79964
رییس بوکس باید مثل دبیر همه فاکتورها را داشته باشد!
11 بهمن 1401 02:22
رضا مهدی پور که برای پست ریاست فدراسیون بوکس ثبت نام کرده است در این خصوص گفت: فدراسیون بوکس شخصی مثل علیرضا دبیر می خواهد که هم مدیر بوده هم کشتی گیر و هم مربی!

روزنامه گل

رضا مهدی‌پور سرمربی تیم ملی بوکس جوانان ایران که به تازگی ثبت نام خود را برای تصدی ریاست فدراسیون بوکس انجام داده، در خصوص وضعیت این روزهای این ورزش به «ورزش دات آنلاین» گفت: احساس کردم که بوکس نیاز به یک اصلاح بزرگ دارد و به میدان آمدم، انشالله بتوانیم حق بوکس را از ورزش بگیریم، خیلی مشکل وجود دارد و خیلی حرفها هست که باید بگویم ولی در حال حاضر وقت گفتن‌اش نیست.

وی ادامه داد: در خیلی از بخش‌ها ضعف داریم، نگاه همه به این ورزش المپیکی غیر المپیکی است. باید نگاه‌ها را تغییر بدهیم، ارزش یک مدال جهانی بوکس خیلی ارزشمند است، بوکس را در تمام کمیته‌ها بروزرسانی می‌کنیم و الان نمی‌خواهم چیزی بگویم تا یک مرحله به جلوتر برویم، مشکلات و راه کارهایش را گفته‌ایم و یک تیم خیلی قوی از کمیته‌ها و پیشکسوتان تشکیل داده‌ایم، تمام راه کارها و نقطه ضعف‌ها را پیش‌بینی کرده‌ایم، هرکجا که نیاز به توضیح باشد به خانواده بوکس توضیح می‌دهیم.

او درمورد برنامه‌هایش خاطر نشان کرد: درست کردن بوکس خیلی سخت است، دخالت‌های زیادی را از بیرون این ورزش شاهد هستیم و باید بگذارند که درون خانواده این مشکلات حل شود. من اگر رییس فدراسیون شوم اجازه نمی‌دهم که کسی از بیرون خانواده دخالت کند و برای بوکس تصمیم گیری کند. قطعا این روند با برنامه‌هایی که داریم بهتر خواهد شد، ما روندمان نسبت به سال‌های گذشته بهتر شده، مدال جهانی کسب کردیم در بخش جوانان و نوجوانان خیلی پیشرفت داشتیم، این موفقیت‌ها حاصل زحمات مربی‌های پایه است. در صورتی که هیچ گونه کمک و پشتیبانی از طرف فدراسیون انجام نشده، من به دنبال این هستم که هیچ مربی بدون تدارکات تیمش را به مسابقات نبرد یا یک ورزشکار به میدان بزرگ برود و کسب تجربه کند. اگر کسی در ورزشی موفق می‌شود باید ببینید که قبل آن چه مسابقات تدارکاتی انجام داده و تعداد مسابقات برون مرزی آن خیلی تاثیر گذار است. ما فقط در مسابقات جهانی و آسیایی اعزام داریم، این راهش نیست. با این روند به جایی نمی‌رسیم تا وقتی که امکانات و پشتیبان سازی در بوکس انجام ندهیم، تا وقتی که این‌ها را فراهم نکنیم این ورزش به جایی نمی‌رسد.

مهدی پور درمورد مشکلاتی که در بوکس وجود دارد عنوان کرد: من بوکسور به مسابقات جهانی برده‌ام که برای اولین بار سوار هواپیما شده، خب این بوکسور چطور می‌تواند برود در مسابقات بزرگ شرکت کند؟ وقتی رفتیم به مسابقات یک پیروزی داشت و به قهرمان جهان با اختلاف خیلی کم بازی را واگذار کرد. اگر این ورزشکار در ۵ بازی تدارکاتی شرکت می‌کرد خیلی تاثیرش بیشتر بود. توانایی کسانی که در بوکس و هییت‌ها فعالیت می‌کنند از دیگر رشته‌ها بیشتر نباشد کمتر نیست. ولی امکاناتمان نسبت به دیگر رشته‌ها بسیار کمتر است و ما باید حقمان را از ورزش بگیریم، یک مدال بوکس در دنیا بازتاب خبری‌اش خیلی بیشتر است و امیدوارم ورزش ایران در بوکس به جایگاه اصلی‌اش برسد.

وی ادامه داد: من هم مثل دبیر رییس فدراسیون کشتی، مدیر بودم، عضو تیم ملی بودم، مربی هم بوده‌ام و این ورزش را می‌شناسم همه این فاکتورها باید درکنار هم باشد.

او درمورد حضور کشورهای روسیه و بلاروس در کمیته المپیک آسیا تصریح کرد: کشورهایی در آسیا در حد روسیه و بلاروس وجود دارد، مثل ازبکستان که در بوکس خیلی قوی هستند، ولی خب با وجود این دو کشور کار خیلی سخت‌تر می‌شود. روسیه هم جزو کشورهای صاحب نام بوکس است، رسیدن به این کشورها دور از دسترس نیست، ما بوکسورهایی داشتیم که مقابل حریف‌هایی از قزاقستان و ازبکستان به پیروزی رسیده‌اند. باید دیدمان نسبت به بوکس تغییر کند، پتانسیل‌های زیادی در بوکس کشور وجود دارد.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها