91719
بعدازظهر سگی
08 مهر 1402 19:41
بازیکن نیس در آستانه خودکشی قرار داشت. 

روزنامه گل

الکسیس بکا بکا روز جمعه پس از سه ساعت و نیم تلاش برای خودکشی بالاخره منصرف شد تا یک روز تلخ برای فوتبال فرانسه ثبت نشود. بازیکن نیس، روز جمعه سه ساعت و نیم تلاش کرد تا به زندگی‌اش خاتمه دهد. او که دچار فشارهای روحی و روانی زیادی شده بود سعی کرد با پریدن به فضای خالی از پل هوایی خودکشی کند ولی پس از چند ساعت بحث و گفت‌وگو با خدمات اورژانس منصرف شد. نیس هنوز در شوک است، اما با این پایان خوش فعلا آرام شده است. جمعه روزی بود که هیچ‌کس دوست ندارد آن را تجربه کند اما این لحظات دلهره آور در نهایت به خوبی پایان رسید. بعد از ساعت‌ها پریشانی دقیقا ساعت سه ساعت و نیم که الکسیس بکا بکا سعی کرد به زندگی خود پایان دهد، بالاخره او از این اقدام خود منصرف شد.
افسردگی شدید و ایده سیاه
هافبک نیس با رسیدن به صحنه در ساعت 10:30 صبح، در حالی که در راه تمرین بود، وسیله نقلیه خود را در خط اضطراری در حدود 10 کیلومتری باشگاه متوقف کرد تا یک روز پر اضطراب شروع شود. او با ایده پریدن از پلی که 100 متر ارتفاع داشت، به محل رسیده بود. خیلی سریع نیروهای اورژانس توسط افرادی که شاهد صحنه بودند از این موضوع باخبر و برای شروع گفت‌وگو در محل حاضر شدند. با وقوع این حادثه ترافیک کند و تدابیر ایمنی روی پل و زیر آن برقرار شد. ضمن اینکه این خبر خیلی سریع به گوش باشگاه رسید. ژان پیر ریور، رئیس، و همچنین فابریس بوکت، مدیر کل، و فلورنت گیسولفی، مدیر ورزشی، به محل رفتند. روانشناس باشگاه نیز اعزام شد. هم‌تیمی‌ها و اطرافیان بکا بکا البته از مدت‌ها پیش نسبت به ناراحتی و مشکلات روحی او مطلع بودند. برای چند هفته او تحت نظر روانشناس باشگاه قرار داشت با این حال شکنندگی وحشتناک او تا آن لحظه به خوبی درک نشده بود. پس از این اتفاق شایعاتی مبنی بر شکست عشقی او مطرح شد، اما در واقع اینطور نیست. این افسردگی است که به او ضربه می‌زند، مانند بسیاری از ورزشکاران که جرئت صحبت در مورد آن را ندارند. با این حال، طبق گزارش اتحادیه جهانی بازیکنان، 38 درصد از فوتبالیست‌ها علائم افسردگی و اضطراب را در طول دوران حرفه‌ای خود نشان می‌دهند. پس از این اتفاق باشگاه نیس بیانیه‌ای را برای تایید این خبر منتشر کرد و ژان پیر ریور، رئیس باشگاه، گفت: "بیش از همه، ما از اینکه امروز همه چیز برای الکسیس به خوبی به پایان رسید، راحت هستیم. ما به رازداری تیم پزشکی احترام می‌گذاریم و از همه می‌خواهیم که همین کار را انجام دهند و به حریم خصوصی او احترام بگذارند. ما از او و همچنین همه اعضای باشگاه حمایت می‌کنیم."
شوک به بازیکنان نیس
در همین حال، شوک شدیدی به بازیکنان نیس در محل تمرین وارد شد و فضا تحت تاثیر این اتفاق از حالت عادی خارج شد. به گزارش اکیپ، فرانچسکو فاریولی با آنها صحبت کرد و سه راه حل به بازیکنانش پیشنهاد کرد: تمرین عادی، انجام تمرینات داخل سالن یا رفتن به خانه. گروه تصمیم گرفتند که یک جلسه عادی داشته باشند و تمرین با سخنرانی دانته، کاپیتان تیم، شروع شد. همچنین باشگاه تصمیم گرفت یک واحد روانشناسی برای بازیکنانی که باید در مورد اتفاقاتی که در حال رخ دادن است صحبت کنند راه‌اندازی کند. هرچند خوشبختانه همه چیز به خوبی تمام شد. الکسیس بکا بکا پس از ساعت‌هایی وحشتناک در حالی که پاهایش در هوا آویزان بود، تصمیم گرفت کار درست را انجام دهد. کسی که در این فصل حتی یک دقیقه هم برای تیمش بازی نکرده، در نهایت از روی جان‌پناه بالا رفت تا به جاده بازگردد. در نتیجه خیال مردم، کل باشگاه و البته اطرافیان این بازیکن 22 ساله راحت شد؛ آن هم در روزی که نیس از یاد نخواهد برد.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها