جزییات برخورد انصباطی با ملی‌پوشان اعلام نمی‌شود
95799
تنبیه در سکوت
29 آبان 1402 10:10
اگر یک نکته در دنیای فوتبال وجود داشته باشد که هواداران همه تیم‌ها با هر ذائقه و سلیقه‌ای به آن ایمان داشته باشند، لزوم برخوردهای انضباطی و حفظ اقتدار سرمربی است. اگرچه اعمال قدرت کادرفنی در این زمینه مخصوصا وقتی پای ستاره‌های محبوب و مشهور در میان باشد برای افکار عمومی تلخ است اما همه کم و بیش موافق‌اند که چنین برخوردهایی برای حفظ قوام و دوام تیم لازم است و تأثیرات بلندمدت مثبت دارد.

روزنامه گل

اگر یک نکته در دنیای فوتبال وجود داشته باشد که هواداران همه تیم‌ها با هر ذائقه و سلیقه‌ای به آن ایمان داشته باشند، لزوم برخوردهای انضباطی و حفظ اقتدار سرمربی است. اگرچه اعمال قدرت کادرفنی در این زمینه مخصوصا وقتی پای ستاره‌های محبوب و مشهور در میان باشد برای افکار عمومی تلخ است اما همه کم و بیش موافق‌اند که چنین برخوردهایی برای حفظ قوام و دوام تیم لازم است و تأثیرات بلندمدت مثبت دارد. هیچ نیازی به توضیح نیست که قاعده مزبور در مورد امیر قلعه‌نویی هم صدق می‌کند؛ مردی که از ابتدای سال و با شروع اردوهای تیم ملی برخوردهای انضباطی‌اش را آغاز کرده و در تازه‌ترین نمونه، احمد نوراللهی را از تیم کنار گذاشته است. این نخستین تصمیم انضباطی امیر نیست اما نکته اینجاست که در بخشی از این موارد، اطلاع‌رسانی دقیق صورت نگرفته و کمتر کسی از کم و کیف خطای بازیکنان مغضوب باخبر شده است.

احمد نوراللهی

بعد از پیروزی آسان و قابل انتظار تیم ملی مقابل هنگ‌کنگ، خبر کنار گذاشته شدن او از اردوی تیم ملی همه را غافلگیر کرد. کسی انتظار نداشت مسابقه به این راحتی، حاشیه به این بزرگی داشته باشد. در مورد نوراللهی گفته شده به خط خوردنش از فهرست 23نفره تیم اعتراض داشته و حاضر نشده است مثل بقیه خط خورده‌ها روی سکو بنشیند. بعد از انتشار این خبر خیلی‌ها پرسیدند چرا قلعه‌نویی از همان اول 23بازیکن را دعوت نمی‌کند تا چنین اتفاقاتی رخ ندهد. به‌طور کلی اگر روایت منتشر شده درست باشد، کادرفنی حق داشته با نوراللهی برخورد کند اما نکته عجیب اینجاست که احمد سال‌ها در پرسپولیس و تیم ملی حضور داشته و هرگز از این کارها نکرده است. او اهل حاشیه نیست و همین، داستان را پیچیده می‌کند.

شهریار مغانلو

این هم یک مورد عجیب دیگر بود. با حضور امیر قلعه‌نویی در تیم ملی، شهریار به اردو فراخوانده شد و حتی در ترکیب اصلی به میدان رفت اما ناگهان در خردادماه شاهد خط خوردن او بودیم. این اتفاق در حالی رخ داد که اتفاقا مغانلو آقای گل شده بود و در وضعیت بهتری به سر می‌برد، بنابراین روشن بود موضوع فنی نیست. در این مورد هم کسی اطلاعات خاصی به رسانه‌ها نداد و تنها یکی از دستیاران امیر گفت: «برای آقای قلعه‌نویی صرفا توانایی فنی بازیکنان ملاک نیست بلکه به رفتارها و حرکات آنها در فضای خارج از تیم هم توجه دارد. او همیشه به بازیکنان می‌گوید باید حتی مراقب راه رفتن‌شان باشند

رضا اسدی

در شرایطی که با حضور قلعه‌نویی روی نیمکت تیم ملی رضا اسدی برای نخستین مرتبه به اردو دعوت شد و حتی مقابل افغانستان نخستین گل ملی‌اش را زد، این بازیکن ساعاتی پیش از اعزام تیم ملی به بلغارستان برای برگزاری مسابقه دوستانه از فهرست سرخپوشان خط خورد. در نتیجه اسدی با سپاهان به روسیه رفت و در دیدار دوستانه مقابل زنیت حاضر شد. اینجا هم کسی نفهمید دلیل خط خوردن او چه بوده است.

محمدحسین کنعانی‌زادگان

شاید تنها برخورد انضباطی شفاف در دوران قلعه‌نویی با همین بازیکن صورت گرفت. کنعانی که در فینال تورنمنت کافا درگیری ایجاد کرده و کارت قرمز بیهوده گرفته بود، یک اردو تنبیه شد و از تیم ملی دور ماند.

کوتاه کردن موها

عجیب است که حتی الزام بازیکنان به کوتاه کردن موی سر (حالا درست یا غلط) هم با مخفی‌کاری خاصی صورت می‌گیرد. پس از رضا اسدی که در اردوی تیم ملی موهایش را کوتاه کرد، محمدجواد حسین‌نژاد پدیده سپاهان هم با ظاهری متفاوت در تیم ملی حاضر شد و البته گفت خودش خواسته این کار را انجام بدهد!

#پیج رسمی روزنامه گل
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها