79972
صمصامی:بچه ها روی وعده ها حساب باز کردند
11 بهمن 1401 02:33
مهرداد صمصامی ملی پوش هندبال در مسابقات جهانی 2023 در خصوص این مسابقات توضیحاتی داد.

روزنامه گل

مهرداد صمصامی ملی پوش کشورمان در جام‌جهانی هندبال که به میزبانی لهستان و سوئد برگزار شد، در خصوص سطح این مسابقات گفت: بازی‌ها در بالاترین سطح ممکن برگزار شد، بعد از بازی‌های المپیک مسابقات جام جهانی هندبال اهمیت بسیاری دارد و تمام تیم‌ها با قدرت ظاهر شدند، این تورنمنت یک مدرسه و کلاس آموزشی برای ما بود. خیلی چیزها یاد گرفتم و به تجربه من هم اضافه شد.

وی درمورد حضور وسلین به عنوان سرمربی تیم ملی ایران افزود: وسلین چه بعنوان بازیکن و چه به عنوان سرمربی یک چهره شناخته شده است. تیم ما هم با وسلین بیشتر دیده شد، به نظرم تیم ملی به همچین افرادی نیاز دارد و برای دیده شدن تیم ملی ایران حضور ایشان تاثیر گذار بود و بچه‌ها چه جوانترها، چه با تجربه‌ها از تمام وجودشان مایع گذاشتند و یکی از بهترین دوره‌ها را برای تیم ملی هندبال رقم زدند. درسته است که نتایج خوب نبود، ولی عملکرد تیم ملی در این بازی‌ها خوب بود.

صمصامی از ادامه کار با وسلین با تیم ملی ایران خاطر نشان کرد: از وضعیت بین فدراسیون و وسلین اطلاعی ندارم امیدوارم به توافق برسند چون هندبال ما به همچین مربی‌هایی نیاز دارد، با حضور مربی‌های باکیفیت خارجی هندبال ما به سطح بالاتر برسد.

او درمورد عملکرد تیم ملی هندبال عنوان داشت: از لحاظ هندبالی و کارشناسی یکی از دوره‌های بود که از بعد فنی بالا بود و بچه‌های ما در آینده حرف‌های زیادی برای گفتن دارند و هرچقدر بتوانیم بازی‌های دوستانه باکیفیت و تورنمنت‌های خوبی برویم به سطح هندبال ما کمک می‌کند و بچه‌ها هرچقدر با بازیکنان بزرگ دنیا تنه به تنه بشوند صد در صد نسبت به دوره‌های بعدی نتیجه‌های بهتری کسب می‌کنیم.

ملی پوش هندبال درباره لژیونر خودش و دیگر هندبالیست‌ها اذعان داشت: برای من که دیگر دیر است لژیونر شوم البته که شرایط خانوادگی هم بر لژیونر نشدنم تاثیر گذار است. اکثر بچه‌ها با توجه به عملکرد خویشان پیشنهاد خواهند داشت و دارند چون در این بازی‌ها خیلی خوب کار کردند و هندبال ایران سر زبان‌ها افتاد امیدوارم هرچه اتفاق خوب است برای هندبال ایران رقم بخورد.

وی درمورد حضور وزیر قبل از رفتن به مسابقات جهانی هندبال و دیدار با سجادی افزود: یک جلسه با وزیر دیدار داشتیم که یک قولهایی داده شد و بعد از آن جلسه به مسابقات رفتیم و درگیر مسابقات جهانی بودیم، چیزی هم نگذشته که برگشتیم. فدراسیون قول پیگیری داده است و خدا بخواهد وعدهایی که داده شده عملی شود و بچه‌های که شرایط مالی سختی دارند و روی این وعده‌ها حساب باز کردند امیدوارم عملی شود. اگر همیشه حمایت صورت بگیرد مطمئنم عملکرد بهتری از همه تیم‌ها شاهد هستیم.

صمصامی در آخر راجب به تبعیض بین فوتبال و دیگر رشته‌ها گفت: همچین چیزی از اول بوده است، فوتبال رشته‌ای است که قابل قیاس با دیگر رشته‌ها نیست نه تنها در کشورمان بلکه در سرتاسر جهان، ما هم هیچ وقت خودمان را با آنها مقایسه نمی‌کنیم به نظر من اگر این فاصله بین فوتبال و دیگر رشته‌ها کمتر شود، انگیزه دیگر ورزشکاران بیشتر می‌شود، امسال توانستیم شیلی را ببریم و به مرحله بعد صعود کنیم و دوره قبل صعود نکردیم. ما انتظار داریم که حمایت شویم و انشاالله که این امر صورت بگیرد که هندبالیستها با انگیزه بیشتری به مسابقات بروند.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها