کار درویش در خرید مهاجم خارجی نامتعارف بود
91544
پیوس: شهاب گل اول را بزند مشکلش حل می‌شود!
04 مهر 1402 10:05
آرش جعفری - مهاجم ملی پوش سابق پرسپولیس عقیده دارد، پرسپولیس مقابل النصر خوب بازی نکرد اما این بازی ها به صورت گروهی است و هنوز هیچ چیز تمام نشده و در ادامه با دو برد پرسپولیس به جدول مسابقات بر می گردد.  

روزنامه گل

آرش جعفری - مهاجم ملی پوش سابق پرسپولیس عقیده دارد، پرسپولیس مقابل النصر خوب بازی نکرد اما این بازی ها به صورت گروهی است و هنوز هیچ چیز تمام نشده و در ادامه با دو برد پرسپولیس به جدول مسابقات بر می گردد.

فرشاد پیوس در خصوص بازی تیم فوتبال پرسپولیس با النصر عربستان و شکست خانگی در نخستین بازی لیگ قهرمانان آسیا گفت: پرسپولیس خوب بازی نکرد . متاسفانه انگار به پای بازیکنان زنجیر بسته بودند و حتی اگر بگویم کپ کرده بودند حرف اشتباهی نزده ام. همه بازیکنان تحت تاثیر رونالدو و سایر بازیکنان بزرگ و ستاره های النصر بودند و بازی خودشان را فراموش کرده بودند. من حتی به جرات می‌توانم بگویم نگاه به 2 یا 3 بازیکن بزرگ حریف باعث شد بازی خودمان را فراموش کنیم. البته این تنها علت باخت نبود در کنار این موضوع مهم یک سری عوامل مهم هم‌دست به دست هم داد و مزید بر علت شد که نتیجه لازم را نگیریم 1- مصدومیت ترابی 2- اخراج سرلک که باعث شد شیرازه تیم از هم پاچیده شود. برای همین نه تنها در نیمه اول بلکه در ادامه کار هم به خودشان نیامدند و در نهایت در یک روز بد که شانس هم با آن ها یار نبود و انواع اقسام مشکلات هم برای آن ها به وجود آمد باخت بدی را تجربه کردند.

فرشاد آقای گل در ادامه در خصوص بازی ضعیف پرسپولیس که برای او بسیار تعجب آور بود گفت: برای من خیلی جالب بود در طول نود دقیقه بازی یک شوت و یا یک ضربه بر روی دروازه النصر نداشتیم. البته این تنها صحبت من نیست بلکه آمار و ارقام بازی می‌گویند که ما خیلی بد بازی کردیم و ضعیف ظاهر شدیم درحالی‌که ما تیم ضعیفی نیستیم. ما این النصر را هم در تهران و هم در قطربرده بودیم.

مهاجم ملی پوش سابق پرسپولیس در خصوص تعویض اجباری ترابی و حضور شهاب زاهدی و اینکه آیا بهتر نبود که یک وینگر به جای او به زمین می‌آمد گفت: حتما بازیکن های روی نیمکت نمی توانستند برنامه های گل محمدی را در زمین اجرا کنند و در واقع برنامه و تاکتیک او چیز دیگری بود و برای همین زاهدی را آورد. شادی اگر یک وینگر دیگر به زمین می آمد کاربدتر می شد. من فکر می کنم او با توجه به شرایط تیمش آن تعویض را انجام داد. در ضمن در ادامه عالیشاه هم به بازی آمد و نتوانست کار خاصی انجام دهد. من عقیده دارم مشکل تیم وینگر و مهاجم نبود بلکه کل تیم اصلا خوب نبود و در حد نام خودشان ظاهر نشدند و انگار یک تیم دیگر داخل زمین بود.

فرشاد پیوس در مورد بازی ضعیف شهاب زاهدی و اینکه چرا تاکنون نتوانسته انتظارات را برآورده کند گفت: من از نوع بازی شهاب زاهدی خیلی تعجب می‌کنم. او باید یک نوع بازبینی در بازی خودش انجام دهد. من نمی‌دانم چرا نمی‌تواند توانایی‌های خودش را نشان دهد. او در اوج جوانی در پرسپولیس خوب بود و بعد هم به اروپا رفت و آنجا هم عملکرد قابل قبولی داشت. من فکر می کنم زیر بار فشار زیادی است و تا گل اول را نزند از این وضعیت خلاص نمی شود. باید بازیکنان به او کمک کنند تا بتواند نخستین گل خود را بزند. بازهم تاکید دارم شهاب بازیکن خوبی است اما او هم باید ببینید چه برایش پیش‌آمده که این‌قدر ناتوان شده است.

مهاجم ملی پوش سابق پرسپولیس در مورد بازی رونالدو و اینکه چرا مقابل پرسپولیس نتوانست روز خوبی داشته باشد گفت: رونالدو به‌خوبی مهارشده بود و بازیکنان ما نگذاشتند او کارایی لازم را داشته باشد. در ثانی رونالدو، رونالدوی سابق نیست که در رئال بازی می‌کرد. او در بازی با پرسپولیس چیزی نشان نداد درواقع اسم او تأثیر خودش را گذاشت.

فرشاد پیوس در مورد کار درویش در خصوص استقبال از رونالدو گفت: من کار درویش را تائید نمی‌کنم. ما می‌توانستیم استقبال و پذیرایی بهتری از رونالدو انجام بدهیم. متأسفانه بی‌نظمی در استقبال از رونالدو موج می‌زد.

مهاجم ملی پوش سابق پرسپولیس در ادامه با اشاره به حضور دختر درویش و اینکه به‌عنوان مترجم در مراسم حضورداشته گفت: این موضوع هم توجیه خوبی برای حضور دختر درویش در مراسم نبود. باشگاه مدیر روابط بین‌الملل دارد و همه شاهدحضور او در مراسم استقابل بودند اگر قرار به ترجمه گفتگو و یا حتی مصاحبه بود باید مدیر روابط بین‌الملل این کار را انجام می‌داد نه دختر درویش. به عقیده من درویش توجیه خوبی برای حضور دخترش نداشت.

فرشاد آقای گل در مورد اینکه پرسپولیس با این اوضاع می‌تواند به جدول مسابقات برگرد یا نه گفت: مطمنا پرسپولیس می‌تواند دوباره به جدول برگردد. با یک بازی نباید همه‌چیز را تمام‌شده بدانیم. من گفتم پرسپولیس تیم خوبی دارد. بازیکنان توانایی بالایی دارند. مطمنا با یک ریکاوری مناسب شرایط دوباره خوب می‌شود و پرسپولیس با دو پیروزی به جدول مسابقات بر می گردد.

پیوس در مورد جذب نبیل یاهویی مهاجم جدید و دورگه مراکشی سوئدی پرسپولیس گفت: این هم یکی دیگر از عجایب فوتبال ایران است. مدیر باشگاه بدون هماهنگی با سرمربی بازیکن جذب می‌کند! بدتر از همه توجیه مدیرعامل در جذب مهاجم جدید تیم است. درویش گرفته چون ارزان بوده او را جذب کردیم و مهاجمی که یحیی می‌خواسته گران بوده است! این چه توجیهی است. حالا که مهاجم مدنظر سرمربی گران بود لازم نبود به خاطر پول کمتر بروید مهاجم بی‌کیفیتی که مربی قبول ندارد بخرید. خب اصلاً مهاجم نمی‌خریدید. به عقیده من کا ردرویش در خرید مهاجم خارجی غیر حرفه ای بود. شما هیچ جای دنیا چنین چیزی را نمی بینید.

فرشاد پیوس در مورد اینکه آیا دوره یحیی تمام‌شده و اینکه پرسپولیس به سرمربی بهتری نیاز دارد یا نه گفت: این دیگر از کجا درآمد؟ شما به من بگوئید باشگاه چه به یحیی داده است که انتظار بالا از او دارید؟ فوتبالی که یک زمین چمن مناسب ندارد، فوتبالی که شما به خاطر قوانین من‌درآوردی اجازه نمی‌دهید بازیکن باکیفیت بخرد چون گران است و از سقف عبور می‌کند و هزار مشکل دیگر بعد از مربی می‌خواهید در این آشفته‌بازار شق‌القمر کند؟ مشکل از یحیی نیست مشکل از ساختار خراب فوتبال ماست. اگر ساختار درست بود فوتبال ملی نابود نمی‌شد . در ساختاری که فوتبال ملی نتیجه نمی‌گیرد از باشگاه چه انتظاری دارید؟ در ساختار فوتبالی که بازیکن جدید در آن متولد نمی‌شود و بازیکنان به‌صورت چرخشی در تیم‌ها جابه‌جا می‌شوند شما انتظار موفقیت دارید ؟ بنابراین نباید از مربی ایراد بگیرد باید از ریشه مشکل فوتبال را حل کنید. یحیی با این بضاعت خوب کارکرده است و باید از او حمایت کرد تا در آینده موفق‌تر باشد.

#پیج رسمی روزنامه گل #پرسپولیس #آرش جعفری #یحیی گل محمدی
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها