95706
قاسم‌پور: به مراکش هم ببازیم، عبدی باید به کارش ادامه بدهد/ اکثر تصمیمات فدراسیون فوتبال اشتباه است!
27 آبان 1402 11:52
بازیکن سابق تیم ملی فوتبال کشورمان معتقد است حتی در صورت پایان کار تیم نوجوانان کشورمان در مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی زیر ۱۷ سال، حسین عبدی همچنان باید سرمربی این تیم بماند.

روزنامه گل

ابراهیم قاسم‌پور درباره برتری 5 بر صفر تیم فوتبال نوجوانان ایران مقابل نیوکالدونیا در جام جهانی زیر 17 سال اندونزی اظهار داشت: تیم ایران نتایج خوبی گرفته است و می‌توانست به انگلیس هم نبازد. دو مدعی قهرمانی جام در گروه C حضور داشتند و ما در این گروه شش امتیاز گرفتیم.

ایران نشان داد شایستگی صعود به مراحل نهایی را دارد

وی صعود شاگردان حسین عبدی به مرحله بعدی را اتفاقی امیدوارکننده دانست و بیان کرد: نیوکالدونیا رقیب قدرتمندی نبود، اما به دست آوردن این همه موقعیت مقابل این تیم نشان می‌دهد ایران روند رو به جلو و خوبی داشته است. تیم ایران برابر برزیل و انگلیس نشان داد شایستگی صعود به مراحل نهایی جام را دارد.

می‌توانیم مراکش را هم شکست بدهیم
کارشناس فوتبال کشورمان درباره تقابل تیم نوجوانان ایران برابر مراکش، در مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی زیر 17 سال خاطر نشان کرد: بچه‌ها باید خودشان را باور داشته باشند. مراکش یکی از تیم‌های خوب قاره آفریقا محسوب می‌شود، اما می‌توانیم این تیم را هم شکست بدهیم.

اکثر تصمیمات فدراسیون اشتباه است؛ عبدی در صورت شکست مقابل مراکش هم باید بماند

قاسم‌پور در مورد ادامه فعالیت حسین عبدی در تیم نوجوانان، در صورت حذف این تیم در دور یک هشتم نهایی جام جهانی تصریح کرد: من به ثبات اعتقاد دارم. فدراسیون فوتبال متأسفانه کارآمد و توانا نیست و اکثر تصمیمات آن هم اشتباه بوده است. ثبات همیشه می‌تواند منجر به موفقیت شود. اگر تیم نوجوانان نتیجه بهتری بگیرد یا به مراکش ببازد، حسین عبدی باید به کار خود ادامه بدهد.

امیدوارم تصمیم عجولانه نگیرند
وی با بیان اینکه نباید یک مربی را با یک نتیجه بد برکنار کرد، به تسنیم گفت: امیدوارم تصمیم عجولانه گرفته نشود. در سایر تیم‌های پایه هم باید به مربیان فرصت بدهیم؛ حتی اگر در کوتاه‌مدت نتیجه نگیریم. من در کمیته فنی فدراسیون حضور داشتم که تیم امید نتایج بدی با مهدی مهدوی‌کیا گرفت. من در نشست گفتم اجازه بدهیم مهدوی‌کیا در سمت خودش باقی بماند، اما با بازگشت تاج به فدراسیون فوتبال، مهدوی‌کیا را از تیم امید برداشتند.

هیچ انسان عاقلی منکر توانایی‌های مهدوی‌کیا نمی‌شود
مربی سابق تیم امید ایران با تمجید از سرمربی پیشین این تیم یادآور شد: مهدوی‌کیا توانایی‌های بالایی داشت و ارتباطات خوبی با جهان فوتبال دارد. هیچ انسان عاقلی نمی‌تواند منکر توانایی‌های مهدوی‌کیا شود، اما تصمیم عجولانه‌ای در قبال تیم امید گرفتیم و دیدیم به چه روزی افتادیم. به نظرم تصمیمات فدراسیون فوتبال خردمندانه نیست.

انتظار داریم گل‌های بیشتری به تیم‌هایی مانند هنگ‌کنگ بزنیم

قاسم‌پور درباره پیروزی 4 بر صفر تیم ملی فوتبال ایران مقابل هنگ‌کنگ، در آغاز مرحله انتخابی جام جهانی 2026 اظهار داشت: هنگ‌کنگ در طول 90 دقیقه، دو موقعیت هم روی دروازه ایران ایجاد نکرد. ارزش کار تیم ملی را پایین نمی‌آورم، اما همیشه مقابل چنین تیم‌هایی انتظار داریم گل‌های بیشتری بزنیم.

بازی با هنگ‌کنگ، دیدار ضعیفی برای جام ملت‌های آسیا به شمار می‌رود
وی در ادامه خاطرنشان کرد: دیدار با تیم‌هایی مانند هنگ‌کنگ، بازی‌های تدارکاتی ساده و ضعیفی برای جام ملت‌های آسیا محسوب می‌شود. تیم ایران در این دیدارها تحت فشار قرار نمی‌گیرد و نمی‌توانیم برد 4 بر صفر هنگ‌کنگ را ملاک ارزیابی تیم ملی بدانیم. ما انتظار داشتیم این تیم را با گل‌های بیشتری شکست بدهیم.

#ابراهیم قاسمپور #پیشکسوت فوتبال ایران #تیم ملی فوتبال نوجوانان ایران
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها