نگاهی به تقابل مهم و نفسگیر الدحیل و پرسپولیس
91791
شاگردان یحیی به دنبال آن تکرار برد تاریخی!
10 مهر 1402 17:40
پرسپولیس ایران و الدحیل قطر در شرایطی در هفته دوم لیگ قهرمانان آسیا با یکدیگر روبرو می‌شوند که سرخپوشان ایران در هفته پیش این رقابت ها در تهران و ورزشگاه آزادی عملکرد بدی از خود به نمایش گذاشتند و بازی را با دو گل به یاران رونالدو واگذار کردند. 

روزنامه گل

سیدیاسر رضوی- پرسپولیس ایران و الدحیل قطر در شرایطی در هفته دوم لیگ قهرمانان آسیا با یکدیگر روبرو می‌شوند که سرخپوشان ایران در هفته پیش این رقابت ها در تهران و ورزشگاه آزادی عملکرد بدی از خود به نمایش گذاشتند و بازی را با دو گل به یاران رونالدو واگذار کردند. باختی که شاید در ادامه اگر شاگردان یحیی نتوانند در تقابل های بعدی از جمله مقابله الدحیل آن را جبران نکنند، کار را با توجه به قوانین جدید AFC برای تیم های صعود کننده سخت کند. این در حالی است که با توجه به افزایش حضور تیم ها در این رقابت ها 5 تیم به شکل مستقیم به عنوان تیم نخست هر گروه به مرحله بعد صعود کرده و از بین تیم های دوم، بهترین ها انتخاب و در نهایت 8 تیم مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیای امسال را تکمیل می کنند. به همین خاطر برد برابر الدحیل برای پرسپولیس بسیار مهم است تا بتواند با جبران باخت هفته قبل، به صعود از این مرحله امیدوارتر از قبل فکر کند. به همین بهانه نگاهی داریم به بازی پیش روی شاگردان گل محمدی مقابل تیم تا دندان مسلح الدحیل که برد در این بازی برای هر دو تیم از اهمیت دو چندانی برخوردار است. دو تیمی که از آخرین رویاروی شان تا به حال 12 بازیکن از تقابل پرسپولیس ایران و الدحیل قطر در لیگ قهرمانان آسیا 2018 در ترکیب دو تیم باقی مانده‌اند.

بردها به نفع حریف قطری است

پیش از این 4 بار به مصاف هم رفته‌اند که 3 پیروزی سهم الدحیل و یک برد برای پرسپولیس بوده است. البته الدحیل پیشتر با نام لخویا هم با پرسپولیس دیدار داشته ولی تنها برد پرسپولیس برابر الدحیل از نظر تاریخی از پیروزی‌های رقیب قطری ارزشمندتر است و این تیم در لیگ قهرمانان 2018 در بازگشتی به یاد ماندنی در نیمه دوم بازی برگشت در شرایطی که احتیاج به 3 گل داشت، توانست این تعداد گل را به‌ثمر برساند و به طرز ناباورانه‌ای به مرحله نیمه نهایی صعود کرد.

بیرانوند و عالیشاه حاضران روز پرشکوه

از ترکیب پرسپولیس در آن بازی حساس تنها دو بازیکن در این دوره هم حاضر خواهند بود. امید عالیشاه کاپیتان کنونی پرسپولیس در آن مقطع پس از پشت سر گذاشتن خدمت سربازی به پرسپولیس بازگشته بود و 90 دقیقه برای این تیم به میدان رفت. علیرضا بیرانوند دیگر بازیکنی است که از آن بازی تاریخی در ترکیب پرسپولیس حضور دارد. بیرانوند در 3 تقابل قبلی با الدحیل موفق به کلین‌شیت نشده و امیدوار است که در این بازی برای اولین‌بار دروازه‌اش را برابر الدحیل بسته نگه دارد.

گلزن پرسپولیس همچنان در الدحیل

الدحیل برخلاف پرسپولیس از ثبات خوبی برخوردار بوده و از بازیکنانی که در آن بازی در فهرست الدحیل حضور داشتند 10 بازیکن همچنان در عضویت این تیم هستند. از این 10 بازیکن، 6 بازیکن در آن مسابقه در ترکیب اصلی بازی کردند، 2 بازیکن به عنوان بازیکن تعویضی به میدان آمدند و 2 نفر هم روی نیمکت فرصت بازی پیدا نکردند. جذاب‌ترین چهره برای پرسپولیسی‌ها همچنان در ترکیب الدحیل حضور دارد. در بازگشت به یادماندنی پرسپولیس، یکی از بازیکنان الدحیل نقش بسزایی ایفا کرد. سلطان البریک با گل‌به‌خودی به اشتباه دروازه الدحیل را باز کرد و گل دوم پرسپولیس را رقم زد تا بازگشت پرسپولیس تسهیل شود. این بازیکن همچنان بازیکن الدحیل است و در این فصل 5 بازی برای این تیم انجام داده است.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها