79375
هادی‌پور باخته و بهانه می‌آورد، او رضایت نامه می‌خواست
25 دی 1401 12:02
رئیس فدراسیون تکواندو تاکید کرد که هادی‌پور بعد از باخت در انتخابی‌ها دنبال بهانه بود.

روزنامه گل

هادی ساعی رخصوص ابقای مقانلو تا المپیک 2024 پاریس اظهار داشت: مقانلو در جلسه کمیته فنی حضور پیدا کرد و گزارش عملکرد خود را ارائه کرد و به تمامی سوالات اعضای کمیته فنی پاسخ داد. همچنین نقاط ضعف و قوت خود را اعلام کرد و در نهایت کمیته فنی به این نتیجه رسید مقانلو بهترین گزینه است و در نهایت به این نتیجه رسیدیم که همکاری با ایشان ادامه داشته باشد.

وی در مورد حواشی اضافه شدن نفجم به کادرفنی تیم ملی گفت: همه اعضای کمیته فنی به این نتیجه رسیده بودند که مقانلو نیاز دارد تا کادرفنی‌اش تقویت شود و اکثر اعضا موافق اضافه شدن نفجم به کادرفنی بودند.

رئیس فدراسیون تکواندو در مورد صحبت‌هایی که مبنی بر دور بودن نفجم از مربیگری در سالیان اخیر مطرح شده است، گفت: نفجم آدم فنی است و فقط رئیس هیئت تکواندو مازندران نیست. در مقطعی که مدیرفنی تیم‌های ملی بودم، نفجم سرمربی تیم نوجوانان بود. نفجم فقط به این دلیل که رئیس هیئت موفقی بود به کادرفنی تیم ملی اضافه نشد و در مقطعی که سرمربی تیم نوجوانان بود، 15 نفر از بازیکنان مازندران در اردوی تیم ملی بودند که 6، 7 نفر از آنها شاگرد خودش بودند. نفجم در بحث مدیریت توانمندی خود را نشان داده است و قهرمانی بزرگی بود که حضورش مطمئناً در کنار بچه‌ها می‌تواند کمک کند.

ساعی در مورد سرنوشت همکاری مداح با تیم بانوان تاکید کرد: مداح در جلسه کمیته فنی بحث‌های فنی را مطرح کرد و قبول داشت که عملکردش در مسابقات جهانی خوب نبوده است. البته تیم ملی تا پیش از مسابقات جهانی و در رقابت‌های کشورهای اسلامی و قهرمانی آسیا با مداح بهترین نتایج را کسب کرده بود. انتظار ما از تیم ملی بانوان در مسابقات جهانی و مداح بیشتر بود، اما انتظار نداشتیم که چون در مسابقات آسیایی به مقام قهرمانی رسیده بود باید قهرمان جهان هم می‌شد.وی در مورد اینکه برای مشخص شدن سرنوشت مداح نیاز به برگزاری دوباره جلسه کمیته فنی است یا او نیز مانند مقانلو ابقا شده است، گفت: مداح در حال انجام دادن کارش است. در جلسه کمیته فنی، مداح گزارش داد و اعضا گزارش را شنیدند. در جلسه یکی، دو نفر مخالف او بودند، اما همانجا اعلام کردم اگر گزینه بهتری هست را اعلام کنید گه هیچ گزینه‌ای را معرفی نکردند.

رئیس فدراسیون تکواندو خاطرنشان کرد: ضمن اینکه بحث فنی در بانوان یک بخش است و بحث دیگر مدیریت بانوان است که فردی مانند ایشان را در این بخش کم داریم و واقعاً نداریم. با پیشنهاد اعضا گزینه‌های دیگر را نیز بررسی کردیم و دست روی هر کسی گذاشتیم دیدیم که کف ترازو به نفع مداح سنگین‌تر است و در آخر همه گفتند گزینه‌ای بهتر از مداح نداریم.

ساعی در خصوص خداحافظی هادی‌پور از تیم ملی و اینکه اعتقاد دارد نگاه حمایتی نسبت به او وجود ندارد، افزود: هادی‌پور بعد از باخت در انتخابی قهرمانی آسیا، به داوران و مربیان بی‌احترامی کرد. بعد آمد و با ادبیاتی بد عنوان کرد که می‌خواهید این بچه را به مسابقات جهانی ببرید؟ در پاسخ گفتم که مگر اعتقاد ندارد که حریفش بچه است؛ پس چرا به او باخته؟ گفتم وقتی در انتخابی باخته نمی‌تواند تعیین تکلیف کند. حتی عنوان کردم که تو که خودت وقتی کم سن و سال بودی به تیم ملی دعوت شدی و با بردن بزرگان فیکس شدی؛ چرا این حر‌ف‌ها را می‌زنی؟ در جواب گفت که می‌دانم در اردو با او چکار کنم و او را لت و پار می‌کنم.

وی در ادامه افزود: بعد از چند روز آرام شد و عذرخواهی کرد. در حالی می‌گویدکه فدراسیون او را حمایت نکرده که بعد از آسیب دیدگی خواست که به یک تورنمنت بین‌المللی با هزینه‌های شخصی و با کمک اسپانسر اعزام شود که با این موضوع موافقت کردم. از بخش بین‌الملل فدراسیون خواستم که کارهایش را انجام بدهد که یکدفعه بدون هماهنگی پای خود را جراحی کرد. با او تماس گرفتم و پیگیر احوالش شدم و گفت عمل کوچکی انجام داده و از دو هفته دیگر شروع می‌کند. خواستم به ملاقاتش بروم که گفت نیاز نیست و فقط می‌خواهد دیگر به شمال نرود و برای کارهای بدنسازی و فیزیوتراپی در اردو بماند.

رئیس فدراسیون تکواندو خاطرنشان کرد: با این درخواست هم موافقت کردم و به اردو آمد و کارهای خود را انجام داد. از او پرسیدم که وضعیت حضورش در تورنمنتی که خواسته بود چه می‌شود که گفت دیگر نمی‌توانم بروم و این موضوع منتفی شد. قبل از انتخابی جهانی تصمیم گرفتیم به آرمین فرصتی بدهیم و با اعزامش به یک تورنمنت، هم امتیاز کسب کند و هم برای انتخابی آماده شود. از طرفی لطفی امتیازاتش پر بود و برای کاهش هزینه‌ها و به خاطر اینکه آرمین را شکست می‌داد، او را اعزام نکردم. آرمین به مسابقات رفت و مدال طلا گرفت، اما در برگشت در انتخابی به لطفی باخت و از اعزام به مسابقات جهانی بازماند.

وی در خصوص ادعای هادی‌پور که عنوان می‌کند بلافاصله بعد از بازگشت از مسابقات برای او به بهانه فرصت نداشتن برای ارسال اسامی، مسابقه گذاشتند، گفت: اصلاً 50 روز وقت برای ارسال اسامی داشتیم؛ اما به ورزشکار ربطی ندارد که چه روز انتخابی برگزار شود یا نشود. این‌ها بهانه است و فقط قصد توجیه باختش را دارد. دفعه اول باخت را به داوری ارتباط داد و این بار به دِدلاین ربط داده است. بعد از باخت در انتخابی در یک تصمیم احساسی عنوان کرد که رضایت‌نامه‌اش را بدهیم تا برود. به او گفتم برای چه چنین تصمیمی گرفته است که عنوان کرد دیگر نمی‌تواند به مسابقات جهانی برود. به او توضیح دادم که مسابقات جهانی را نمی‌رود، اما با توجه به رنکینگی که دارد این شانس را خواهد داشت تا به مسابقات گرندپری برود.

ساعی یادآور شد: همانجا به هادی‌پور پیشنهاد دادم که اصلاً نمی‌خواهد به مسابقات رسمی جهانی و آسیایی برود و تمام تمرکز خود را روی حضور در مسابقات گرندپری بگذارد. تا المپیک 4 مرحله مسابقات گرندپری وجود دارد و با موفقیت در این مسابقات سهمیه خواهد گرفت. پرسید که به تمام این مسابقات اعزام می‌شود که قول دادم به تمام گرندپری‌ها برود. گفت که امتیازاتش در حال افتادن است که گفتم به مسابقات پاکستان برود و 20 امتیاز نیز آنجا بگیرد تا امتیازاتش افت نکند. تشکر کرد و قرار شد تیم با هدایت افلاکی این تیم به پاکستان برود. تمام بچه‌های اعزامی به این مسابقات برای تمرین به جزیره خارک رفتند، اما این آقا نرفت و وقتی پیگیر شدیم گفت اگر امکان دارد در تهران تمرین کند که با این موضوع نیز موافقت شد و فقط در فرودگاه به تیم اضافه شد.

رئیس فدراسیون تکواندو در پایان گفت: اینجا نیز بی‌نظمی انجام داد، اما باز با او کنار آمدیم. دو، سه روز قبل از شروع اردو مدام پیگیری اردوها بود، اما به یکباره با انجام مصاحبه خبر از خداحافظی‌اش داد. بعد از این مصاحبه، بچه‌ها پرسیدند که با او چکار کنند که باز هم با وجود مصاحبه‌ای که انجام داده بود به مسئول اردوی گفتم با او تماس بگیرد. در جواب گفته بود که برای چه به اردو بیاید و در نهایت از دهنش پریده بود که دوباره به اردو بیایم تا به این پسره ببازم!


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها