد. هدفمان صدرنشینی در این گروه آسیایی است.

امیدوارم هوادارانمان در بازی با نیروی هوایی در تهران باز هم به آزادی بیایند و دوباره آن جو فوق‌العاده‌ بازی با پرسپولیس را ایجاد کنند. در بازی با آلمالیق نتیجه حمایت‌هایشان را دیدند.

او یادآور شد: لیگمان جوری است که تیم‌های خوبی داریم، خوب بازی می‌کنند و نتیجه می‌گیرند. استقلال خوزستان نیز جز تیم‌هایی است که فوتبال را خوب بازی می‌کند و مربیشان در تیم ملی جوانان سرمربی من بوده و شناخت خوبی از او دارم. تیم خوبی است و بازی سختی داریم، امیدوارم با ۳ امتیاز به اصفهان برگردیم.

قربانی والیبال را رشته مورد علاقه‌اش بعد از فوتبال دانست و افزود: در روزهای آزادم والیبال و بسکتبال هم بازی می‌کنم و در روزهای استراحت باز هم درگیر ورزش هستم. البته والیبال را بیشتر دوست دارم.

او در پایان خطاب به هواداران گفت: در دو سالی که اینحا بودم حمایت‌ها برایم لذت‌بخش بود.

هواداران فصل قبل در روزهای سرد و گرم به ورزشگاه آمدند، کنارمان بودند و ما را حمایت کردند. ما نیز تمام تلاشمان را در زمین می‌کنیم و به آن‌ها نیاز داریم تا با کنار هم بودن به موفقیت برسیم. از خانوادم تشکر می‌کنم که در این سال‌ها به من کمک کرده‌اند و هر چه دارم از آن‌هاست.

#سپاهان
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها