66237
منصوریان: تنها تیمی هستیم که برای‌مان پنالتی نگرفته‌اند/ مردم آبادان به ما فرصت اشباع شدن نمی‌دهند
23 ارديبهشت 1401 19:42
سرمربی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان مدعی شد این تیم تنها تیمی است که در طول فصل جاری داوران برای آن پنالتی نگرفته‌اند.

روزنامه گل

علیرضا منصوریان در نشست خبری پیش از دیدار شاگردانش مقابل آلومینیوم اراک اظهار داشت: پارسال همین موقع اینجا (اراک) حضور داشتم. خاطرات خیلی خوبی از مردم اراک دارم و جز محبت و میهمان‌نوازی چیزی از مردم این شهر ندیدم. خوشحالم در بین آنها هستم و بازیکنان قدیمی‌ام را می‌بینم. بازی فردا سخت و فشرده خواهد بود. ما در دیدار رفت هم با تلاش زیاد آلومینیوم را شکست دادیم. وقتی بازی رفت را چند روز پیش دیدیم، متوجه شدیم سختکوشی بازیکنان ما تفاوت بازی را رقم زده است.

وی در ادامه افزود: خوش به حال آلومینیومی‌ها که فردا هواداران‌شان را خواهند داشت، چون در آبادان ما هنوز هواداران‌مان را ندیدیم و امیدوارم در بازی با مس رفسنجان هوادار داشته باشیم. می‌دانم بازی فردا سخت خواهد بود و بازیکنان را به لحاظ روحی آماده کرده‌ایم. به احتمال زیاد از بنزین سبزمان استفاده خیلی خوب خواهیم کرد، چون به نقطه‌ای رسیده‌ایم که از 25 بازیکن‌ می‌توانیم هر کدام را به ترکیب اصلی ببریم.

سرمربی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان با اشاره به دیدار هفته گذشته تیمش برابر فولاد خوزستان تصریح کرد: بازی با فولاد بدون گل شد که البته مالکیت توپ بیشتر برای حریف بود. در کنفرانس قبلی گفتم من هم وقتی فوتبال بازی می‌کردم از 10، 15 بازی در یکی وارد اُفت می‌شدیم. در این بازی شاهد اُفت تارُخ، داور بازی بودیم که هم برای ما پنالتی نگرفت و هم در یک صحنه خطایی نزدیک محوطه جریمه حریف به سودمان اعلام خطا نکرد تا فولادی‌ها پس از 10، 11 پاس به گل برسند. ما خیلی آسیب خوردیم و امیدوارم داور فردا تحت تأثیر قرار نگیرد. به جرأت می‌توانم بگویم تنها تیمی هستیم که برای‌مان پنالتی نگرفته‌اند و به حق واقعی‌مان نرسیده‌ایم. فردا نمی‌خواهیم به ناحق کسی برای‌‌مان پنالتی بگیرد و فقط می‌خواهیم داور سرحال و سرپا قضاوت کند. برای هر دو تیم آرزوی موفقیت می‌کنم و امیدوارم هر تیمی که لیاقت دارد، برنده شود.

منصوریان درباره مصاحبه‌هایش بعد از جدایی از آلومینیوم اراک یادآور شد: به بهنام سراج گفتم اراک جزو معدود شهرهایی است که بالای 20 کمپلکس (مجموعه) ورزشی دارد. روزی که از اینجا رفتم گلایه‌ام از یکی از اعضای هیئت مدیره بود و هنوز این گله سر جایش هست. وقتی آلومینیوم پس از 18 سال به لیگ برتر صعود کرد تصور می‌کردم افق آن آدم بلند باشد، ولی افقش کوتاه بود و عمر ماندنش در باشگاه هم کم و الان نیز در باشگاه حضور ندارد. ما نمی‌گوییم آلومینیوم اراک، بلکه می‌گوییم تیم اراک. در همین هتل امیر کبیر فراموش نمی‌کردم یک کاروان ما را تا استادیوم همراهی می‌کرد. گلایه من صرفاً از آن عضو هیئت مدیره بود.

وی در واکنش به این سؤال که به نظر می‌رسد صنعت نفت آبادان پس از شکست دادن پرسپولیس اشباع شد، گفت: خیر، به همکاران‌تان در آبادان گفتم برای تیمی مثل صنعت نفت اشباع شدن معنا ندارد. یک بار در زمان بازی‌های‌مان به آبادان بیایید و ببینید که هیچ فرقی با موقعیت استقلال و پرسپولیس نمی‌کند. مردم به شما این شانس را نمی‌دهند که فرصت اشباع شدن داشته باشید. هفته که تمام می‌شود باید آماده بازی بعد شوید و برای‌شان بازی را ببرید. خواسته و توقع مردم ما با توجه به اینکه عقبه فوتبال در این شهر به 100 سال می‌رسد، زیاد است. به سلاطین فوتبال نگاه کرده باشید، یک سوم آن در آبادان و خرمشهر بوده‌اند. ما اشباع نشده‌ایم و اگر به بازی‌های‌مان نگاه کرده باشید بازیکنم به خاطر جوانی موقعیت دقیقه 95 را از دست داده است. ما هم آسیب داوری خورده‌ایم و هم آسیب بی‌تجربگی بازیکنان‌مان را.

سرمربی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان ادامه داد: ما با خیلی چیزها دست و پنجه نرم می‌کنیم. بودجه کل باشگاه 40 تا 45 میلیارد برای همه رده‌هاست. ما مدرسه فوتبال در کنار کارمندان باشگاه داریم. با نرخ دلار چهار ماه پیش در مارکت فوتبال 45 میلیارد عدد خنده‌داری است. فکر کنم ما، فجرسپاسی شیراز، نفت مسجدسلیمان و شهر خودرو این شرایط را داریم. به یکباره مارکت در بالای جدول 500 میلیارد می‌شود. تنها چیزی که به بازیکنان آسیب می‌زند، بی‌پولی است. قراردادهای ما از 50 تا 100 میلیون است. عددها خیلی پایین است و زمانی که 50 درصد آن گرفته می‌شود، سخت‌تر خواهد شد. بازیکن باید شش هفت میلیون خودش بگیرد و بقیه را برای خانواده‌اش هزینه کند. وقتی این عدد امکان‌پذیر نباشد ذهن بازیکن از فوتبال خارج می‌شود.

منصوریان در مورد اینکه قرار بود 30 میلیارد تومان به باشگاه تزریق شود که ظاهراً 15 میلیارد تومان آن ناپدیده شده است، اظهار داشت: زیرمجموعه آقای سعید محمد یعنی آقای اسکندری از منطقه آزاد 30 میلیارد تومان برای ما در نظر گرفت. ما درخواست 15 میلیاردش را کردیم تا بازیکنان تا سقف 70 درصد پول بگیرند. از آقای اسکندری گله داریم، چون قبل از اینکه سمتش رسمی شود ادبیاتش در فوتبال متفاوت بود، ولی زمانی که آقای محمد به او حکم داد زیرمجموعه‌اش با وجود اینکه آبادانی هستند پرت و پلاهایی گفتند که 15 میلیاردش به اضافه کسورات قانونی کسر شد و ترجیح‌شان این بود که پول را به ما ندهند. من خیلی سال است در این فوتبال حضور دارم و در سن 16 سالگی ماهی دو هزار تومان که پول زیادی بود، به‌عنوان بازیکن نخبه در می‌آوردم! وقتی آن بالا دکتر سعید محمد 30 میلیارد می‌خواهد بدهد زیرمجموعه‌اش لطمه می‌زنند.

وی خاطرنشان کرد: من آدم راحتی هستم و خورده برده‌ای ندارم. پول زیرمیزی یا رومیزی نگرفتم. هیچکس در فوتبال از من طلبکار نیست که بدهکارم هستند. من تعصب فوتبالی شهری را که در آن کار می‌کنم دارم. این پول باید در این هفته برسد و اگر نرسد بالانس صنعت نفت به‌هم می‌خورد.

#علیرضا منصوریان #صنعت نفت آبادان
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها