چرا شکست پرسپولیس، یک ناکامی معمولی نبود؟
81229
همه چیز را با هم باختی!
22 اسفند 1401 19:15
اغراق نیست اگر بگوییم پرسپولیس یحیی گل‌محمدی عصر شنبه در ورزشگاه آزادی همه چیز را با هم باخت

روزنامه گل

روزنامه گل- شکست با گل بعد از دقیقه نود همیشه دردناک است، اگر این باخت در زمین خانگی و برابر هواداران خودی رقم بخورد، دردناک‌تر هم می‌شود. شکست پرسپولیس برابر سپاهان همه این ویژگی‌ها را داشت، اما همزمان از جنبه‌های دیگری هم تلخ بود. اغراق نیست اگر بگوییم پرسپولیس یحیی گل‌محمدی عصر شنبه در ورزشگاه آزادی همه چیز را با هم باخت.

باخت به رقیب مستقیم

سپاهان با این پیروزی یک فرار بزرگ را به سمت قهرمانی آغاز کرد؛ مخصوصا که مسابقات باقی‌مانده این تیم هم نسبت به سایر رقبا آسان‌تر به نظر می‌رسد. به این دست بازی‌ها در فوتبال عنوان «6 امتیازی» اطلاق می‌شود و این یعنی شکست قرمزها برابر سپاهان، یک باخت عادی نبود. آنها برای بازگشت به مسیر قهرمانی کار بسیار دشواری خواهند داشت.

آچمز فنی

فقط نتیجه نبود؛ تیم یحیی گل‌محمدی از نظر فنی و فوتبالی هم حرفی برای گفتن نداشت. به نظر می‌رسد کادرفنی سپاهان از بازی حذفی دو تیم به خوبی عبرت گرفته بود. آنها اشتباهات‌شان را به حداقل رساندند و با آنالیز دقیق پرسپولیس، فوتبال‌شان را به میزبان دیکته کردند. چه در طول نیمه اول که دو تیم 11 به 11 بازی می‌کردند و چه در وقت دوم که پرسپولیس یک بازیکن کم داشت، این سپاهان بود که در زمین تیم برتر به نظر می‌رسید.

مساله داوری

پرسپولیس یکی از تیم‌هایی بود که نسبت به تعدد اشتباهات داوری به زیان خودش سخت اعتراض داشت. اصلا توالی همین اشتباهات و گلایه‌های یحیی گل‌محمدی باعث شد سرمربی سرخپوشان در چند مسابقه از حضور در نشست‌های خبری خودداری کند. گاهی هم مثل بازی با آلومینیوم اراک، کارشناسان داوری حق را به سرخپوشان می‌دادند. با این حال از امروز به بعد بحث کردن در این مورد هم کمی سخت می‌شود، چون در دوئل رودررو با رقیب مستقیم، گل سالم سپاهان آفساید گرفته شد و این تیم تا لحظه آخر برای زدن گل بعدی و تثبیت پیروزی انتظار کشید.

مصدومیت و محرومیت

غیر از همه اینها، بازی با سپاهان تلفات زیادی هم از پرسپولیس گرفت. پریرا با دریافت دو کارت زرد ناشیانه اخراج شد و بازی با مس رفسنجان را از دست داد، محمد عمری صدمه دید و کار مرتضی پورعلی‌گنجی به بیمارستان کشید. گولسیانی هم که گفته می‌شد بیمار است، از سر اجبار دقایقی به میدان رفت. با این همه هزینه اما پرسپولیس حتی نتوانست یک امتیاز از این دیدار بگیرد.

تلافی یک خاطره

دریافت گل در لحظات پایانی آن هم در شرایطی که هر دو تیم در کورس قهرمانی بودند، یادآور گلی است که در هفته پایانی لیگ هفتم سپهر حیدری در دقیقه 96 به سپاهان زد و قهرمان لیگ را عوض کرد. آن لحظه، در تمام این 15 سال جزو کلکسیون خاطرات نفیس پرسپولیس بوده، اما حالا اگر سپاهان قهرمان لیگ شود، به نوعی آن خاطره هم تلافی شده است. امید نورافکن، بازیکن سپاهان پس از مسابقه اولین نفری بود که با انتشار یک استوری این موضوع را یادآوری کرد.

برخی رفتارهای بد

همزمان اما روی سکوها هم رفتارهای ناشایستی از برخی هواداران سر می‌زد؛ از شعارهای زننده تا پرتاب بطری به سمت بازیکنان حریف. آیا نیازی به توضیح هست که این کارها قشنگ نیست؟ روشن نیست چرا عده‌ای از هواداران فوتبال ایران هرگز به بلوغ فکری نمی‌رسند...


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها