حواشی تصاعدی، بار فنی نزولی
101642
غروب بیرو
21 خرداد 1403 14:08
حمیدرضا درخشان - تنها یک هفته پس از پایان مسابقات لیگ بیست‌‌‌وسوم، بار دیگر اسم علیرضا بیرانوند با یک خبر حاشیه‌‌‌‎ای تکراری سر زبان‌‌‌ها افتاده است؛ احتمال فسخ قرارداد او با پرسپولیس! داستان دقیقا مثل تابستان قبل است. پیش از آغاز لیگ بیست‌‌‌وسوم هم بیرانوند به بهانه تاخیر باشگاه در پرداخت مطالباتش اقدام به فسخ قرارداد با سرخ‌پوشان کرد و در پی آن، وارد مذاکره با باشگاه استقلال شد؛ آنچه برای چند روز فضایی پر از جنجال در فوتبال ایران حاکم کرد، اما نهایتا بیرانوند قرارداد جدیدی با پرسپولیس بست و در جمع سرخ‌پوشان ماندگار شد.

روزنامه گل

حمیدرضا درخشان - تنها یک هفته پس از پایان مسابقات لیگ بیست‌‌‌وسوم، بار دیگر اسم علیرضا بیرانوند با یک خبر حاشیه‌‌‌ای تکراری سر زبان‌‌‌ها افتاده است؛ احتمال فسخ قرارداد او با پرسپولیس! داستان دقیقا مثل تابستان قبل است. پیش از آغاز لیگ بیست‌‌‌وسوم هم بیرانوند به بهانه تاخیر باشگاه در پرداخت مطالباتش اقدام به فسخ قرارداد با سرخ‌پوشان کرد و در پی آن، وارد مذاکره با باشگاه استقلال شد؛ آنچه برای چند روز فضایی پر از جنجال در فوتبال ایران حاکم کرد، اما نهایتا بیرانوند قرارداد جدیدی با پرسپولیس بست و در جمع سرخ‌پوشان ماندگار شد. بعدها خیلی‌‌‌ها تحلیل کردند که هدف اصلی بیرو از آن داستان، افزایش رقم قراردادش با پرسپولیس بوده. فارغ از اینکه این تحلیل تا چه اندازه درست است، اتفاقی که در نهایت رخ داد همین بود؛ پله شدن استقلال برای افزایش درآمد بیرانوند و البته سر کار رفتن سرخ‌پوشان. در حقیقت همه طرف‌‌‌های این بازی بازنده بودند، غیر از خود بیرانوند. در نتیجه چندان عجیب نیست که یک بار دیگر هوس تکرار همان ماجرا به سر بیرو زده باشد. بنابراین دوستان رسانه‌‌‌ای او دست به کار شده‌‌‌اند و یک بار دیگر از احتمال فسخ قرارداد این سنگربان خبر داده‌‌‌اند.

ماجرای بیرانوند را باید خارج از شایعه فسخ دید؛ کمی کلان‌‌‌تر. این‌طور به نظر می‌‌‌رسد که طی سال‌های اخیر هر چقدر به حواشی بیرانوند افزوده شده، متن او از رمق افتاده است. این ماه‌ها عمده کلیدواژه‌هایی که در مورد بیرو در رسانه‌ها مطرح شده، غیرفنی بوده است؛ از حضور در بازی مافیا و جولان دادن لابه‌لای هنرپیشه‌ها تا ورود به عرضه مدلینگ و البته اشتغال به کافه‌‌‌داری. هر کدام از اینها اگر فقط یک گوشه کوچک از ذهن بیرانوند را درگیر کنند، نیمی از تمرکز او هدر خواهد رفت و عملا چیز زیادی برای زمین فوتبال باقی نمی‌‌‌ماند. این همان آفتی است که به جان بیرو افتاده؛ طوری که به جرات می‌توان گفت در فصل گذشته با بدترین نسخه ملی و باشگاهی بیرانوند مواجه بودیم.

نمایش او در پرسپولیس اسفبار بود و شاید فقط در یکی، دو مسابقه (از جمله بازی برگشت با هوادار) به کار قرمزها آمد. تعداد اشتباهات بیرانوند از عدد مهارهای نجات‌‌‌بخش او بیشتر بود؛ از گل به خودی بدی که برابر ذوب‌‌‌آهن خورد تا گل ۴۰ متری آلومینیوم اراک. داستان او در تیم ملی هم که مشخص است؛ طی ۷ بازی جام ملت‌‌‌های آسیا بیرانوند فقط یک بار موفق به ثبت کلین‌‌‌شیت شد و آن هم نمایش ضعیفش برابر قطر که منجر به حذف تیم ملی شد. همه اینها نشان می‌دهد آقای دروازه‌‌‌بان در مسیر درستی در حرکت نیست و دوستانش هم اگر دلسوزش هستند، باید این داستان را به او گوشزد کنند. با این ادامه این روند، ستاره اقبال بیرانوند دچار غروب خواهد شد.

#پیج رسمی روزنامه گل #پرسپولیس #علیرضا بیرانوند
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها