81219
نبی: به انتخاب دستیاران قلعه‌نویی ورود نمی‌کنیم/ پاداش هیات رئیسه مصوبه قانونی داشت
22 اسفند 1401 16:27
نایب رئیس اول فدراسیون فوتبال گفت: قلعه‌نویی باید خودش دستیارانش را انتخاب کند و فدراسیون در آن دخالتی ندارد

روزنامه گل

نبی درباره انتخابات امروز کانون مربیان فوتبال ایران، اظهار داشت: نهادهای مدنی در کشور ما به عنوان یک NGO می‌توانند هم کمک باشند و هم ارائه طریق کنند به ویژه در ورزش. بیش از 50 فدراسیون داریم و نهادهای مدنی که در رشته‌های مختلف هستند به خوبی می‌توانند کمک کنند. در جلسه امروز هم مشخص شد نخبگان ما در این نهادهای مدنی حضور دارند که این موضوع می‌تواند بسیار تاثیرگذار باشد. جدا از مشارکت نهادهای مدنی در ورزش، در بخش سرمایه‌گذاری در منابع انسانی و در نهایت آنچه در گروی حضور پیشکسوتان ما است، با شکل‌گیری این نهادها به دست بیاید.

وی درمورد درخواست کانون مربیان برای داشتن حق رای در مجمع فدراسیون فوتبال، گفت: در اساسنامه فدراسیون به صراحت قید شده کانون‌ها و تشکل‌های مدنی که به تصویب مراجع قانونی کشور رسیده‌اند، می‌توانند به فدراسیون درخواست بدهند تا ابتدا در هیات رئیسه و در نهایت در مجمع فدراسیون به تصویب برسد.

نایب رئیس اول فدراسیون فوتبال درمورد درخواست برخی اعضای مجمع برای اینکه پیشنهاد برکناری رئیس یا اعضای هیئت رئیسه فدراسیون، از اختیارات مجمع عمومی فدراسیون باشد تا دیگر اتفاقی مانند برکناری شهاب عزیزی‌خادم توسط هیات رئیسه فدراسیون تکرار نشود، توضیح داد: اساسنامه برای ما فصل الخطاب است. هرگونه تغییر یا اصلاحاتی قرار است در اساسنامه اتفاق بیفتد، باید ابتدا به هیات رئیسه پیشنهاد شود و پس از آن به مجمع برود.

نبی درمورد انتخاب امیر قلعه‌نویی به عنوان سرمربی جدید تیم ملی و طولانی شدن روند این انتخاب، پاسخ داد: همین جا به قلعه‌نویی تبریک می‌گویم. او از قبل تجربه سرمربیگری تیم ملی را داشته و جزء مربیانی است که برنامه‌های خود را ارائه داد. 2 روز قبل نیز از برنامه‌های خود دفاع کرد. ظرف یک تا 2 روز آینده جلسه تکمیلی با قلعه‌نویی خواهیم داشت. به جهت شناخت کافی هیات رئیسه از او، مهدی تاج با جمیع جهات موافقت خود را اعلام کرد و قلعه‌نویی به عنوان سرمربی جدید تیم ملی انتخاب شد.

وی درمورد اینکه آیا قلعه‌نویی تا دیدار جام حذفی گل‌گهر مقابل فولاد در تیم سیرجانی می‌ماند، گفت: بله. او بعد از دیدار جام حذفی که 26 اسفند است، کارش را شروع می‌کند و اردوی تیم ملی نیز از 28 اسفند شروع خواهد شد.

نایب رئیس اول فدراسیون درخصوص اینکه این مجموعه دستیاری را به امیر قلعه‌نویی تحمیل کرده یا او در انتخاب کادرفنی‌اش اختیار تام دارد، گفت: ما اصلا به این موضوع ورود نمی‌کنیم زیرا جزء اختیارات قلعه‌نویی است.

نبی درمورد مطرح شدن برخی اسامی برای دستیار ایرانی قلعه‌نویی و احتمال حضور 3 مربی خارجی در کادرفنی تیم ملی، توضیح داد: آنچه که از قبل هم بوده است، سرمربی تعیین‌کننده است. خودش باید پیشنهاد بدهد. دستیارش می‌تواند ایرانی باشد یا خارجی.

وی درخصوص اینکه آیا خودش همچنان سرپرست تیم ملی خواهد بود، گفت: وظایف ذاتی که از قبل داشتیم، انجام می‌دهیم.

نایب رئیس فدراسیون درخصوص اینکه آیا درخواست مذکور در دستور جلسه مجمع 28 اسفند قرار گرفته است، توضیح داد: این را باید ممبینی توضیح بدهد زیرا دستور جلسات را دبیرکل اعلام می‌کند.

نبی درمورد طولانی‌شدن انتخاب سرمربی تیم ملی امید، عنوان کرد: نیت این بود ابتدا سرمربی تیم ملی بزرگسالان تعیین شود و سپس در مرحله بعدی مهدی تاج آنجه مدنظر هیات رئیسه است، جمع‌بندی کند.

وی درخصوص پاداش 20 هزار دلاری اعضای هیات رئیسه فدراسیون بابت پیروزی تیم ملی در جام جهانی مقابل ولز، اظهار داشت: به هر جهت این موضوع جزء مصوبات هیات رئیسه بوده و فقط مربوط به این دوره نبود بلکه مربوط به دوره‌های قبلی جام جهانی هم است. هیات رئیسه و فدراسیون مکلف هستند هر چیزی در قانون تعریف شده انجام بدهند.

نایب رئیس فدراسیون فوتبال درمورد درخواست امیر قلعه‌نویی برای برگزاری بازی دوستانه با اندونزی در دومین روز فیفادی پیش رو، گفت: دیدار اول ما با روسیه در تاریخ 3 فروردین است. بازی دوم را با تیم ملی عراق در تهران پیشبینی کرده بودیم که گفتند ایران برای بازی به عراق بیاید اما به دلیل اینکه دیدار اول‌مان در ایران بود و قصد داشتیم بازی دوم هم اینجا باشد، این موضوع را نپذیرفتیم. تعارفات بین فدراسیون، برنامه ما را با تاخیر انجام داد.

نبی اضافه کرد: علی تارقلی‌زاده به عنوان مدیر روابط بین‌الملل پیگیری می کند تا ببینیم کدام تیم در دسترس است و آمادگی دارد تا دیدار دوم هم پیشبینی شود. چند روز قبل با تارقلی‌زاده صحبت کردم و گزینه‌هایی مدنظرش بود که در حال مذاکره هستند. اگر نهایی شد، اعلام خواهیم کرد.

#مهدی محمد نبی #فدراسیون فوتبال
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها