100923
مجید جلالی: در فوتبال خیابانی پیشرفت می‌کنیم/ کنفرانس جام ملت ها کم نظیر بود
25 ارديبهشت 1403 18:03
مدیر بخش توسعه و پیشرفت فدراسیون فوتبال گفت: قرار است تمام فعالیت‌های مرتبط با استعدادهای زیر ۱۲ سال با نگاه ویژه تری مورد بررسی قرار بگیرد.

روزنامه گل

مجید جلالی که به عنوان مدیر بخش توسعه و پیشرفت فدراسیون فوتبال به عنوان تکنیکال دایرکتور به این کنفرانس سه روزه قاره آسیا برای بررسی جام ملت‌های ۲۰۲۳ آسیا در کوالالامپور دعوتن شده بود با اشاره به شرایط برگزاری این کنفرانس گفت: این همایش با حضور مربیان تیم‌های ملی کشورهای حاضر در جام ملت‌های ۲۰۲۳ آسیا و مدیران فنی همان تیم‌ها برگزار شد که به صورت فشرده به مدت سه روز در کوالالامپور پیگیری شد.

او با اشاره به نشست‌های فنی این دوره افزود: موضوع اصلی بحث و آنالیز جام ملت‌های ۲۰۲۳ آسیا بود. ابتدا کادر فنی قطر و تیم‌های مرتبط با هماهنگی این کشور در میزبانی باشکوهی که داشتند در خصوص عملکرد خود توضیحاتی دادند. روز اول به طور کامل به مسیر تبیین شده قطر برای قهرمانی اختصاص داشت که نکته‌های بسیار خوبی را می‌توانستیم رصد کنیم.

جلالی درباره ادامه این کنفرانس در روزهای دوم و سوم تصریح کرد: آنالیزهای بسیار خوبی ارائه شد. نوع آنالیزهایی که ارائه شد واقعاً کم نظیر بود. به کمک همین جامعه آماری و همچنین نکات مدیریتی و لجستیکی مقایسه خوبی با کشورهای صاحب سبک فوتبال در سطح دنیا شد. مفسران ارشد AFC نقاط ضعف و قوت قابل بحث در فوتبال آسیا را با نکات مربوط به تیم‌های فوتبال دنیا مورد قیاس قرار دادند تا شانس موفقیت آسیایی‌ها در جام جهانی ۲۰۲۶ نیز تحلیل و ارزیابی شود.

او درباره راهکار ارائه شده برای نزدیک تر شدن سطح فوتبال آسیا با جان یادآور شد: نقشه راه مد نظر خود را ارائه کردند که نیاز به تحلیل همزمان داشت. نکته‌های قابل توجه در سطح بزرگسالان و فوتبال پایه مطرح شد که آقای سعید الهویی مربی تیم ملی بزرگسالان نیز حضور داشتند و نکات لازم را برداشت و جلسات خوبی را برگزار کردند تا در اختیار آقای قلعه نویی و سایر دست‌اندرکاران قرار دهند.

جلالی در پایان خاطرنشان کرد: «اندی راکسبورگ» و «گراهام ترنر» جزو مدرسان و مدیران این دوره بودند که به بررسی تمام مسائل مرتبط پرداختند. کشورهای عربستان، استرالیا و ژاپن نیز به تحلیل کامل نکات فوتبالی خود و برنامه‌های پیش رو پرداختند. سرمربیان ژاپن و استرالیا به طور مفصل در این حوزه صحبت کردند. کادر فنی عربستان هم ایده‌های خود را به طور کامل در خصوص نقشه راه مد نظرشان توضیح داد.

مدیر توسعه و پیشرفت فدراسیون فوتبال تاکید کرد: تمام نکات مرتبط با این کنفرانس برای اراده به مربیان در حال پردازش است که قطعاً در اختیار قرار می‌دهیم و همچنین جمع بندی خود از این کنفرانس فشرده و مهم فوتبال آسیا در اختیار مقام ریاست فدراسیون فوتبال قرار خواهیم داد.

جلالی درباره جلسه روز گذشته با حضور هدایت ممبینی دبیرکل و سایر مدیران ارشد فدراسیون فوتبال در خصوص فوتبال خیابانی و استعدادهای زیر ۱۲ سال تصریح کرد: تمام حوزه‌های مرتبط با استعدادهای خردسالان در فوتبال، فوتبال خیابانی و مینی‌فوتبال در شاخه‌ای به اسم GRASSROUT در AFC و FIFA مطرح می‌شود. کنفدراسیون فوتبال آسیا روی این موضوعات توجه ویژه دارد. من کاملاً متوجه شدم که کارهای اساسی در این زمینه از سوی فدراسیون فوتبال صورت گرفته که تنها گردآوری نشده بود. حالا قرار است تمام فعالیت‌های مرتبط با این موضوع با نگاه وسیع‌تر و سازماندهی بهتر مورد بررسی قرار بگیرد که شک نکنید در دو سال آینده به بالاترین سطح مرتبط با این حوزه در آسیا خواهیم رسید.

تکنیکال دایرکتور فدراسیون فوتبال درباره نشست‌های برخط با مدیران فنی فیفا خاطرنشان کرد: جلسه‌های فشرده و خیلی خوبی در این زمینه شکل گرفته است. درباره فوتبال پایه و اهمیت آن بحث‌های سنگینی می‌شود که خوشبختانه فدراسیون فوتبال گام‌های بسیار جدی در این حوزه برداشته است. یقین دارم با برنامه‌ریزی مثبت نتایج خیلی خوبی در آینده برای فوتبال ملی در رده‌های مختلف شکل می‌گیرد.

#مجید جلالی
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها