بیرانوند به هواداران احترام بگذارد چون هرچه دارد از هواداران است
91701
فتح‌آبادی: باخت مقابل الدحیل یعنی حذف زودهنگام از آسیا
08 مهر 1402 12:51
آرش جعفری - مهاجم ملی‌پوش سابق پرسپولیس می‌گوید اگر شاگردان یحیی گل‌محمدی از قطر دست‌خالی به ایران برگردند دیگر شانسی برای صعود از این گروه سخت ندارند.  

روزنامه گل

آرش جعفری - مهاجم ملی‌پوش سابق پرسپولیس می‌گوید اگر شاگردان یحیی گل‌محمدی از قطر دست‌خالی به ایران برگردند دیگر شانسی برای صعود از این گروه سخت ندارند.

غلام فتح‌آبادی در آستانه بازی پرسپولیس با الدحیل گفت: بازی سختی در انتظار پرسپولیس است. در این چند روز بازی‌ها و نتایج الدحیل را دنبال کردم متوجه شدم تیم خوبی است و می‌تواند در قطر برای پرسپولیس مشکل‌ساز شود. متأسفانه لیگ برتر ایران بنا به دلایلی تعطیل است و این بزرگ‌ترین ضربه برای پرسپولیس به شمار می‌رود چون در شرایط بازی نیست اما الدحیل در لیگ قطر دارد بازی می‌کند و اتقاقا نتایج خوبی هم گرفته است. برای همین من فکر می‌کنم از پرسپولیس آماده‌تر باشد. اما تمام این مسائل بدین معنی نیست که پرسپولیس حریف از پیش باخته باشد.

پرسپولیس در تهران به النصر باخت که اصلاً دلیل فنی نداشت. پرسپولیس در تهران مقابل النصر به خاطر حواشی به وجود آمده که مدیرعامل باشگاه هم دران نقش داشت بازی را واگذار کرد و پرسپولیس مقابل النصر خودش نبود و با ترسی که خودشان به وجود آورده بودند بازی را واگذار کردند. حالا من فکر می‌کنم با توجه به ریکاوری که داشتند و آرامشی که در تیم حاکم شده بتوانند در قطر نتیجه قابل قبولی بگیرند.

فتح‌آبادی در ادامه با اشاره به نبودن سرلک و امیری و نیز معلوم نبودن رسیدن ترابی و اینکه نبود این بازیکنان چقدر تأثیر دارد گفت: متأسفانه همان‌طور که گفتید سرلک وامیری را در این بازی نداریم. رسیدن ترابی هم 50، 50 است و اگر هم بازی کند مطمنا ریسک نم یک‌اند و بسیار محتاط بازی خواهد کرد چون اگر دوباره از ناحیه مچ مصدوم شود باید 4 هفته خانه‌نشین شود. برای همین او بازیکن صد درصد نخواهد بود. برای همین عقیده دارم پرسپولیس در نبود این بازیکنان کار به‌مراتب سخت تری خواهد داشت.

فتح‌آبادی در خصوص اینکه چقدر پرسپولیس شانس برنده شدن دارد گفت: بازی سختی است و همان‌طور که گفتم پرسپولیس 3 بازیکن اصلی خودش را ندارد. اما درعین‌حال یحیی گل‌محمدی با بهترین تدبیر مقابل الدحیل بازی خواهد کرد. از سوی دیگر پرسپولیسی‌ها به‌خوبی می‌دانند باختن در این بازی یعنی حذف زودهنگام از رقابت‌ها و دیگر شانسی نخواهند داشت. برای همین باید حتماً از قطر دست‌پر به ایران برگردند. من فکر می‌کنم پرسپولیس حداقل با مساوی به ایران برگردد چون هم در یک زمین خوب بازی می‌کنند وهم اینکه هواداران ایرانی در قطر پرسپولیس را تنها نخواهند گذاشت.

مهاجم ملی‌پوش سابق پرسپولیس در خصوص اینکه آیا بازی با الدحیل راحت‌تر از النصر نیست گفت: اشتباه نکنید الدحیل به عقیده من تیم تر از النصر است. النصر ستاره زیاد داشت و در تهران دیدیم خیلی خوب نبودند و درواقع همه تحت تأثیر نام رونالدو و مانه قرارگرفته بودند و همه کپ کردن پرسپولیسی‌ها را دیدند. اما الدحیل رونالدو ندارد. آن‌ها تیم تر هستند. بازیکنانی مثل کوتینیو شاید به اندازه رونالدو مشهور نباشند ولی به اندازه خود در کار تیمی تأثیرگذار هستند. شما نگاه کنید او در این چند بازی پاس‌گل های زیادی داده است. باور کندی پرسپولیس اگر خودش باشد و بازی همیشگی‌اش را انجام دهد می‌تواند الدحیل را شکست دهد کم اینکه قبلاً هم این تیم را شکست داده است.

فتح‌آبادی در ادامه در خصوص حرف‌های بیرانوند در خصوص هواداران و نیز حواشی به وجود آمده که باعث شده پیشکسوتان دهه 60 پرسپولیس علیه او موضع بگیرند گفت: ابتدا در خصوص بیرانوند باید بگویم که او زمانی که من در صبا باطری بودم ابتدا آمد پیش من بازی کند اما من به علت خط‌خوردگی که در شناسنامه او بود قبولش نکردم و حتی به سردار حیدر نژاد گفتم خودم را به خاطر او زیر سؤال نمی‌برم. برای همین به او گفتم من گلر در تیمم دارم و احتیاجی به تو ندارم ولی اگر کمکی از دستم بربیاید برایت انجام می‌دهم، که بعد خوش در مصاحبه‌ای که داشت به من اشاره‌کرده بود برایش چند کار انجام داده‌ام و من با تمام وجود این کار را کرده بودم چون بچه خوبی بود. اما در خصوص رفتار این روزهای او باید بگویم او بچه شوخی است و شوخ شوخی حرف‌هایی را می‌زند که نباید بزند. آن‌هم در برنامه زنده تلویزیونی. او در حال حاضر بهترین گلر ایران است ولی این دلیل نمی‌شود که هر حرفی که به ذهنش آمد بازگو کند. به عقیده من او باید مواظب حرف زدنش باشد و اخلاقیات را بیشتر رعایت کند و بداند هر حرفی را نباید هرکجا زد . درعین‌حال او باید به هواداران پرسپولیس هم احترام خاصی بگذارد چون هرچه دارد از این هواداران است همان‌طور که همه بازیکنان پرسپولیس هرچه دارند از این هواداران و تیم پرسپولیس است. بیرانوند باید به لحاظ شخصیتی خودش را تغییر دهد و بداند که رک بودن همیشه خوب نیست به‌خصوص در برنامه تلویزیونی.

#پیج رسمی روزنامه گل
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها