95803
فریادشیران: مراکش قدرتمندتر از برزیل نیست
29 آبان 1402 12:17
مربی اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: مراکش حریف خوبی برای نوجوانان ایران است اما قدرتمندتر از برزیل نیست.

روزنامه گل

نادر فریاد شیران درمورد دیدار سه شنبه تیم نوجوانان ایران با مراکش در مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی اظهار داشت: به حسین عبدی سرمربی تیم ملی نوجوانان و بازیکنانش تبریک می گوییم آنها با توانایی هایشان به فوتبال ملی ما هویت دادند و جهان فهمید که کشورمان چقدر استعداد فوتبالی دارد. مراکش تیم خوبی است و حریف دست و پا بسته ای نیست و مسابقه سختی با این تیم خواهیم داشت یک مسابقه هیجان انگیز که امیدوارم نوجوانان ایرانی در آن موفق شوند.

وی افزود: اینکه اگر ما در این گروه صدرنشین می شدیم و ممکن بود با اکوادور بازی کنیم هم خیلی فرقی نمی کرد زیرا در یک تورنمنت همه تیم ها قدرتمند هستند. مراکش و اکوادور قطعا تیم های خوبی هستند اما به اندازه برزیل و انگلیس قوی نیستند ما مقابل برزیل برنده شدیم و در بازی با انگلیس هم نمایش خیلی خوبی را ارایه کردیم. در تیم ملی نوجوانان شاهد همبستگی تیمی خوبی هستیم و کادرفنی و بازیکنان بسیار باهمدیگر همدل هستند. تیم نوجوانان ما در جام جهانی درخشید و فردا هم هر نتیجه ای بگیرد بازهم به نظرم این تیم موفق بوده است.

مربی اسبق تیم ملی با انتقاد از میانگین سنی بالای تیم ملی بزرگسالان گفت: در تیم ملی بزرگسال متاسفانه میانگین سنی بالاست و چند جوان را به عنوان اشانتیون! به تیم ملی دعوت می کنند. اگر تیم ملی بزرگسالان حتی قهرمان جام ملت ها شود آیا با این نفرات می خواهیم به جام جهانی بعدی برویم یا بازیکنان جوانی که تجربه بین المللی زیادی ندارند؟!

فریاد شیران در مورد حفظ این تیم نوجوانان گفت: ساختار فوتبال ما معیوب است و زمانی که مهدوی کیا در تیم امید بود گفتیم این تیم امید راحفظ کنید اما این اتفاق رخ نداد و د رنهایت تیم امید با رضا عنایتی به مسابقات رفت و حذف شد. چرا مربیانی مثل مرفاوی وعنایتی یک شبه مربی تیم ملی پایه می شوند؟ اکنون حسین عبدی مربی موفقی بوده و باید او را برای رده های بالاتر مثل تیم ملی جوانان و امید حفظ کنیم. کاری که کشورهای صاحب سبک فوتبال مانند آلمان انجام می دهد یا در همین قطر هم ژاوی را آوردند و مدت ها در رده های مختلف مربیگری کرد . باید به عبدی که مربی موفقی بوده بیشتر از قبل بها بدهیم.

#تیم ملی فوتبال ایران #پیشکسوت فوتبال ایران #تیم ملی فوتبال نوجوانان ایران
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها