102455
اسماعیل‌پور: آسان‌ترین گروه را در جام‌های جهانی فوتسال داریم
18 تير 1403 15:00
بازیکن باسابقه فوتسال ایران اعتقاد دارد تیم ملی کشورمان نسبت به دوره‌های گذشته جام جهانی، در سال ۲۰۲۴ با راحت‌ترین قرعه خود در جام جهانی فوتسال مواجه شده است.

روزنامه گل

درباره وضعیت تیم فوتسال کراپ الوند برای فصل آینده لیگ برتر اظهار داشت: تمرینات را از روز 25 اردیبهشت آغاز کردیم و شرایط خوبی داریم. سرمربی جدیدی به کراپ آمده و 70 درصد تیم تغییر کرده است. باشگاه تاکنون ستاره‌های جوان و شایسته‌ای به خدمت گرفته است، اما باید بدانیم اسامی در زمین بازی نمی‌کنند.

می‌خواهیم شخصیت به کراپ الوند بازگردد

وی در مورد وضعیت نه‌چندان مطلوب کراپ الوند در فصل 1402 بیان کرد: سال گذشته شرایط خوبی نداشتیم و انتظارات را برآورده نکردیم. هدف‌مان این است که تیم خوبی باشیم و شخصیت به تیم کراپ برگردد. نیم‌نگاهی به بالای جدول داریم و امیدوارم با ارائه بازی‌های خوب به رتبه‌های نخست جدول برسیم. برای قهرمانی باید بیشتر هزینه کنند و باید ببینیم کراپ الوند فصل آینده چه هدفی را دنبال می‌کند.

لیگ جذاب و سختی پیش رو داریم
کاپیتان کراپ الوند درباره بازگشت لژیونرها به فوتسال ایران، به لطف هزینه‌های چشمگیر باشگاه‌هایی چون گهر زمین سیرجان خاطرنشان کرد: لیگ جذاب و سختی پیش رو داریم. لژیونرهای ایرانی شاغل در اروپا به کشور بازگشته‌اند و برخلاف فصل گذشته، نمی‌توان تیمی را از قبل قهرمان دانست. حضور چنین تیم‌هایی باعث پیشرفت فوتسال کشور می‌شود.

افزایش قراردادها در یکی دو باشگاه به ضرر فوتسال است

اسماعیل‌پور در ادامه تصریح کرد: اگر افزایش چشمگیر قراردادها فقط در یکی دو باشگاه باشد که فکر می‌کنم فقط در گهر زمین بوده، به ضرر فوتسال است. اگر چهار یا پنج تیم بخواهند قراردادها را به‌صورت معقولی بالا ببرند، این کار به فوتسال کمک می‌کند؛ نه اینکه سایر باشگاه‌ها دلسرد شوند. حضور باشگاه‌هایی چون گهر زمین و فولاد هرمزگان که در فوتسال هزینه می‌کنند، به سود این رشته خواهد بود. بهره بردن از اسپانسرها یا پخش تلویزیونی به دیده شدن فوتسال کمک می‌کند.

کراپ الوند خیلی کمتر از گهر زمین و گیتی‌پسند هزینه کرده است
وی در پاسخ به این پرسش که کراپ در کدام بخش از جدول هزینه‌های لیگ برتر فوتسال قرار می‌گیرد، عنوان کرد: کراپ الوند باشگاهی خصوصی است و از مالکان باشگاه تشکر می‌کنم که زودتر از سایر تیم‌ها وارد نقل‌وانتقالات شدند. آنها نباید دلسرد و ناامید شوند و مقامات استانی و فدراسیون فوتبال باید به کمک این باشگاه‌ها بیایند. هزینه‌ای که کراپ الوند کرده، از باشگاه‌هایی چون گهر زمین، گیتی‌پسند، مس سونگون، فولاد زرند و حتی فولاد هرمزگان خیلی پایین‌تر است.

انتظار زیادی از تیم ملی فوتسال می‌رود
ملی‌پوش سابق فوتسال ایران درباره مسیری که ملی‌پوشان در جام جهانی فوتسال 2024 پیش رو دارند، به تسنیم گفت: شش هفته لیگ پیش از جام جهانی برگزار می‌شود و بازیکنان آمادگی کامل را کسب می‌کنند. زمان مناسبی برای آماده‌سازی بازیکنان وجود دارد و سرمربی تیم ملی می‌تواند بازیکنان را در شش هفته ارزیابی کند. جام جهانی سخت‌تر از جام ملت‌های آسیاست و انتظارات زیادی از تیم ملی وجود دارد.

آسان‌ترین گروه را در جام‌های جهانی داریم

اسماعیل‌پور در مورد شانس موفقیت ایران در جام جهانی اظهار داشت: وقتی ایران در سید اول قرار دارد، قرعه ما تا مرحله حذفی آسان می‌شود و می‌توان گفت آسان‌ترین گروه را نسبت به جام‌های جهانی قبلی داریم. بازی‌های ایران تازه بعد از مرحله گروهی شروع می‌شود. در دوره گذشته با آرژانتین همگروه شدیم و در مرحله گروهی جام‌های جهانی 2016 و 2012 به مصاف اسپانیا رفتیم.

قبلاً بازی‌های دوستانه خوبی قبل از جام جهانی نداشتیم
وی با تمجید از دیده شدن تدارک لازم برای موفقیت تیم ملی فوتسال در جام جهانی تصریح کرد: تیم ملی پیش از جام جهانی با کرواسی و قزاقستان هم بازی می‌کند و امیدوارم به تیم ملی کمک کند. در سال‌های گذشته که در تیم ملی بودیم، قبل از جام جهانی دیدارهای تدارکاتی خوبی نداشتیم. تیم ملی قطعاً کار سختی در جام جهانی دارد و آرزو می‌کنم نتایجی در این رقابت‌ها بگیرد که ایران را سربلند کند.

#فوتسال
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها