پرسپولیس قبل از بازی به النصر باخته بود
91696
شاه محمدی : بازی با الدحیل سخت تر از بازی با النصر است
08 مهر 1402 12:32
آرش جعفری - مهاجم ملی پوش سابق پرسپولیس عقیده دارد اگر این تیم می خواهد از این مرحله صعود کند باید از قطر با امتیاز به ایران برگردد.

روزنامه گل

جمشید شاه محمدی در ابتدای صحبت هایش به شکست تیم فوتبال پرسپولیس مقابل النصر در هفته اول لیگ قهرمانان آسیا در ورزشگاه آزادی، اشاره کرد و گفت: من عقیده دارم پرسپولیس مقابل النصر از پیش باخته بود و بد بازی کرد. تیم النصر پرمهره و باتجربه بود و واقعا بازی سختی برای پرسپولیس بود. از سوی دیگر از مدیریت تا عوامل اجرایی باشگاه پرسپولیس نتوانستند مسائل حاشیه‌ای را برطرف کنند و با اینکه همه می‌دانند پرسپولیس در گروه بسیار سختی قرار گرفته، اما مدیریت باشگاه اصلاً برای رقابت‌ در این گروه سخت خوب عمل نکرد. چمن ورزشگاه هم قوز بالاقوز شد طوری که همه حرف و حدیث‌های دیدار پرسپولیس و النصر به چمن ورزشگاه آزادی معطوف شد. واقعاً زمین بازی در شان و شخصیت فوتبال ایران نبود. در مورد مسائل فنی هم اگر بخواهم صحبت کنم باید بگویم نمی‌دانم چرا پرسپولیس سعی داشت؛ النصر را از عقب زمین خودش پرس کند. النصر استاد بازی از یک سوم زمین خودش بود. پرسپولیس کاملاً آنالیز شده بود و بازیکنان النصر می‌دانستند در چه فضا‌هایی موقعیت گل ایجاد کنند. وینگر چپ النصر بسیار موفق بود و خصوصاً فضای پشت سر دانیال اسماعیلی‌فر را مورد استفاده قرار می‌داد که در لیگ برتر هم این ضعف در سمت راست پرسپولیس وجود داشت و شما دیدید هر دوگل را از سمت او خوردیم . برای همین یحیی باید برای دیدار با الدحیل فکری به حال این موضوع کند.

مهاجم ملی پوش سابق پرسپولیس درادامه در مورد حواشی که به خاطر رونالدودر این مدت به وجود آمد گفت: رونالدو بازیکن بزرگی است، او پیش از این هم به عنوان بازیکن مقابل تیم ملی ایران قرار گرفته بود و باید مدیریت باشگاه می‌دانست که در لحظه ورود و مسابقه چطور با او رفتار می‌کرد. باید شان و شخصیت باشگاه پرسپولیس حفظ می‌شد، اما حواشی به وجود آمده شخصیت پرسپولیس را زیر سوال برد. متاسفانه مدیر باشگاه پرسپولیس نتوانست در این مورد به خوبی عمل کند خصوصا اینکه حضور دخترش هم برای پرسپولیس حاشیه های زیادی ایجاد کرد.

شاه محمدی در ادامه در خصوص بازی رونالدو و اینکه آیا او توانست در حد و نام اندازه های خودش ظاهر شود یا نه گفت: رونالدو آنچنان عملکرد خوبی نداشت، با اینکه بازی هم نمی‌کرد اما ۲ مدافع مامور مهار او شده بودند. البته او به لحاظ روحی روانی تاثیر خودش را قبل از بازی گذاشته بود و همین مسئله باعث شد بازی بازیکنان ما تحت تاثیر نام او قراربگیرد. شما نگاه کنید حسین کنعانی‌زادگان، مدافع پرسپولیس بعد از خطا، یک دقیقه داشت به رونالدو درباره خطای صورت گرفته توضیح می‌داد و از او عذرخواهی می‌کرد یا یک بازیکن دیگر هم دنبال پیراهن رونالدو بود و در واقع هیچ کدام از بازیکنان از لحاظ ذهنی آماده رویارویی با النصر نبودند.

شاه محمدی در ادامه در خصوص تعطیلی لیگ و اینکه آیا این مووضوع به ضرر پرسپولیس بوده است یا خیر گفت: برگزاری لیگ برتر برنامه‌ریزی آن چنان قوی ندارد و تعطیلات طولانی در هفته‌های ابتدایی لیگ روی هفته‌های بعد هم تاثیرات منفی خواهد گذاشت. وقفه‌ها زیاد و طولانی مدت به طور حتم باعث آسیب دیدگی بازیکنان خواهد شد. همه می دانیم تعطیلات مسابقات به خاطر تیم ملی و تیم امید است، اما تیم‌های ملی نیز نتیجه قابل قبول کسب نمی‌کنند و هیچ دستاوردی ندارند، زیرا همچنان برنامه‌ریزی لیگ‌مان مشکل دارد و این مسئله روی تیم ملی هم تاثیر منفی می‌گذارد. این قانون که باید بازی‌های تیمی که چند بازیکنش در تیم‌های ملی حضور دارند، لغو شود برای چند دهه پیش است و هیچ کجای دنیا این قانون به اجرا درنمی‌آید؟ فدراسیون با استفاده از یک حربه قدیمی سعی دارد که بازیکنان برخی تیم‌ها را به تیم امید دعوت کند تا لیگ برتر به تعویق بیافتد. قوانینی که ۱۰ سال پیش داشتیم را دوباره در فوتبال ایران اجرا می‌کنند. چند بازیکن از یک تیم را به بازی‌های آسیایی می‌فرستند تا بازی‌های چند تیم به تعویق بیافتد. جالب اینجاست که هر سال، چند بار تصمیمات غلط را دوباره اتخاذ می‌کنند. باید قوانین اصلاح شود تا فوتبال ایران به سمت نابودی نرود. هم اکنون ۸ تیم با یکدیگر بازی می‌کنند و ۸ تیم دیگر بازی‌های‌شان لغو شده و این در حالیست که تیم النصر سه روز بعد از بازی‌اش با پرسپولیس، در لیگ عربستان به میدان رفت شما نگاه کنید ۴ تیم عربستانی در لیگ قهرمانان آسیا حضور دارند، . تیم امید عربستان در مقدماتی المپیک به مرحله بعد صعود کرد و در بازی‌های آسیایی هانگژو هم با ما بازی کرد؛ پس چرا آن‌ها لیگ‌شان را تعطیل نمی‌کنند، اما لیگ برتر ایران با یک بهانه و قانون من‌درآوردی به تعویق می‌افتد. چون لیگ ایران حرفه‌ای نیست و فقط اسم حرفه‌ای را به یدک می‌کشد.

مهاجم ملی پوش سابق پرسپولیس در ادامه به تیم امید در بازی های آسیایی اشاره کرد و گفت: فدراسیون فوتبال خودش نیز می‌داند که تیم امید در بازی‌های آسیایی حتی با نفرات بزرگسال هم قهرمان نخواهد شد و سعی دارد حداقل با یک مدال برنز روی عدم موفقیتش در رقابت‌های مقدماتی انتخابی بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ پاریس سرپوش بگذارد، زیرا اولین بار بود که تیم امید ایران نتوانست از گروه خود به مرحله بعدی مقدماتی انتخابی بازی‌های المپیک صعود کند.

شاه محمدی درادامه در مورداینکه بازیکنان پرسپولیس قرار شده از چین به اردوی پرسپولیس اضافه شوند گفت: این هم ایراد است . از ابتدا این بازیکنان نباید می رفتند. این بازیکنان خسته از چین به دوحه می رسند و بعد باید برای پرسپولیس به میدان بروند و مطمنا کارایی لازم را نخواهند داشت.

شاه محمدی در باره بازی پرسپولیس مقابل الدحیل گفت: این بازی هم سخت است اول اینکه این بازی در قطر برگزرامی شود . دوم اینکه این تیم بازیکنان خوبی مثل کوتینیو دارد. درمقابل پرسپولیس چند مصدوم و محروم دارد و همین کار را برای پرسپولیس خیلی سخت می کند. پرسپولیس اگر بتواند با امتیاز از قطر برگردد آن موقع شانس برای صعود به مرحله بعد خواهد داشت چون یک بازی برگشت با این تیم در تهران دارد و نیز از 2 بازی با تیم تاجیکستانی می تواند امتیاز کامل بگیرد و در نهایت به همراه النصر صعود کند هرچند که کار در مرحله بعد سخت تر خواهد شد.

#پیشکسوت پرسپولیس #جمشید شاه محمدی #پرسپولیس #لیگ قهرمانان آسیا #آرش جعفری #اختصاصی گل
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها