درخشش قایدی در فوتبال امارات باشو را به تیم‌ملی نزدیک هم نکرده
95792
قلعه‌نویی شاگرد محبوب فرهاد را نمی‌خواهد!
29 آبان 1402 09:57
مهدی قایدی این روزها در تیم اتحاد کلبا می درخشد و نشان داده که در تیم جدیدش جا افتاده و همچنان زیر نظر فرهاد مجیدی می درخشد.

روزنامه گل

مهدی قایدی این روزها در تیم اتحاد کلبا می درخشد و نشان داده که در تیم جدیدش جا افتاده و همچنان زیر نظر فرهاد مجیدی می درخشد. قایدی در 5 بازی آخر اتحاد کلبا 4 گل زده و یک پاس گل به نام خودش ثبت کرده است و نمرات بالایی که دریافت کرده حکایت از عملکرد خوبش دارد. با این وجود قایدی در هیچ کدام از اردو های تیم ملی که زیر نظر امیرقلعه نویی تشکیل شده حضور نداشته است. حتی مصدومیت مهدی ترابی و وحید امیری هم بلعث نشد تا امیر قلعه نویی برای محک زدن قایدی هم که شده این بازیکن را به اردوی تیم ملی دعوت کند.

ژنرال سال گذشته درباره اینکه چرا مهدی قایدی آماده را به تیم ملی دعوت نمی کند، گفته بود:«هر لیستی صحبت های خاص خودش را دارد، مهدی قائدی در 6 و 7 بازی گذشته کیفیت خلی خوبی داشت، شاید اوایل خیلی خوب نبود و حالا در اردوهای بعدی تلاش بیشتر کنند، شاید در لیست بعدی جابجایی شود. خیلی از بازیکنان شاید لیاقتشان بود در تیم ملی باشند، اما این لیست به افکار ما نزدیک تر است. شاید در لیست بعدی جابجایی شود و نفراتی که شایسته تر هستند، دعوت شوند، فیفا دی ما در خردادماه است و زمان بیشتری داریم. افراد دیگر هم بودند که می توانند کمک کنند. در فوتبال کشور 400 بازیکن داریم و باید در تیم ملی 20 نفر را دعوت کنیم و انتخاب آن ها بر اساس اولویت های تاکتیکی است.»با این وجود از اسفند پارسال تا به امروز قلعه نویی تحت هیچ شرایطی نام قایدی را در بین نفرات مورد نظرش برای تیم ملی قرار نداده است. در لیست مورد نظر قلعه نویی حتی نام مهاجم جوان و 20 ساله باشگاه گل گهر سیرجان با 3 گل زده و مهرداد محمدی 30 ساله با همین تعداد گل زده به چشم می خورد، اما قایدی 24 ساله با 4 گل زده 7 بازی از لیگ امارات دیده نمی شود. حتی در اردوهای قبلی قلعه نویی رضا شکاری بازیکن مورد علاقه خودش در گل گهر سیرجان را به قایدی آماده ترجیح داده بود. همان طور که قلعه نویی خودش هم گفته نفراتی که دعوت کرده به تفکرات اش نزدیک تر هستند. شاید هم جدا از مسائل فنی، ژنرال به لحاظ اخلاقی و انضباطی علاقه ای به کارکردن با قایدی ندارد. برخلاف ژنرال که به قایدی روی خوش نشان نمی دهد، فرهاد مجیدی علاقه و اعتقاد خاصی به این جوان بوشهری دارد. اگر مجیدی امروز جای قلعه نویی روی نیمکت تیم ملی بود می شود حضور باشو در جام ملت ها تضمین کرد، اما به نظر می رسد درخشش قایدی در لیگ امارات هم قلعه نویی را وسوسه نمی کند تا سراغ ستاره فصل گذشته استقلال برود و بهتر است این بازیکن 24 ساله دست کم تا بعد از جام ملت ها رویای حضور در تیم ملی را فراموش کند. هرچند سرمربی های قبلی تیم ملی یعنی کارلوس کی روش و اسکوچیچ هم امثال ترابی و امیری را به قایدی ترجیح می دادند و و انتخاب اول و اصلی آنها نیز باشو و ستاره جوان استقلال نبود. الهیار صیادمنش هم که در هال سیتی انگلیس توپ می زند هم مانند قایدی تا امروز نظر مثبت قلعه نویی را جلب نکرده است و بعید است که دیگر جوان استقلالی هم برای جام ملت ها بتواند خودش را در دل و لیست امیر برای جام ملت ها جا کند!

#پیج رسمی روزنامه گل
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها