تاوان گلی که بیرو خورد
81291
تقدیم دستکش‌های طلایی!
26 اسفند 1401 19:13
    تلخی‌های شکست دقیقه 94 برابر سپاهان، برای پرسپولیس تمام‌شدنی نیست؛ باختی که می‌تواند آنها را به شکل قابل توجهی از کسب عنوان قهرمانی دور کند.

روزنامه گل

این شکست اما ابعاد بدتری هم داشت؛ آنجا که عناوین برتر دفاعی را در بحث جمعی و فردی از سرخپوشان گرفت. گلی که محمد کریمی در آخرین دقایق بازی با پرسپولیس وارد دروازه این تیم کرد، دوازدهمین گلی بود که سرخپوشان در لیگ بیست‌ودوم دریافت می‌کردند. به این ترتیب آنها نه‌تنها در جدول رده‌بندی از رده دوم به سوم سقوط کردند، بلکه در جدول بهترین خطوط دفاعی هم دقیقا تنزل مشابهی را تجربه کردند.

تا پیش از این گل، پرسپولیس با 11 گل خورده پس از مس رفسنجان صاحب دومین خط دفاعی برتر لیگ بود. مس که امسال حامد لک را به عنوان دروازه‌بان اصلی در اختیار دارد، آمار عجیب و غریب 9 گل خورده را به جا گذاشته است. آلومینیوم اراک هم دیگر تیم برتر از این نظر به شمار می‌رود که در کنار سرخپوشان با 11 گل خورده در رده دوم برترین‌ها قرار داشت. شاگردان یحیی گل‌محمدی اما در نهایت با یک گل دیرهنگام مغلوب سپاهان شدند تا برای دوازدهمین بار در فصل جاری دروازه آنها فرو ریخته باشد. این تنزل در حالی است که پرسپولیس در دوران قهرمانی‌های پیاپی‌اش، معمولا رکورد کمترین گل خورده را به جا می‌گذاشت. آنها پارسال در این زمینه از استقلال عقب ماندند و قهرمانی را به رقیب سنتی واگذار کردند؛ جایی که پرسپولیس بیش از دو برابر استقلال (21 به 10) گل خورد. امسال هم ضعف در خط دفاعی می‌رود تا کار دست قرمزها بدهد.

همزمان اما علیرضا بیرانوند هم با گلی که دریافت کرد، صدر جدول بیشترین کلین‌شیت‌ها را به حسین پورحمیدی واگذار کرد. گلر آلومینیوم اراک در بازی با پیکان برای سیزدهمین بار موفق شد دروازه تیمش را بسته نگه دارد و از بیرانوند که 12 کلین‌شیت را به نام خودش ثبت کرده سبقت بگیرد.

#علیرضا بیرانوند #نکته #اختصاصی گل
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها