81203
واکنش رسانه‌های بین‌المللی به بازگشت ژنرال به تیم ملی ایران
22 اسفند 1401 13:21
رسانه‌های بین‌المللی به انتخاب امیر قلعه‌نویی به سرمربی‌گری تیم ملی ایران واکنش نشان دادند.

روزنامه گل

انتخاب امیر قلعه‌نویی سرمربی تیم گل گهر سیرجان و سرمربی سابق تیم‌های استقلال، سپاهان، ذوب‌آهن و تراکتور برای هدایت تیم ملی ایران بازتاب زیادی در رسانه‌ها داشت.

خبرگزاری رویترز با انتخاب تیتر «قلعه‌نویی برای هدایت ایران در جام ملت‌های آسیا، به تیم ملی بازگشت» نوشت: سرمربی ۵۹ ساله پس از اینکه با تیم ملی ایران در جام ملت‌های آسیا ۲۰۰۷ حضور داشت، بار دیگر وظیفه هدایت این تیم در جام ملت‌های پیش‌رو را بر عهده دارد.

روزنامه فرانسوی «اکیپ» تیتر «امیر قلعه‌نویی سرمربی جدید ایران است» را انتخاب کرد و نوشت قلعه‌نویی موفق‌ترین مربی در رقابت‌های باشگاهی ایران است و او جانشین کارلوس کی‌روش شد که پس از جام جهانی ۲۰۲۲ که از تیم ملی ایران پس از جام جهانی ۲۰۲۲ قطر جدا شد.

روزنامه اسپانیایی «آ اس» با تیتر «امیر قلعه‌نویی جانشین کارلوس کی‌روش شد» نوشت عملکرد قوی او در سطح باشگاهی ایران و بردن پنج مقام قهرمانی لیگ ایران باعث شد فدراسیون فوتبال ایران شانس مجددی را به او بدهد.

نشریه آلمانی «کیکر» با انتخاب تیتر «قلعه‌نویی برای دومین بار سرمربی تیم ملی ایران شد» نوشت: پس از اینکه جستجو برای انتخاب یک سرمربی سطح بالای خارجی به دلیل مسائل مالی به پایان رسید، قلعه‌نویی جانشین کی‌روش شد.

رسانه دولتی «اچ‌آرتی» کرواسی نوشته جانشین کی‌روش، یکی از موفق‌ترین مربیان ایرانی است و همراه با استقلال و سپاهان پنج بار قهرمان لیگ ایران شده است.

#امیر قلعه نویی #تیم ملی فوتبال ایران
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها