با حضور قلعه‌نویی دیگر بازیکن نمی‌تواند برای تیم تعیین تکلیف کند
81250
کرمانی مقدم: پریرا و دیاباته برای تفریح به ایران آمدند نه بازی کردن
23 اسفند 1401 12:44
    آرش جعفری- هافبک ملی پوش سابق پرسپولیس عقیده دارد، این تیم مقابل سپاهان مستحق باخت نبود.

روزنامه گل

مرتضی کرمانی مقدم در خصوص باخت پرسپولیس مقابل سپاهان در تهران گفت: بازی در نیمه اول اصلاً خوب نبود. مخصوصاً مهاجم برزیلی پرسپولیس که با اخراجش در نیمه اول تیم را نابود کرد!

کرمانی که از نتیجه خیلی ناراحت بود در ادامه گفت: همان‌طور که گفتم در نیمه اول خوب نبودیم اما در نیمه دوم 10 نفره بهتر بازی کردیم. حتی می‌توانیم بگویم یحیی در نیمه دوم با تعویض شجاعانه و اضافه کردن مهاجم به تیم به دنبال گرفتن نتیجه بود و حتی چند موقعیت خوب هم به دست آوردند اما موفق نبودند. متأسفانه در ادامه بد موقعی گل خوردیم و دیگر فرصت جبران نبود. من عقیده دارم پرسپولیس مقابل سپاهان مستحق باخت نبود و به‌قول‌معروف بهترین نتیجه مساوی بود.

کرمانی مقدم در ادامه در مورد اینکه پرسپولیس با توجه به برد استقلال حتی رتبه دوم را هم از دست داد گفت: مشکلی نیست. هنوز 7 بازی باقیمانده و سپاهان و استقلال مطمنا امتیاز از دست خواهند داد. من عقیده دارم پرسپولیس هنوز هم شانس قهرمانی دارد و باید در تمام بازی‌ها با تمام قدرت بازی کنند.

کرمانی مقدم در خصوص مهاجم برزیلی پرسپولیس گفت: من الان چند وقت است به‌اتفاق سایر پیشکسوتان با تیم پرسپولیس در جام پیشکسوتان بازی می‌کنم به خدا من با این سن و سال اگر در پرسپولیس جای این بازیکنان برزیلی بازی کنم به خدا تأثیرگذارتر خواهیم بود. او نه یک سر زد نه یک پاس درست داد نه توانست دریبل بزند من واقعاً نمی‌دانم او را برای چه خریده‌اند؟ به خداباور کنید پریرا و دیاباته برای تفریح به ایران آمده‌اند نه اینکه بازی کنند.

هافبک ملی پوش سابق پرسپولیس در ادامه در خصوص بازیکنان خارجی پرسپولیس و عملکردشان گفت: متأسفانه در این سال‌ها به ندرت بازیکن خوب خارجی به پرسپولیس آمده است. بشار رسن و یا همین گولسیانی از بازیکنان خوبی بودند که به پرسپولیس آمدند و برای همین باید گفت بازیکن‌های خوب انگش شمار هستند اما تا دلتان بخواه بازیکن بی‌کیفیت به تیم آمده است. ابتدای فصل هم یک بازیکن خوب خریدند که او بعد از چند هفته ایران را ترک کرد. به جرات می‌توان گفت لوکادیا بهترین مهاجم خراجی بود که در این سال‌ها به ایران آمده بود.

کرمانی مقدم در ادامه در مورد اینکه پرسپولیس تمرکزش را بروی جام حذفی بگذارد یا لیگ گفت: ببینید قهرمان شدن در جام حذفی و به‌قول‌معروف رسیدن به آسیا خیلی راحت است شما با 5 بازی به آسیا می‌رسید. اما با توجه به شرایط لیگ من فکر می‌کنم باید تمرکز بیشتری بر روی جام حذفی داشته باشد خصوصاً که تیمی مثل سپاهان ر از گردونه رقابت‌ها حذف کرده است. البته بازهم تأکید می‌کنم این دلیل نمی‌شود لیگ را دست‌کم بگیرد. شما مطمئن باشید سپاهان و استقلال امتیاز از دست خواهند داد و برای همین هنوز هم شانس قهرمانی داریم. پرسپولیس باید در هر دو جام هدفمند و باقدرت ظاهر شود.

کرمانی مقدم در ادامه در مورد انتخاب امیر قلعه‌نویی به‌عنوان سرمربی تیم ملی گفت: انتخاب امیر قلعه‌نویی بسیار خوب بود. او مربی بسیار خوبی است و از تجربه کافی برخوردار است. فوتبال ایران و آسیا را به‌خوبی می‌شناسد. اما من یک سؤال از فدراسیون دارم ؟ شما که به دنبال مربی ایرانی بودید چرا 6 ماه پیش برای جام‌جهانی امیر قلعه‌نویی را انتخاب نکردید؟ کی روش 8 سال ایران را چاپید و رفت و دوباره او را آوردید که تتمه پولش را هم بگیرد و آبروی ایران را ببرد و برود ! باور کنید اگر قلعه‌نویی همان موقع آمده بود بهتر نتیجه می‌گرفت.

کرمانی مقدم در ادامه در این خصوص گفت: انتخاب امیر قلعه‌نویی برای تیم ملی یک حسن بزرگ دیگر هم دارد و آن این است که بازیکن‌سالاری در تیم از بین می‌رود و دیگر هیچ بازیکنی جرات نمی‌کند برای تیم تعیین تکلیف کند. امیر باکسی شوخی ندارد و اگر کسی بخواهد برای تیم تعیین تکلیف کند به‌راحتی او را کنار می‌گذارد. با حضور امیر قلعه نویی نظم و انضباط به تیم برمی‌گردد.

کرمانی مقدم در خصوص اینکه آیا در جام ملت‌ها می‌توان با قلعه نویی نتیجه گرفت یا نه گفت: اگر از او حمایت کنیم، امکان دارد قهرمان جام ملت‌ها شویم. توقع را نباید از قلعه‌نویی بالا ببریم و به او فشار وارد کنیم اما ایرانی‌ها هم می‌توانند کارهای بزرگ انجام داده و تیم را به قهرمانی آسیا برسانند.

#پرسپولیس #سپاهان #اختصاصی گل #مصاحبه #پیشکسوت پرسپولیس #مرتضی کرمانی مقدم #آرش جعفری
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها