81204
عضو هیات مدیره استقلال: محبی و قائدی فرهنگ پذیری تیم را نشان دادند/ باشگاه به ساپینتو و تیمش بی توجه نیست
22 اسفند 1401 13:22
عضو هیات مدیره باشگاه استقلال گفت:‌ رفتار محبی و قائدی پس از بازی با فولاد، فرهنگ پذیری تیم را نشان داد.

روزنامه گل

محمد مومنی در خصوص برد 2 بر صفر استقلال مقابل فولاد خوزستان، اظهار داشت: بازی بسیار مهمی را بردیم. بسیاری منتظر حوادث بودند اما ساپینتو خودش و توانایی‌هایش را نشان داد و ثابت کرد بی دلیل نبود از او حمایت می شد. ساپینتو هم بین بازیکنان وفاق خوبی را ایجاد کرده و هم خودش تجربه کافی را از فوتبال ایران به دست آورده است. حالا می‌داند باید چه متر و معیارهایی را رعایت کند تا بتواند تیمش را در آرامش کامل هدایت کند.

استقلال پیشرفت تاکتیکی زیادی داشته است

مهاجم اسبق استقلال در مورد شکل بازی این تیم، عنوان کرد: استقلال بیشتر در شکاف‌های خط دفاعی فولاد توپ می‌گرفت. از فضاهای مرده خیلی خوب استفاده کرد. اگر سعید مهری با درایت بیشتری مهاجمان را تغذیه می کرد شاید نتیجه بهتری هم به دست می‌آمد. اینکه در خانه حریف شوت‌های زیادی می‌زنید و همچنین قابلیت‌های فنی بازیکنان خودی را در هر لحظه چه در دفاع و چه در حمله به رخ حریف می‌کشید، کمک می‌کند تا قضاوت تاکتیکی بسیار خوبی روی استقلال داشته باشیم. پیشرفت زیادی در این زمینه حاصل شده است. استقلال از فضاهایی که شاید دیگران کمتر استفاده کنند، استفاده می‌کرد. این فوتبال پویا و رو به جلویی است که استقلال در این روزها از خودش به نمایش می‌گذارد.

باید به فکر تیم‌هایی که بسته بازی می‌کنند باشیم

وی در مورد پیشرفت هجومی استقلال و خلق موقعیت‌های متعدد، گفت: شکی نیست که استقلال در فاز هجومی برنامه خوب و مدونی دارد اما هنوز جای پیشرفت هست. هنوز هماهنگی بیشتری لازم است. باید به این فکر کنیم که شاید برخی تیم‌ها بسته‌تر بازی کنند. حریفانی که در پیش داریم اینطور هستند. از الان باید به فکر این مساله باشیم که با کارهای ترکیبی و سرعتی بتوانیم به نتیجه برسیم. یعنی زمان و موقعیت را در بازی هدر ندهیم. تمرکز لازم و کافی را داشته باشیم. در خیلی از خطوط پیشرفت داشته‌ایم. این رشد را باید در بازی بسته‌ حریفان نیز نشان بدهیم و با حرکات ترکیبی موقعیت سازی کنیم تا امتیازی در آینده از دست نرود.

با بیشتر شدن حواشی، وحدت در استقلال بیشتر شد

مومنی در مورد اینکه استقلال 8 امتیاز با صدرجدول فاصله داشت اما حالا سال 1401 را بالاتر از پرسپولیس و نزدیک به سپاهان صدرنشین به پایان رسانده، گفت: از روز اول هم گفتم هدف ما قهرمانی است. سعی و تلاش‌مان این است که این اتفاق برای‌مان بیفتد. با وجود حواشی که ایجاد شد، وحدت در استقلال بیشتر شد. تیم بیشتر به خودش متکی شد. سعی کرد از پتانسیل درونی خودش بیشتر استفاده کند. استقلال خواست موقعیت خودش را ارتقا بدهد. توانایی‌های فنی بازیکنان در کنار اعتماد به نفسی که تیم پیدا کرده بود باعث شد بهترین عملکرد را ارائه بدهیم و بهترین نتیجه را بگیریم که نشان می‌دهد ساپینتو شایستگی زیادی دارد.

باید از محبی و قائدی تشکر کرد

عضو هیات مدیره باشگاه استقلال در مورد گلایه‌های ساپینتو از وضعیت مالی تیم، اظهار داشت: سرمربی تیم اظهار نظر کرده که به جا و شایسته است ولی نکته مهمتر همیت بین بازیکنان تیم است. اینکه هر فوتبالیستی وظیفه خودش را می‌داند بزرگترین آورده‌ای است که تیم دارد. جای سپاسگزاری از محبی و قائدی و همچنین همه بازیکنان تیم است که در مسائل مالی باشگاه دخالت نکردند و همه چیز را به سرمربی سپردند. این را باید به فال نیک بگیریم. این همان فرهنگ پذیری است که همیشه می‌گوییم هرکسی در موقعیت خودش صحبت کند. بازیکنان استقلال کار بسیار خوبی را انجام دادند و ما هم پیگیر هستیم که بتوانیم مشکلات‌شان را حل کنیم.

به زودی پول استراماچونی و مطالبات بازیکنان پرداخت می‌شود

وی در مورد اینکه بر اساس صحبت‌های ساپینتو مبنی بر اینکه "همه جا صحبت از استراماچونی می‌شود اما مشکل اصلی در تیم فعلی است" به نظر می‌رسد او از بی توجهی باشگاه به تیمش ناراحت است، گفت: اصلا چنین چیزی نیست. تمام هم و غم باشگاه این است که طلب بازیکنان و همچنین بدهی‌های خارجی مانند طلب استراماچونی را تامین کند. وظیفه ما همین است. مدیریت باشگاه تلاش می‌کند مشکلات مالی اعضای تیم حل شود. حتما سعی می‌کنیم به صحبت‌های ساپینتو جامه عمل بپوشانیم و مدیریت باشگاه در این زمینه از هیچ کوششی دریغ نمی‌کند.

مومنی در مورد تامین منابع مالی برای پرداخت طلب استراماچونی و همچنین مطالبات بازیکنان تیم، اظهار داشت: مدیریت باشگاه در تلاش برای حل این مشکلات است. به دنبال پیدا کردن بهترین و مناسب‌ترین راه هستیم و ان‌شاالله به زودی حل می‌شود.

#استقلال #محمد مومنی
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها