82765
کیهانی: تعویق بازی های آسیایی به من انگیزه داد
31 ارديبهشت 1402 11:43
مسابقات جایزه بزرگ دوومیدانی کشور روز جمعه ۲۹ اردیبهشت در تهران برگزار شد و کیهانی بعد از اتمام محرومیت در آن درخشید.

روزنامه گل

مسابقات جایزه بزرگ دوومیدانی کشور روز جمعه ۲۹ اردیبهشت در تهران برگزار شد که طی آن حسین کیهانی دارنده طلای ماده سه هزار متر با مانع بازیهای آسیایی جاکارتا پس از اتمام محرومیت چهارساله‌اش به دلیل دوپینگ در این رویداد شرکت کرد. کیهانی توانست در این روز با ثبت زمان ۹ دقیقه و ۱۷ ثانیه و ۱۷ صدم ثانیه قهرمان شود.

کیهانی در خصوص حضورش در اولین مسابقه پس از چهار سال دوری از میادین دوومیدانی گفت: دو سال استراحت کردم، نه مسابقه‌ای و نه تمرینی داشتم. از سال گذشته تمرینات‌ام را به صورت جدی زیر نظر سجاد مرادی دونده پر افتخار کشورمان شروع کردم. خوش شانسی آوردم که بازیهای آسیایی به دلیل با تعویق روبرو شد چرا که اگر این رقابت‌ها سال قبل برگزار می‌شد هنوز ۵ ماه از محرومیت‌ام مانده بود ولی الان محرومیت‌ام تمام شده و می‌توانم به حضور در این بازیها فکر کنم.

وی افزود: تعویق بازیهای آسیایی چین به من انگیزه بیشتری داد و انرژی گرفتم. تمرینات‌ام را در این مدت جدی‌تر دنبال کردم و با هزینه خودم اردوهای مختلفی را طی کردم. مسابقات جایزه بزرگ تهران اولین مسابقه‌ام پس از چهار سال بود که متاسفانه دو روز قبل از این رقابت‌ها سرماخوردم و در پیست هم حالم بدتر شد. با این حال تمام تلاشم را کردم تا بتوانم از حیثیت خودم دفاع کنم.

دارنده طلای بازیهای آسیایی جاکارتا ادامه داد: عملکردم در این مسابقات برای خودم بسیار مهم بود می‌خواستم در اولین مسابقه بهترین عملکرد را داشته باشم و شروع خوبی برایم باشد. با وجودیکه در میانه مسابقه از ناحیه پا آسیب دیدم تا پایان مسیر تلاش کردم و اول شدم.

وی در مورد برنامه خود در ادامه فصل مسابقات دوومیدانی هم بیان کرد: خودم را برای بازیهای آسیایی آماده می‌کنم. قرار است خردادماه در جام بین المللی امام رضا در مشهد هم شرکت کنم. در این رقابت‌ها دوندگانی از کشورهای مختلف هم حضور دارند. حضورم در این مسابقه مهم است چرا که می‌توانم در این رقابت‌ها محک بخورم. این رقابت‌ها برای فدراسیون هم مهم است چرا که بعد از آن تیم ملی قرار است در مسابقات قهرمانی آسیای تایلند شرکت کند و از آن سو از تیرماه تمام رکوردها برای المپیک ثبت می‌شود و ورزشکارانی که بتوانند به حد نصاب‌ها برسند سهمیه المپیک پاریس را خواهند گرفت.

کیهانی خاطرنشان کرد: امسال سال پر مسابقه‌ای است و می‌تواند برای دوومیدانی هم پر مدال باشد. من هم برای دفاع از مدال طلای بازیهای آسیایی‌ام تلاش می‌کنم. امیدوارم شرایط با آمدن آقای داوری بهتر شود. قطعاً کشورهای دیگر بیکار ننشسته‌اند و فقط به مسابقات قهرمانی کشورهای خود بسنده نمی‌کنند. ورزشکاران آنها مدام در مسابقات و اردوها و کمپ‌های مختلف بین المللی رفته و تمرین می‌کنند، از بهترین مکمل‌ها، ماساژورها و امکانات و دکترها بهره می‌برند و متاسفانه ما در اینجا از خیلی از این امکانات بی‌بهره و محروم هستیم.

دوومیدانی کار اهل کرمانشاه تاکید کرد: انتظار داریم برای بهبود شرایط دوومیدانی کاران تا بازیهای آسیایی و مسابقات المپیک در مسابقات بیشتری شرکت کنیم.

ملی پوش اسبق تیم ملی دوومیدانی کشورمان در پاسخ به این پرسش که «رکورد مسابقات روز جمعه تا رکوردی که در مسابقات آسیایی صاحب مدال شدید فاصله زیادی دارد آیا می‌توانید در این فرصت کم سطح آمادگی خود را بالا ببرید و به این رکورد برسید؟ »، گفت: من در اولین مسابقه فصل نتوانستم به رکورد خودم برسم و قطعاً هم بعد از چهار سال دوری از مسابقات این رکورد ملاک ارزیابی نیست. من خودم تا به رکوردم نرسم از فدراسیون می‌خواهم که به رقابتی اعزام نشوم. تمام هدفم این است که بتوانم همان حسین کیهانی باشم که در جاکارتا بودم و بتوانم افتخار آفرینی کرده و به بالابردن پرچم کشورم در میادین بین المللی کمک کنم.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها