79649
حدادی فعلا روی ولیچر با پای بدون حرکت
02 بهمن 1401 11:40
دکتر صادقی پزشک تیم ملی بسکتبال گفت: حامد به خاطر شرایطی که بعد از جراحی دارد فعلا نمی تواند به ایران سفر کند و با ولیچر جا به جا می شود.

روزنامه گل

مصدومیت حامد حدادی بدترین خبری که بود که بسکتبال در آستانه بازی‌های پنجره نهایی انتخابی تیم ملی شنید. ستاره بسکتبال ایران در یکی از بازی‌های لیگ چین با پیراهن سیچوآن از ناحیه آشیل پا آسیب دید و کارش به جراحی فوری در همان چین کشیده شد. بهترین سنتر آسیا حالا روزهای نقاهت را در حالی می‌گذراند که روی ویلچر جابه جا می‌شود و نباید وزنش روی پای جراحی شده بیافتد.

از طرفی وقتی فدراسیون بسکتبال توسط ستاره‌ای از نسل طلایی اداره می‌شود با درک شرایط حساس حامد حدادی نقش خوبی در حمایت و کمک به حدادی در این شرایط دارد. در همین راستا قرار است دکتر مجید صادقی فیزیوتراپ تیم ملی به چین برود تا حامد را در دوران پس از جراحی برای گذراندن روزهای نقاهت و رسیدن به شرایط مطلوب کمک کند.

دکتر صادقی که ترجیح می‌داد پس از رسیدن به چین با ارزیابی دقیق وضعیت حدادی از نزدیک با جزییات کامل‌تری صحبت کند پیش از سفر به چین گفتگو کوتاهی با «ورزش دات آنلاین» داشت.

دکتر صادقی درباره زمان سفر به چین عنوان داشت: با پیگیری‌های فدراسیون در صورت رسیدن ویزا ظرف امروز یا فردا بلیت سفر تهیه می‌شود تا در اولین فرصت در همین هفته نزد حامد برسم.

پزشک تیم ملی بسکتبال در خصوص اینکه با دیدن مدارک حدادی، وضعیت او را چگونه می‌بیند؟ گفت: من از زمان آسیب دیدگی حامد تا جراحی و حالا که دوران نقاهت را می‌گذراند تقریبا هر روز با او در تماس بودم. جراحی حامد توسط پزشکی که از پکن به شهر حامد رفته بود، انجام شد و تا جایی که من مطلع شدم دوره ریکاوری او هم تا اینجا به خوبی پیش رفته است. بخیه‌های حامد جوش خورده و از وضعیت حاد اولیه که درد و التهاب داشت فاصله گرفته است. حضور من در کنار او می‌تواند برای رسیدن به شرایط با ثبات حامد کمک کند.

وی در پاسخ به اینکه چرا جراحی حامد در ایران انجام نشد و همین حالا او برای دوران نقاهت به ایران نمی‌آید و پزشک تیم ملی قرار است نزد وی برود، افزود: با دو جراح در ایران صحبت کردیم که نظر هر دو آنها این بود حامد در همان چین عمل شود چون پرواز طولانی با توجه به خونریزی و دردی که داشت به صلاح نبود و خطر داشت. پای حامد بعد از اتفاقی که افتاد باید کاملا در شرایط بی‌حرکت می‌ماند بنابراین قبل از جراحی یا همین حالا هم شرایط پرواز به ایران را ندارد. در حال حاضر حامد با ولیچر جا به جا می‌شود و دلیل آن این است که به هیچ عنوان وزن او نباید روی پایش بیافتد.

دکتر صادقی در واکنش به برخی شایعات مبنی بر اینکه ممکن است حدادی مسیر بسیار دشواری برای بازگشت به میادین داشته باشد یا به بن بست بخورد، توضیبح داد: ببینید همان طور که گفتید پارگی آشیل در سن ۳۸ سالگی با توجه به قد و وزن حامد اتفاق خوبی نیست و درمان وی سخت است. به عقیده من همه چیز به انرژی که خود حامد می‌گذارد و تلاش ما بازمی گردد. این اتفاقی رخ داده و آینده آن مثل یک هندوانه دربسته است که ما بر اساس اطلاعات بیرونی در حال قضاوت هستیم. به خودی خود پارگی آشیل و درمان آن پروسه زمان بری است که آسان نیست. با توجه به استایل حامد در قد و وزنش کار دشوارتر می‌شود. امیدوارم با فیزیوتراپی و بدنسازی دوره نقاهت و توانبخشی وی به بهترین شکل طی شود. او با بوت مخصوص و ولیچر فعلا جا به جا می‌شود.

او با اشاره به اینکه در جریان رفتنش به چین باشگاه سیچوآن هیچ نقشی نداشته خاطرنشان کرد: این اعزام با هماهنگی و پیگیری فدراسیون رخ داده که امیدوارم نتیجه خیلی خوبی در زمان مناسب بدهد.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها