91227
پایان خوش روز اول، سه فینالیست در 4 وزن
26 شهريور 1402 11:43
تیم ملی کشتی آزاد ایران با راهیابی سه کشتی گیر به فینال روز اول را نسبتا موفق به پایان برد.

روزنامه گل

مسابقات مقدماتی چهار وزن نخست رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان امروز (شنبه) در شهر بلگراد صربستان برگزار شد و 3 نماینده ایران با شکست تمامی رقبای خود به دیدار فینال راه یافتند.
در پایان مسابقات مقدماتی، امیرمحمد یزدانی در وزن 70 کیلوگرم، حسن یزدانی در وزن 86 کیلوگرم و امیرحسین زارع در وزن 125 کیلوگرم به دیدار فینال رسیدند و فردا شب برای کسب مدال طلا روی تشک می‌روند.
همچنین رضا اطری بعد از شکست مقابل حریف ژاپنی و با توجه به باخت این کشتی گیر در دور بعدی، از دور رقابت‌های وزن 61 کیلوگرم کنار رفت.
علاوه بر ایران، آمریکا نیز سه فینالیست در 4 وزن نخست خواهد داشت، اما کشتی گیر این کشور در 125 کیلوگرم نیز به دیدار رده بندی راه یافته و شانس کسب مدال برنز دارد.

1746449

* در وزن 61 کیلوگرم، رضا اطری پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 1 بر 1 (اخطار 30 ثانیه) مغلوب کودای اوگاوا از ژاپن شد و با توجه به شکست این حریف ژاپنی مقابل کشتی گیر آمریکایی، نماینده کشورمان از دور رقابت‌ها کنار رفت.

1925836

* در وزن 70 کیلوگرم، امیرمحمد یزدانی در دور اول با نتیجه 11 بر 1 پاتریک اولنزین از لهستان را مغلوب کرد. وی در دور دوم با نتیجه 6 بر صفر ماگومد خانیف از آذربایجان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این دیدار ارنظر آکماتالیف دارنده مدال نقره و برنز جهان از قرقیزستان را با نتیجه 10 بر صفر از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. یزدانی در این دیدار با نتیجه 13 بر 2 مقابل رمضان رمضان اف کشتی گیر روسی الاصل و دارنده مدال نقره اروپا از بلغارستان پیروز شد و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار به مصاف زاین رترفورد دارنده مدال نقره جهان از آمریکا می‌رود.

1925791

* در وزن 86 کیلوگرم، حسن یزدانی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 8 بر 2 و ضربه فنی جایدن لاورنس از استرالیا را از پیش رو برداشت. وی در دور سوم با نتیجه 11 بر صفر بات اردن بیامباسورین از مغلوستان را شکست داد و به مرحله یک چهارم نهایی رفت. وی در این مرحله مایلز ناظم امینه دارنده مدال برنز المپیک از سن مارینو را با نتیجه 7 بر 2 مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. یزدانی در این مرحله با نتیجه 10 بر صفر جاورایل شاپیف از ازبکستان را از پیش رو برداشت و به دیدار فینال راه یافت. نماینده کشورمان در دیدار فینال به مصاف دیوید تیلور قهرمان جهان و المپیک از آمریکا می‌رود.

1925864

* در وزن 125 کیلوگرم، امیرحسین زارع پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 7 بر 2 دزیانیس خرامیانکوف از بلاروس را از پیش رو برداشت. وی در دور سوم مقابل یونووان اسمیت از پورتوریکو با نتیجه 10 بر صفر به پیروزی رسید و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه 11 بر 4 دانیل لیگتی از مجارستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. زارع در این مرحله با نتیجه 4 بر صفر از سد طاها آکگول قهرمان المپیک و جهان از ترکیه گذشت و با جبران شکست سال گذشته، راهی دیدار فینال شد. وی در دیدار پایانی با گنو پتریاشویلی قهرمان جهان و دارنده مدال نقره و برنز المپیک از گرجستان مبارزه می‌کند.

اسامی نفرات راه یافته به فینال مسابقات 4 وزن نخست به شرح زیر است:
61 کیلوگرم: ویتالی آروجایو (آمریکا) – عباس گادژی ماگومدوف (روسیه)
70 کیلوگرم: امیرمحمد یزدانی (ایران) – زاین رترفورد (آمریکا)
86 کیلوگرم: حسن یزدانی (ایران) – دیوید تیلور (آمریکا)
125 کیلوگرم: امیرحسین زارع (ایران) – گنو پتریاشویلی (گرجستان)

گفتنی است؛ امشب شب فینال چهار وزن اول مسابقات جهانی کشتی آزاد از ساعت 19:30 به وقت تهران آغاز می‌شود.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها