91730
فیفا با تغییر عجیب تاریخ لیگ برتر ایران موافقت می کند؟
09 مهر 1402 12:21
تمامی کشورها موظف هستند که زمان آغاز و پایان مسابقات لیگ های حرفه ای خود را به فیفا اعلام کنند و بر اساس همان موعد اعلامی نیز زمان نقل و انتقالات تعیین می شود.

روزنامه گل

سهیل مهدی مدیر مسابقات سازمان لیگ جمعه شب در شبکه ورزش اعلام کرد لیگ برتر کشورمان مرداد سال آینده به پایان خواهد رسید! خبری که با واکنش های متفاوتی از سوی باشگاه های لیگ برتری مواجه شد و بسیاری از مسؤولان و مربیان باشگاهی به این شیوه برگزاری مسابقات برای چندمین مرتبه معترض شدند.

از سویی دیگر طبق قوانین فوتبال حرفه ای در دنیا، کشورها موظف هستند قبل از آغاز مسابقات، تاریخ شروع و پایان مسابقات خود و همچنین زمان نقل و انتقالات لیگ های حرفه ای خود را به فیفا اعلام کنند. بر همین اساس هم سیستم TMS راه اندازی شده و زمان نقل و انتقالات تابستانی و زمستانی( نیم فصل ) در فوتبال دنیا تقریبا در همه کشورها یکسان و همزمان است یا اختلاف چند روزه ای باهم دارند. اکنون که سهیل مهدی یکباره اعلام کرده لیگ برتر کشورمان مرداد به پایان می رسد سوال اصلی این است آیا سازمان لیگ و جناب مهدی این تاریخ پایان مسابقات را به فیفا اعلام کرده اند؟ آیا فیفا می پذیرد که لیگ حرفه ای یک کشور به اندازه یکسال طول بکشد؟ از سویی دیگر زمان نقل و انتقالات نیم فصل و پایان فصل چگونه خواهد شد؟! این مسائل مهمی در فوتبال ملی و حتی عرصه بین الملل است زیرا ممکن است بازیکنان و مربیان خارجی شاغل در فوتبال ما بخواهند به لیگ کشوری دیگر بروند آیا با چنین تاریخی امکان نقل و انتقالات برای آنها فراهم می‌شود.

امیدواریم که مسؤولان سازمان لیگ هرچه زودتر سر و سامان بهتری به برنامه ریزی و تقویم آشفته این فصل لیگ برتر بدهند.

#سازمان لیگ #لیگ برتر بیست و سوم #فیفا #فدراسیون فوتبال
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها