83010
فرقانی: باشگاه‌ها کمک نکنند کارمان زمین می‌ماند/ روسیه و سوریه پیشنهاد بازی دوستانه دادند
08 خرداد 1402 19:03
سرپرست تیم ملی امید گفت: باشگاه‌ها به تیم امید کمک نکنند کارمان زمین می‌ماند.

روزنامه گل

احسان فرقانی در مورد آخرین وضعیت تیم ملی امید پس از انتخاب رضا عنایتی اظهار داشت: این تیم از 12 خرداد وارد اردو می‌شود. به خاطر بازی مهم استقلال و پرسپولیس لیگ را هم پس از این مسابقه و در همان شب از طریق ر وابط عمومی فدراسیون فوتبال اعلام می‌کنند قرار است این تیم عازم غرب آسیا در عراق شود هر چند تیم ما در بخش کافا حضور دارد اما به عنوان میهمان دعوت کرده‌اند در این تورنمنت شرکت کنند.

وی افزود: قرعه‌کشی تورنمنت غرب آسیا از ساعت 16:30 امروز برگزار می‌شود بازی‌ها نیز در سه شهر کربلا، بغداد و یک شهر دیگر در سه گروه برگزار خواهد شد.

سرپرست تیم ملی امید در خصوص آخرین وضعیت انتخاب دستیاران عنایتی گفت: کادر فنی تیم امید برای حضور در این تورنمنت با استفاده از خود رضا عنایتی، محمدحسین رجب‌زاده، داود فنایی و رضا عباس‌زاده و سالار امینی بسته شده البته سرمربی تیم در نظر دارد یک دستیار ایرانی و یک خارجی اضافه کند و بهتر است از خودش این موضوع را بپرسید.

فرقانی در خصوص اینکه با توجه به ملاقات روز گذشته آرش برهانی با عنایتی احتمال دارد او نیز به کادر فنی تیم امید اضافه شود پاسخ داد: از این موضوع اطلاعی ندارم اما این دوستان اولین بارشان نیست به مرکز ملی فوتبال می‌آیند و همیشه در رفت و آمد هستند اما واقعا اطلاعی ندارم که برهانی قرار است به کادر فنی تیم امید اضافه شود.

وی در خصوص احتمال اضافه شدن سرپرست جدید به تیم ملی امید در آینده‌ای نزدیک گفت: لیست 50 نفره‌ای را به کمیته ملی المپیک برای بازی‌های آسیایی هانگ‌ژو اعلام کرده‌ایم که با توجه به شرایط حساس لیگ اجازه دهید نامی از افراد این لیست نبریم.

سرپرست تیم ملی امید در خصوص اینکه امیر قلعه‌نویی دو روز قبل اعلام کرد تعامل کاملی را تیم امید خواهد داشت و آیا در این وضعیت احتمال دارد برخی بازیکنان مثل امین حزباوی به جای اردوی بزرگسالان همراه با امیدها به عراق بیایند، عنوان کرد: حزباوی در لیست ما برای حضور در تورنمنت عراق است از همین جا هم به او تبریک می‌گویم که قرارداد خیلی خوبی با باشگاه السد قطر بسته اما با تیم ما به این تورنمنت می‌آید همین امروز نیز کارهایش را انجام دادیم و طبق تعامل بین سرمربی تیم ملی بزرگسالان امید او عازم تورنمنت غرب آسیا خواهد شد همین تعامل به دو تیم کمک خواهد کرد شاید در گذشته خیلی کم اتفاق می‌افتاد که چنین تعاملی را شاهد باشیم.

فرقانی در مورد اینکه فدراسیون تیم ملی امید برای اولین برنامه‌های تیم امید را در تنظیم تقویم فصل آینده گنجانده اما چقدر ضمانت برای اجرای این برنامه وجود دارد پاسخ داد: می‌توانم از همین الان برنامه های تیم امید را تا پایان مسابقات مقدماتی قهرمانی آسیا در ازبکستان بگویم زیرا برنامه‌های ما مشخص است همین الان ایمیلی از طرف فدراسیون سوریه برای برگزاری دیدار دوستانه با تیم امید به دست ما رسید روسیه هم که مدتی قبل با تیم بزرگسالان بازی کرد در حال رایزنی هستیم تا بتوانیم قبل از دیدار با ازبکستان یک بازی دوستانه هم با روس‌ها انجام بدهیم و شبیه‌سازی بکنیم همه این مسائل وجود دارد اما باید منتظر قطعی شدنش باشیم اکنون تورنمنت عراق قطعی شده است.

وی در مورد اینکه آیا باشگاه‌ها با تیم ملی امید در این دوره همکاری می‌کنند پاسخ داد: از لحاظ قانونی نمی‌توان هیچ باشگاهی را ملزم کنیم که بازیکنانش در اختیار باشگاه بگذارد. این قانون فیفا است نمی‌توانیم مصوبه‌ای بگذاریم بلکه باید با هم تعامل کنیم باشگاه‌ها باید به تیم امید کمک کنند اگر این کار را انجام بدهند کارمان زمین می‌ماند. شروع کار این است که در شروع مسابقات تیم امید فقط دو یا سه هفته از لیگ گذشته شاید باشگاه‌ها تا زمان شکل گرفتن بازیکنان خود را در اختیار ما قرار بدهند اما نمی‌توانیم انتظار داشته باشیم در هفته بیست و هفتم لیگ تیمی که در حال افتادن است و می‌خواهد قهرمان شود بازیکنان سابق خود را در اختیار امیدها بگذارد آنها حق دارند و هزینه می‌کنند با بازیکن قرارداد سنگین بسته‌اند این موضوع در حیطه اختیارات من نیست عنایتی و قلعه‌نویی هم به عنوان یک چهره بزرگ باید از ارتباطات خودشان استفاده کنند وقتی ما می‌گوییم مربی ایرانی بیاورید بسم‌الله به او کمک کنید.

#تیم ملی امید
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها