102467
کیاپاشا: مستندی برای قرارداد ۱۰۰ میلیاردی بازیکنی وجود ندارد
18 تير 1403 15:24
بازرس کل امور ورزش و جوانان سازمان بازرسى کل کشور گفت که سندی مبنی بر قرارداد صد میلیاردی باشگاهی پیدا نکرده‌ایم.

روزنامه گل

لقمان کیاپاشا در حاشیه سمینار سالانه مدیران باشگاه‌ها درباره مجوز حرفه‌ای گفت: مواردی در رابطه با الزامات فیفا و AFC برای مجوز حرفه‌ای باشگاه‌ها مطرح و از باشگاه‌هایی که معیارها و شرایطی که مدنظر بود را، رعایت کردند تقدیر شد. موضوع دیگر اجرای دستورالعمل سقف بودجه بود. باشگاه‌ها نظرات‌شان را مطرح کردند و توصیه‌هایی مبنی بر اجرای دستورالعمل و نظارات و همچنین نحوه برخورد با باشگاهی که دستورالعمل را رعایت نکرد، ارائه شد.

وی در مورد اینکه برخی‌ اعتقاد دارند تیم‌هایی که در لیگ نخبگان آسیا حضور دارند باید تقویت شوند اما قانون سقف بودجه این اجازه را به آنها نمی‌دهد، گفت: باشگاه‌هایی که در لیگ نخبگان شرکت می‌کنند بودجه‌شان بالاتر در نظر گرفته شده و اینطور نیست با سایر باشگاه‌ها بودجه یکسان در نظر گرفته شود. فعلا برنامه‌ای برای افزایش سقف بودجه وجود ندارد.

بازرس کل امور ورزش و جوانان سازمان بازرسى کل کشور در خصوص پرونده فساد در فوتبال تصریح کرد: دستگاه قضایی در حال رسیدگی است و گزارش‌شان را اعلام کرده‌اند. اجرای یک دستورالعمل و مقررات تنها با مرجعی به نام فدراسیون نمی‌تواند باشد. مسئولان باشگاه‌ها و شما رسانه‌ها مسئول با دیدن فساد مسئول هستید تا آن را عنوان کنید. صرفا ارائه مطلب یا شنیدن موضوعی درست نیست و اگر مستنداتی دارید، ارائه کنید و سازمان بازرسی ورود خواهد کرد.

کیاپاشا در واکنش به قرارداد 100 میلیاردی باشگاهی با یک بازیکن گفت: مستندی در این باره وجود ندارد و اگر مستندی دارید، ارائه کنید. به مواردی که رعایت نشد، رسیدگی کردند. به تخلفات رسیدگی شد و کمیته انضباطی به کسر امتیاز رأی داد و کمیته استیناف به جریمه تبدیل کرد. در اصلاحیه امسال، حتی کسر امتیاز نیز پیش‌بینی شده است.

#وزارت ورزش
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها