80899
قهرمانی جوانان آسیا| فرار کانگوروها از چنگ یوزها/ پنالتی ایران سوخت
13 اسفند 1401 17:07
تیم ملی فوتبال جوانان ایران در رقابت های فوتبال قهرمانی جوانان آسیا مقابل استرالیا شکست خورد.

روزنامه گل

تیم ملی فوتبال جوانان کشورمان که در اولین بازی خود در رقابت‌های جوانان آسیا مقابل قطر به برتری یک بر صفر رسید، از ساعت 13:30 امروز دومین دیدار خود در این مسابقات را به میزبانی ورزشگاه استقلال فرغانه مقابل استرالیا برگزار کرد.

کانگوروها که در بازی اول خود با نتیجه یک بر صفر مغلوب ویتنام شده بودند، در این بازی به برتری 3 بر 2 رسیدند تا هر دو تیم در جدول رقابت‌های گروه دوم 3 امتیازی شوند.

تیم ایران در شرایطی در این مسابقه با از دست دادن موقعیت‌های فراوان مغلوب شد که داور مالزیایی نیز در شرایطی که در این مسابقه از VAR استفاده نمی‌شد تصمیمات بحث برانگیزی گرفت.

داور: محمد نظمی نصرالدین(مالزی)

کمک‌ها: محمد زیرول بن خلیل(مالزی) و محمد علی(پاکستان)

کارت زرد: عرفان قربانی و علیرضا عنایت‌زاده از ایران

کارت قرمز: -

گل: امیررضا اسلام طلب(25) و علیرضا عنایت‌زاده(80) برای ایران/ آیدان سیمونس(8) و آدرین سجسیچ(19 و 46) برای استرالیا

ترکیب ایران: ادیب زارعی، محمدامین حزباوی، میلاد کر، امین پیلعلی، مرصاد سیفی، علیرضا عنایت زاده، محمدرضا ترابی(36- محمدرضا بردبار) عرفان قربانی(79- دانیال ایری) امیر اسلام طلب(70- مجتبی فخریان) فرهاد زاوشی(70- محمد جواد حسین‌نژاد) و سعید سحرخیزان(70- امیر ابراهیم‌زاده)

سرمربی: صمد مرفاوی

ترکیب استرالیا: جک وارشاوسکی، جاشوا رولینس، نکتاریوس تریانتیس، کریس دانل، الساندرو لوپان(58- الکس بادولاتو) گابریل پوپوویچ(4+90- رافائل رودریگوئز) آدرین سجسیچ(79- جک گریدوود ریش) پاناشه مادانها، جوزف فورده، آیدان سیمونس(58- برناردو اولیویرا) و جد دریو(79- جینگ ریچ)

سرمربی: مورگان تروور

قبل از شروع مسابقه ایران و استرالیا رختکن تیم ملی ایران یاد و خاطره علی نوبخت بازیکن نوجوانان تیم فوتبال احسان ری را گرامی داشت.

دقیقه 3

اولین فرصت تیم ایران روی دروازه استرالیا ایجاد شد که وارشاوسکی ضربه فرهاد زاوشی را مهار کرد و در ریباند نیز بازیکنان کشورمان نتوانستند از موقعیت استفاده کنند.

دقیقه 9

پس از جا ماندن امین پیلعلی، جد دریو به توپ رسید و پاس در عرض این بازیکن را آیدان سیمونس در مقابل دروازه ایران به گل اول استرالیا تبدیل کرد.

دقیقه 19

ضربه ایستگاهی پای چپ آدرین سجسیچ، بازیکن شماره 10 استرالیا از گوشه سمت چپ پشت محوطه جریمه ایران در میان غافلگیری ادیب زارعی سبب به ثمر رسیدن گل دوم کانگوروها شد.

دقیقه 23

شوت زاوشی به شکل خطرناکی از بالای دروازه استرالیا عبور کرد.

دقیقه 25

ارسال مرصاد سیفی از سمت راست زمین استرالیا سبب شد امیررضا اسلام‌طلب با هوشیاری و ضربه پای راست گل اول ایران را وارد دروازه حریف کند.

دقیقه 28

شوت پای چپ محکم زاوشی از پشت محوطه جریمه از بالای دروازه کانگوروها عبور کرد.

دقیقه 33

ضربه سر میلاد کُر روی کرنر تیم ایران در اختیار دروازه‌بان حریف قرار گرفت.

دقیقه 36

محمدرضا ترابی که در بازی ایران و قطر به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شده بود، به دلیل مصدومیت با برانکارد بیرون آمد.

دقیقه 40

ارسال اسلام طلب با ضربه سر کم جان و بی‌دقت فرهاد زاوشی از کنار دروازه ایران بیرون رفت.

دقیقه 3+45

جک وارشاوسکی در 2 مرحله ضربه از راه دور عرفان قربانی را مهار کرد.

دقیقه 46

در شروع نیمه دوم پاس رو به عقب الساندرو لوپان درون محوطه جریمه ایران، آدرین سجسیچ را در موقعیت گلزنی قرار دادتا وی با ضربه ای دقیق گل سوم استرالیا را به ثمر برساند.

دقیقه 48

جک وارشاوسکی با واکنشی خوب ضربه اسلام‌طلب را راهی کرنر کرد. پس از ارسال این کرنر ضربه سر سعید سحرخیزان به دست گابریل پوپوویچ برخورد کرد اما داور مالزیایی اعتقادی به اعلام پنالتی نداشت.

دقیقه 50

این بار شوت عرفان قربانی از کنار تیر عمودی سمت چپ دروازه استرالیا عبور کرد.

دقیقه 66

در موقعیت عالی تیم ایران تعلل عرفان قربانی سبب شد توپ پس از برخورد به مدافع استرالیا، در اختیار دروازه‌بان این تیم قرار بگیرد.

دقیقه 67

پاس گابریل پوپوویچ این بار در اختیار جد دریو قرار گرفت اما پس از برخورد توپ به بدن ادیب زارعی، محمد امین حزباوی آن را در آستانه ورود به دروازه برگشت داد.

تلویزیون ازبکستان در اقدامی عجیب در دقیقه 69 درصد مالکیت توپ را 56 به 46 به سود ایران اعلام کرد که مجموع آن به 102 درصد می‌رسد!

دقیقه 79

ادیب زارعی موقعیت تک به تک با برناردو اولیویرا را مهار کرد.

دقیقه 80

روی دفع ناقص و اشتباه کریس دانل، علیرضا عنایت‌زاده با ضربه پای چپ خود به گوشه دروازه استرالیا، گل دوم ایران را به ثمر رساند.

دقیقه 85

ارسال محمد جواد حسین‌نژاد از سمت چپ زمین با ضربه سر خطرناک میلاد کُر از کنار دروازه استرالیا عبور کرد.

دقیقه 3+90

شوت پای چپ آرام مجتبی فخریان به راحتی در دستان دروازه بان حریف آرام گرفت.

دقیقه 5+90

شوت الکس بادولاتو در شرایطی که ادیب زارعی فقط نظاره گر توپ بود به شکل خطرناکی از کنار تیر عمودی سمت راست دروازه ایران گذشت.

دقیقه 7+90

امیر ابراهیم‌زاده جدی ترین موقعیت ایران برای به تساوی کشاندن بازی با بی دقتی محض به بیرون زد.

#تیم ملی فوتبال جوانان ایران
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها