تیم ساپینتو روز به روز کامل‌تر می‌شود
81290
نوری: استقلال از حالا مدعی فصل بعد هم هست
26 اسفند 1401 19:12
    محمد نوری پیشکسوت استقلال می‌گوید روند پیشرفت این تیم طی هفته‌های اخیر نشان داده که آبی پوشان می‌توانند به عنوان قهرمانی در پایان فصل دست پیدا کنند.

روزنامه گل

صحبت‌های نوری با گل درباره بازی با فولاد خوزستان و انتخاب امیر قلعه نویی به عنوان سرمربی تیم ملی را می‌خوانید:

برتری استقلال مقابل فولاد خوزستان چطور بود؟

ساپینتو پس از گذشت زمان بر تیم مسلط شده و شناخته بهتری پیدا کرده است. او از نظر اخلاقی و بازی گرفتن از بازیکنان پیشرفت کرده. به طور مثال ارسلان مطهری در ابتدای فصل فرصت بازی پیدا نمی‌کرد و حتی صحبت‌هایی درباره جدایی‌اش مطرح شد اما حالا جزو مهره های ثابت تیم است. استقلال از لحاظ سازماندهی تیمی بسیار خوب شده و مدرن‌تر بازی می‌کند.

روند استقلال را چطور می‌بینید؟

فکر می‌کنم استقلال در ۵ بازی اخیر بسیار کامل‌تر از قبل شده. هم از نظر مدل بازی و هم از نظر تاکتیکی. رضاوند مقابل فولاد در جریان بازی نبود و مهری در تیم جا افتاده. آینده این تیم روشن است و اگر اعتماد و حمایت مناسبی داشته باشیم استقلال فصل آینده صد در صد قهرمان خواهد شد.

به نظر شما تیم می‌تواند به عنوان قهرمانی دست پیدا کند؟

صددرصد. بازی‌های سپاهان به مراتب آسان‌تر از استقلال است اما فکر می‌کنم استقلال با ادامه دادن همین روند می‌تواند قهرمانی کسب کند. نمره قبولی به ساپنیتو می‌دهم؟ بله. تنها مشکل عدم آرامش کنار زمین بود. حالا نمی‌گویم عالی شده اما خیلی نسبت به اوایل فصل بهتر شده است. اگر او کنار زمین آرامش داشته باشد و به شاگردانش منتقل کند، استقلال می‌تواند قهرمان شود.

کدام بازیکن را به عنوان بهترین بازیکن تیم در سال انتخاب می‌کنید؟

در سازماندهی دفاعی غلامی خیلی خوب تیم را مدیریت می‌کند. روزبه چشمی هم بسیار باتجربه کار می‌کند و رهبر این تیم شده است. چشمی مانند یک مهره کلیدی در میانه زمین می‌درخشد. در فاز حمله هم استقلال یکی از بهترین‌ها بوده. استقلال تیمی متوازن شده. هم در سمت راست خوب هستیم و هم در چپ. در خط حمله ارسلان مدافعان را خسته می‌کند تا دیگران به گل برسند.

امیر قلعه نویی هم به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب شد.

امیر قلعه نویی بهترین انتخاب برای تیم ملی است. صحبت‌هایی هم در این دوران مطرح شد که دور از ادب بود. نمی‌شود ۴ سال سرمربی بود و آن‌حرف‌ها را درباره قلعه‌نویی زد. ایشان پرافتخارترین مربی لیگ برتر است و تجربه مربیگری را دارد. هرچند که آن زمان فرصت کافی داده نشد. فکر می‌کنم با توجه به بازیکنانی که داریم، فوتبال ملی‌مان می‌تواند با او رشد کند و به موفقیت برسد.

#استقلال #اختصاصی گل #مصاحبه #محمد نوري #پیشکسوت استقلال
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها