102468
درویش: باشگاه‌ها برای اجرای شاخص‌های فیفا بیشتر تلاش کنند
18 تير 1403 15:25
مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در مورد شرایط اجرایی باشگاه‌ها در فصل بیست‌وچهارم لیگ برتر توضیحاتی ارائه داد.

روزنامه گل

رضا درویش در حاشیه سمینار سالانه مدیران باشگاه‌ها درباره مجوز حرفه‌ای گفت: امروز جلساتی برگزار شد. جلسه اول مربوط به مجوز حرفه‌ای و باشگاه‌هایی بود که موفق به کسب مجوز شدند. همچنین در این نشست شاخص‌هایی که فیفا برای لیگ جدید اعلام کرده است، عنوان شد. باشگاه‌ها باید سعی و تلاش بیشتری داشته باشند تا این موارد را اجرایی کنند. سال به سال که می‌گذرد، شاخص‌ها سخت‌تر می‌شوند. سال گذشته نسبت به الان شاخص‌ها خیلی راحت‌تر بود نسبت به الان.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس همچنین تصریح کرد: بسیاری از شاخص‌های مطرح شده در مورد مسائل سخت‌افزاری باشگاه‌هاست. در این موضوع، بخشی از ابعاد آن در اختیار باشگاه‌هاست. برای نمونه باشگاه‌هایی مثل ما و استقلال تنها ورزشگاه آزادی را برای برگزاری مسابقات خود در اختیار دارند. در جهت رفع معایب این ورزشگاه کار آنچنانی از دست ما بر نمی‌آید و یک کار ملی باید انجام شود.

درویش با اشاره به حضور وزیر ورزش در سمینار سالیانه مدیران باشگاه‌ها، اظهار داشت: آقای وزیر در این نشست حضور داشت و تأکید کرد که تمام هم و غم خود را روی رفع موانع ورزشگاه آزادی قرار داده است. در بخشی از این جلسه تأییدیه مجوز حرفه‌ای باشگاه‌هایی که موفق به کسب مجوز شدند هم اهدا شد.

وی راجع به نشست دوم مدیران عامل لیگ برتری، تأکید کرد: جلسه دوم در مورد سقف قراردادها بود که همه متفق‌القول معتقد بودند که الحمدالله این قانون سقف قراردادها چیز خوبی است. به نظرم اگر قرار نبود سالانه 25 درصد به این موارد اضافه شود، تا چند سال دیگر بودجه باشگاه‌ها به هزار میلیارد می‌رسید.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس ادامه داد: آیا رشد و پیشرفت فوتبال ما نسبت به پنج یا شش سال قبل آنقدر بوده که مثلاً حدود دو یا سه هزار درصد، مبلغ قراردادها رشد کرده است؟ جهت روشن شدن و مبین صحبت‌های من ترکیب تیم ملی است. شما بررسی کنید ما چند بازیکن جدید در ترکیب تیم ملی داریم.

درویش افزود: بازیکنانی که از حدود هشت تا 10 سال پیش در تیم ملی حضور داشتند هنوز هم از همان بازیکنان در ترکیب تیم ملی استفاده می‌شود، چون کیفیت بالای خودشان را نشان می‌دهند. این یعنی فوتبال از نظر کیفی رشد نکرده، اما از نظر مبلغ قرارداد همگام با تورم بالا آمده است. شاید چند برابر تورم هم مبلغ قراردادها رشد کرده است که به نظرم باید یک راهکاری اندیشیده شود و کار کارشناسی صورت بگیرد که بتواند جلوی این موضوع را بگیرد.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس با اشاره دوباره به قانون سقف بودجه تصریح کرد: اگر امروز فدراسیون فوتبال سقف بودجه را به هزار میلیارد تغییر بدهد، باز هم عین هزار میلیارد را باشگاه‌ها هزینه می‌کنند. البته بخشی از این موضوع به ما باشگاه‌ها مرتبط است. ما مدیران باشگاه‌ها مقصر هستیم که سطح توقعات را بالا آوردیم.

وی با اشاره به مدیران عامل برخی باشگاه‌ها، اظهار داشت: در حال حاضر چند مدیر باشگاه که کمتر فرصت می‌شود خدمت‌شان باشیم، واقعاً کار برای‌شان خیلی سخت است. آنها می‌گویند مثلاً سال گذشته قرارداد بازیکنی دو میلیارد بود امسال برای تمدید بازیکن درخواست 20 میلیاردی داشته است. متأسفانه فوتبال ما اینقدر رشد نداشته است. باید تدبیری اندیشیده شود و همه هم و غم فدراسیون و باشگاه‌ها در این راه باشد که کیفیت فوتبال بالا برود. متأسفانه ما کیفیت فوتبال را بالا نبردیم، ولی قیمت بی‌نهایت بالا رفته است. البته این هم بیشتر پیرامون دو یا سه تیم بیشتر نیست.

#رضا درویش #پرسپولیس
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها