91228
هانگژو و‌ یک اتفاق بی‌سابقه: مشعل‌داری آنلاین!
26 شهريور 1402 11:50
بازی‌های آسیایی هانگژو شاهد یک اتفاق جالب و کم سابقه است.

روزنامه گل

دو زووفنگ، معاون مرکز فرماندهی پخش مشعل بازی‌های آسیایی هانگژو، اعلام کرد که حاملان مشعل توسط شورای المپیک آسیا، کمیته المپیک چین، کمیته سازماندهی بازی‌های آسیایی هانگژو و شهرهای استان ژجیانگ انتخاب می‌شوند.

بیش از 2000 مشعل دار پس از طی مراحل مختلف انتخاب شدند و از بین آنها 30 مشعل دار به شکل آنلاین از طریق "مسابقه مشعل دار بازی‌های آسیایی" انتخاب شدند.

این شکل انتخاب حاملان مشعل نشان دهنده تعهد منتخبین است. در این میان برخی از مشعل داران خیلی کم سن و سال هستند. مثلا زو تائو، از مدرسه راهنمایی شماره 3 در گانژو، استان جیانگشی، به مدت شش سال فوتبال بازی کرده است و آرزوی حضور در تیم ملی چین در آینده را دارد. زو گفت: "من افتخار می‌کنم که مانند وانگ شوانگ، گرداننده مشعل بازی‌های آسیایی هستم. امیدوارم دختران بیشتری عاشق فوتبال باشند و از زیبایی ورزش لذت ببرند."

مشعل تاکنون از هشت شهر عبور کرده و از داستان‌های تاثیرگذار زیادی رونمایی شده است. در همین حال، نزدیک به 100 میلیون نفر بر روی یک پلتفرم مشعل دیجیتالی که همزمان با روشن شدن مشعل در 15 ژوئن منتشر شد، پیوسته‌اند.

تا کنون، مشعل دیجیتال از آسیای مرکزی، جنوب آسیا، غرب آسیا، شرق آسیا و جنوب شرق آسیا عبور کرده است و مرحله سوم خود را در 15 آگوست در چین آغاز می‌کند و شهرهای میزبان سابق آسیا، پکن و گوانگژو را پوشش می‌دهد و قبل از رسیدن به هانگژو از آن‌ها عبور می‌کند.

هنگامی که مشعل بازی‌های آسیایی هانگژو در 23 سپتامبر شعله‌ور می‌شود، مشعل داران دیجیتالی در سراسر جهان مشترکاً شعله بازی‌های آسیایی را در دنیای مجازی "روشن" خواهند کرد. دو می‌گوید: "هر کسی می‌تواند در این دوره دیجیتالی مشعل‌دار باشد و انتظار می‌رود بازی‌های آسیایی هانگژو شاهد بزرگ‌ترین پخش مشعل و گسترده‌ترین پوشش شرکت‌کنندگان در تاریخ این رویداد باشد."


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها