91232
لیگ قهرمانان آسیا| سپاهان ایران مقابل نیروی هوایی عراق و اولین حضور آسیایی نساجی در هند
26 شهريور 1402 12:55
لیگ قهرمانان آسیا فردا با مسابقه دو نماینده کشورمان آغازمی شود، سپاهان اصفهان میهمان نیروی هوایی عراق است و نساجی در اولین حضور آسیایی تاریخ خود در هند به میدان می‌رود.

روزنامه گل

در لیگ قهرمانان این فصل سه تیم پرسپولیس، سپاهان اصفهان و نساجی مازندران در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا حضور دارند. تراکتور تبریز در مرحله پلی اف در خانه شکست خورد و به مرحله گروهی نرسید. استقلال هم به دلیل مشکلات مالی و مدیریتی مظلومانه از آسیا حذف شد.

نگاهی به دو مسابقه فردا می اندازیم؛

نیروی هوایی - سپاهان ایران؛ طوفان زرد آسیا در عراق

مسابقه ساعت ۱۹:۳۰ در ورزشگاه فرانسو حریری اربیل عراق برگزار می شود. سپاهان در این فصل کامل ترین تیم باشگاهی ایران است که هر ۴ دیدار خود را با برد پشت سرگذاشته و از نظر فنی شرایط مطلوبی دارد اما رعایت نکردن قانون سقف بودجه باعث مشکلاتی برای این باشگاه شد و حواشی برای تیم خوب اصفهانی به وجود آورد که مهم ترین آن کسر ۴ امتیاز و جریمه ۴۰ میلیارد تومانی است، مساله ای که باعث آزردگی خاطر هواداران سپاهان شد و اعتراض شدید مدیران این باشگاه را به همراه داشت.

سپاهان هنوز هم نتوانسته نام عیسی آل کثیر و یک بازیکن خارجی خود را وارد لیست کند و این دو قطعا دراین مسابقه آسیایی هم غایب خواهند بود. طوفان زرد آسیا که سابقه حضور در فینال لیگ قهرمانان آسیا و جام باشگاه های جهان را دارد قطعا مهره های تاثیرگذار و فراوان زیادی دارد و سابقه ملی و بین المللی اش هم بسیار بیشتر از نیروی هوایی عراق است. با این حال مورایس سرمربی پرتغالی سپاهان می داند نبای حریف را دستکم گرفت.

بزرگترین افتخار آسیایی نیروی هوایی عراق ۷ دوره حضور در مرحله گروهی لیگ قهرمانان است. تیمی که فصل گذشته قهرمان لیگ عراق شده می تواند تیمی سختکوش و جنگنده باشد و طلایی پوشان کشورمان اگر مثل بازی های داخلی لیگ منسجم، با انگیزه و جنگنده در میدان حاضر شوند پیروزی مقابل این تیم اصلا دور از دسترس نخواهد بود.

آلمالیق ازبکستان و الاتحاد عربستان دیگر تیم های این گروه هستند. الاتحاد عربستان فوق ستاره ای به نام کریم بنزما را هم خریده است و خود را جز مدعیان اصلی جام می داند!

بمبئی سیتی هند - نساجی ایران؛ اولین حضور آسیایی در هند

دیدار دو تیم ساعت ۱۷:۳۰ در ورزشگاهشری شیو چتراپاتی شهر پونا هند آغاز می شود. تیم هندی قهرمان فصل گذشته لیگ هندوستان است و پیش از این نیز دو دوره در لیگ قهرمانان آسیا حضور داشته که در مرحله گروهی حذف شده است. نساجی مازندران قهرمان دو فصل پیش جام حذفی کشورمان اما اولین حضورش در آسیا را تجربه میکند. سیدمهدی رحمتی سرمربی جوان این تیم هم سابقه زیادی در عرصه فوتبال باشگاهی ما ندارد ولی قطعا دروازه بان اسبق تیم ملی می تواند اولین برد آسیایی را برای نساجی دشت کند.

شاید راحت ترین مسابقه نساجی در مرحله گروهی مقابل همین تیم هندی باشد وگرنه تقابل با الهلال عربستانی که نیمار فوق ستاره برزیلی را در اختیار دارد بسیار سخت است و حتی تقابل با نوف باخور ازبکستان یا همان نوبهار هم کار راحتی نیست. امیدواریم نساجی با یک برد آسیایی کام هوادرانش و فوتبال باشگاهی کشورمان را شیرین کند. بخصوص اینکه هند قبل از این بازی به مهاجم عراقی نساجی ویزا نداد و حتی با شکایتش باعث شد که مسابقه سه شنبه النصر و پرسپولیس در ورزشگاه آزادی هم بدون تماشاگر برگزار شود.

پرسپولیس هم سه شنبه در ورزشگاه آزادی میزبان النصر عربستان است.

#سپاهان #نساجی مازندران #لیگ قهرمانان آسیا
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها