قلعه‌نویی بهترین گزینه است اما با او هم قهرمان نمی‌شویم
81208
شاه‌محمدی: مهاجم برزیلی اگر خوب بود ژاپنی‌ها او را نگه می‌داشتند
22 اسفند 1401 13:37
آرش جعفری- مهاجم ملی‌پوش سابق پرسپولیس عقیده دارد با توجه به شکست مقابل سپاهان بازهم شاگردان یحیی شانس قهرمانی دارند و مطمنا سپاهان امتیاز از دست خواهد داد.

روزنامه گل

جمشید شاه‌محمدی در خصوص باخت پرسپولیس مقابل سپاهان در تهران گفت: بازی خوبی نبود خصوصاً اینکه پرسپولیس در نیمه اول اصلاً خوب بازی نکرد. اما در نیمه دوم بااینکه ده‌نفره بود به‌خوبی توانست بازی را اداره کند و من عقیده دارم مستحق باخت نبودند همان‌قدر که سپاهان در این بازی لیاقت برد نداشت.

البته باید این را هم اضافه کنم پرسپولیس شایسته بردن نبود چون خوب بازی نکرد. برای همین به نظر من بهترین نتیجه این بازی مساوی بود. سپاهان یک گل اتفاقی زد. شاگردان مورایس برای باز کردن دروازه پرسپولیس طرح و برنامه‌ای نداشتند و تمام حملات به خاطر برتری نفری بود چون یک یار بیشتر داشتند بیشتر فشار می‌آوردند.

شاه‌محمدی در ادامه در مورد پریرا مهاجم برزیلی پرسپولیس گفت: در این مدت چیزی از او ندیدم. به دین به پیغمبر من نمی‌دانم این را از کجا پیدا کردند و به پرسپولیس آوردند. او اگر خوب بود ژاپنی‌ها که لیگ قوی‌تر و بهتری دارند نمی‌گذاشتند او جدا شود و به ایران بیاید. این بازیکن به‌قول‌معروف رفته دورهایش را زده و حالا برای بازنشستگی به ایران و پرسپولیس آمده است. او مقابل سپاهان نه‌تنها 45 دقیقه خوب بازی نکرد بلکه با اخراجش کمر تیم را هم شکست. به نظر من یحیی از ابتدا می‌توانست آل کثیر را به‌جای پریرا بازی دهد.

شاه‌محمدی در ادامه در مورد اینکه پرسپولیس می‌تواند قهرمان شود و آیا هنوز شانس برگشت به صدر جدول را دارد یا نه گفت: من عقیده دارم پرسپولیس می‌تواند قهرمان شود. هنوز 7 بازی باقی‌مانده است. از سوی دیگر سپاهان مقابل تیم‌هایی امتیاز از دست خواهد داد که باورتان نمی‌شود. شما انتظار دارید با تعداد گل‌های زیاد برنده شود اما خیلی راحت امتیاز از دست خواهد داد. من اعتقاددارم هیچ تیم در لیگ به‌اندازه پرسپولیس و استقلال بازیکن خوب و مطرح ندارد و درواقع هیچ تیم در اندازه و سطح این دو تیم نیست و قهرمان از بین این دو تیم خواهد بود. اگر این دو تیم قوی باشند فوتبال ایران هم قوی خواهد بود. سپاهان هم هرچند وقت یک‌بار 2 تا بازیکن می‌خرد تا مطرح شود اما شخصیت تیمی مثل پرسپولیس و استقلال ندارد.

مهاجم ملی‌پوش سابق پرسپولیس در ادامه با اشاره در خصوص انتخاب امیر قلعه‌نویی به‌عنوان سرمربی جدید تیم ملی ایران گفت: به عقیده من در میان گزینه‌هایی که نام‌برده شده بود امیر قلعه‌نویی بهترین گزینه بود. هرچند که در فوتبال بی ساختار ما از او هم انتظار زیادی نباید داشته باشیم!

شاه‌محمدی که از ساختار فوتبال ایران گله داشت در خصوص اینکه تیم ملی با قلعه‌نویی می‌تواند قهرمان جام ملت‌ها شود تا انتظارات را برآورده کرده باشد گفت: مگر فدراسیون فوتبال دنبال قهرمانی و جام در جام ملت‌های آسیا است ؟

شما مطمئن باشید تیم ملی با امیر قلعه‌نویی نیم تواند قهرمان شود چون فدراسیون جام نمی‌خواهد. یک عده در فدراسیون دورهم جمع شده‌اند تا رفع تکلیف کرده باشند. فوتبالی که ساختار ندارد مگر می‌تواند قهرمان شود؟ این فوتبال با بهترین مربی هم هیچی نمی شود شما بروید بهترین مربی دنیا را بیاورید اما تا برنامه و ساختار نداشته باشید هیچ چیز نمی‌شوید. تیم ملی جوانان در ازبکستان چه کرد؟

اگر دنبال قهرمانی و کسب جام بودیم باید از چند سال پیش برنامه‌ریزی می‌کردیم تا در ازبکستان موفق می شدیدم. شما نگاه کنید کره، ژاپن و عربستان کجای فوتبال آسیا هستند ؟ خودشان را از فوتبال آسیا جدا کرده‌اند. چون برنامه بلند و ساختار داشتند.

ما اگر می‌خواهیم قهرمان آسیا شویم باید از فوتبال نونهالان شروع کنیم و با یک برنامه‌ریزی بلندمدت به فوتبال سروسامان دهیم و در انتها به هدفمان برسیم. بازهم تأکید می‌کنم تا ساختار فوتبالمان درست نشود به هیچ جایی نمی‌رسیم.

#جمشید شاه محمدی #پیشکسوت پرسپولیس #باشگاه پرسپوليس
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها