102496
مقصر مصدومیت‌های متعدد بازیکنان سپاهان چه کسی بود؟
19 تير 1403 16:44
پیشکسوت باشگاه سپاهان می‌گوید کادر فنی طلایی‌پوشان باید برای کاهش آمار مصدومیت‌های این تیم، برنامه‌ریزی تمرینی انجام بدهد.

روزنامه گل

جلال اکبری ، درباره ادامه همکاری سپاهان با مورایس در فصل بیست‌وچهارم لیگ برتر، اظهار داشت: در این برهه از زمان منطقی‌ترین تصمیم ادامه همکاری با مورایس بود، چرا که تیم سپاهان وقت زیادی برای بازی در لیگ نخبگان آسیا ندارد. در این شرایط تغییر سرمربی (داخلی یا خارجی) خیلی منطقی نیست یا در بازار مربی که در حد و اندازه سپاهان بوده و همزمان نسبت به شرایط باشگاه، بازیکنان و تیم آگاه باشد، در دسترس نبود.

وی در ادامه افزود: باشگاه نباید زمان را از دست بدهد و هر چه زودتر باید تمرینات طلایی‌پوشان آغاز شود. تا حالا هم سپاهان زمان زیادی از دست داده است. این موضوع می‌تواند به تیم لطمه وارد کند. باید توجه کرد که رقیب سپاهان (شباب الاهلی) در اتریش برنامه اردویی تنظیم کرده و قرار است بازی‌های دوستانه خوبی داشته باشد. رقیب اماراتی کاملاً برای بازی پلی‌آف لیگ نخبگان پیش‌بینی لازم را داشته است.

شایعه اختلاف مورایس و برخی ستاره‌های سپاهان
پیشکسوت باشگاه سپاهان با اشاره به شایعه اختلاف برخی ستاره‌های سپاهان و مورایس، خاطر نشان کرد: این مسئله به نظرم درون خانوادگی است. ما از نزدیک شاهد ارتباط بازیکنان و کادر فنی نیستیم، اما به طور کلی قاعده این است که بازیکن تحت اختیار مربی است. البته برخی مصاحبه‌ها و واکنش‌های بازیکنان بعد از فینال جام حذفی نشان‌دهنده یکسری مشکلات و اختلافات بود.

نقش مربی بدنساز سپاهان در مصدومیت‌های متعدد بازیکنان
اکبری در پاسخ به این پرسش که آیا تعدد مصدومیت‌های بازیکن سپاهان می‌تواند ارتباطی با عملکرد احتمالاً ضعیف بدنساز تیم فوتبال سپاهان داشته باشد، گفت: صد درصد میان عملکرد مربی بدنساز و تعدد مصدومیت‌ها ارتباط وجود دارد. معمولاً مربیان خارجی در پیش‌فصل و نیم‌فصل تیم را به لحاظ تمرینی در اختیار مربی بدنساز قرار می‌دهند و به آنها اعتماد بسیار زیادی دارند. باید با توجه به شرایط تغذیه و آب و هوایی کشور، طراحی تمرینات و بدنسازی صورت بگیرد. این موضوع نیاز به برنامه‌ریزی دارد تا آمار مصدومیت تیم کاهش پیدا کند.

سپاهان در کدام پست‌ها باید تقویت شود؟
وی راجع به اینکه سپاهان در کدام پست‌ها نیاز به تقویت دارد، اظهار داشت: با توجه به بازیکنانی که از تیم جدا شدند به نظرم باشگاه باید در پست دفاع وسط، هافبک وسط و مهاجم بازیکن جدید جذب کند.

خریدهای جدید در حد نام سپاهان هستند؟
مدافع - هافبک پیشین تیم فوتبال سپاهان در مورد اینکه آیا بازیکنانی چون جواد آقایی‌پور می‌توانند در سطح و اندازه سپاهان باشند، تصریح کرد: معتقدم نام بازیکنانی که به‌عنوان بازیکن ورودی مطرح شده، خیلی در سطح و اندازه سپاهان نیست. برای نمونه جواد آقایی‌پور در استقلال خوزستان کمتر فشار تحمل می‌کرد و توقع و انتظار هواداران و باشگاه از او تا این سطح بالا نبود. این مسئله باعث می‌شود ناخواسته فشار روحی و روانی روی بازیکن افزایش پیدا کند و نتیجه آن در خروجی عملکرد او خودش را نشان بدهد. از این جهت به نظرم بازیکنانی که اسامی‌شان مطرح شده است، نمی‌توانند کمک کنند.

#سپاهان
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها